6233 vs. K750i

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
bqc81
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2007. 18:05

6233 vs. K750i

Post od bqc81 »

Namjeravam da kupim jedan od ova dva modela, ali htio bih da čujem iz prve ruke neka iskustva. SE K750i mi je poznat, imao sam prilike da ga koristim, ali me zanimaju iskustva sa 6233, prije svega mane i bugovi. Hvala

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

6233 je bolji fon od K750i po ovome: Ima bolji ekran,bolju kameru,bolji video,jaci mp3 ... na tvom mestu bi uzeo 6233 ili 6288 (posto ga trenutno imam i dosta sam zadovoljan) tako da moj glas ide Nokiji
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa, otprilike ti je svejedno, k750 ima dosta bolju kameru, a 6233 ima dosta bolji video, i bolji ekran, ali je veci i skuplji.

Mislim da je bolji 6233, ali je skuplji 30e, tako da ako uzmes k750, za ostatak para mozes uzeti i mem. karticu, i slusalice, tako da bi imao i mnogo vise memorije i neuporedivo bolji zvuk...
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Super Sayian, jos da 6233 ima bolju kameru... :uhuh:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

slike

k750 6233
k750 6233

hocu rec, da je makro mod definitivno bolji na k750 (naravno, zato sto 6233 i nema AF) dok iz daljine.. tacnije, ove slike sa k750 su lose radi starog i loseg sw, moj r1ca021 bolje radi slike od ovoga a smatra se kao losim sw, tako da se je bolja kamera kod k750.. prednost 6233 je klip i malo bolji displej, ostalo.. mislim da nema smisla poredit sa k750 i nije tacno da k750 ima losiji mp3 player.. da je nokia koim slucajem ovde symbian.. to bi bila druga prica, ovako.. k750 ispada bolji

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

milan91, pa svaki telefon koji Super Sayian ima je najbolji na trzistu, dok je imao 3250 govorio je da po muzici dere n91 uzduz i popreko...

Evo, sada ima 6288, a posto je to 6233 u slider izdanju, sada je to najbolji telefon na svetu... :lol:
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:lol: :P primetio sam to i rekao mu :) ali on i dalje tera svoje, da ima n73 i on bi bio najbolji, ima bolju kameru od k800i i bolji zvuk od w950i i n91 :|
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Imao sam oba i bolji je 6233 po zvuku,video klipu,ekranu,izgledu,kvalitetu kucista(nema dzoistik)dok je na SE bolja kamera za fotografisanje,neznatno bolji mp3 na slusalicama.Bolja kupovina 6233
LG G2 Black,16GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ma bas 6233 ima bolju kameru od k750 a ja sam Robert De Niro, uporedjivali smo drug i ja svojevremno i mogu samo reci da k750 dere 6233 kamerom a 6233 ima bolji video i 3G :wacko:
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

6233 je noviji telefon,ima stereo zvucnike,bolji ekran,ok kameru,i bruka video zapis.Jedina mana je sto nema blic,i to je to.K750 ima autofokus sto mu kameru cini boljom,ali samo to,nista vise.Sad ti odluci sam...
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ne mogu a da ne kazem.. pa dokle ce se vise vuc da je na SE telefonima jedna od naj vecih mana jojstik :angry: :x
..pa dajte ljudi vise oladite s tim, kada se u zadnje pola godine neko javio da mu ne valja jojstik na SE telefonu, jeste kvarilo se na k500, k700 i prvim k750 ali ja ne znam vise nikoga da mu je jojstik ostecen na k750.. ja sam ga licno testirao na sve moguce nacine sa svim mogucim igrama i maksimalno ga silio i kod sebe i kod prijatelja i u servisu.. i nista,.. jedina promena je sto je malo mekaniji u odnosu kad je nov i to je sve a nema govora o kvarenju i prestanite odvlacit ljude od telefona samo zato sto ima jojstik ili bolji je jojstik kod nokie, ili zato sto se kvari w serija nema jojstik.. pa to je stvar ukusa i navike hocel neko tipke ili jojstik a ne tipke su uvedene zato sto se jojstik kvari.. :uhuh: :uhuh:

mod. sorry za off...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa nije off ;) ovo je samo istina, svi koji mrze SE jeste da prvo pomenu dzojstik kako se kvari.Pa znam dosta njih niko nije imao problem, od njih nekoliko imaju k750i od kako je izasao i sve radi extra.Moj brat od strica ima ga skoro 2 god. telefon je znaci u raspadu, maska je izgrebana, poklopac ne radi, skinuti prvi sloj poklopca, kapica sa dzojstika otisla, LED ne radi, ali telefon jos uvek ekstra radi, o dzojstiku da ne pricamo ko da je juce izasao iz prodavnice( osim ovih vidljivih unistenja :lol: ) I iskreno kad budem uzimao telefone uzimam samo sa dzojstikom, d pad mi se uopste nije svideo, nije toliko praktican kao i dzojstik :wink: No ovo je stvar ukusa 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Vec je bilo reci o tom dzoistiku na se telefonima.Vecini ljudi malo zaglavi i oni odnesu u servis i oni im kazu da je riknuo i naplate kao da su stavili novi,ali ustvari nisu stavili novi,vec su samo ovaj isti ocistili.Moj buraz ima k750i i uvek kad mu malo neradi dzoistik,on uzme cetkicu i ocisti,i on radi kao nov.Ponekad je dovoljno samo i da jako dune u njega i on proradi.
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Alien, Brate 3250 nokia je po meni najaca promenio sam je samo zbog dizajna al cu se vratiti na nju i brate bolja je 100 puta od N91 uporedjivao sam i ne zelim da me uce i tacka vise o tome.

napalm death, Brate istina ja zbog toga mrzim SE zbog raspalih jojstika uvek im se razdrnda ili "udje prasina" najvise se ispali uzeti 6233 jer ima neke predosti a mana mu je samo losija kamera i to je to ...
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

3250 nema ekstra kvlaitet na sluškama, jedino je jača glasnoća a isti je kvalitet ko na N70, malo bolji, drug i ja smo upoređivali, tako da je ta priča smiješna!

K750 je odličan telefon, istina je da mu se džojstik UOPŠTE ne kvari, dva moja druga ga imaju po više od godinu i nijedan mi nije pominjao da je džojstik problem niti sam ja to primijetio.

S druge strane, 6233 je moj omiljeni dumbphone, tako da njega preporučujem, posebno zbog kvaliteta izrade, kojim sam oduševljen!

Mala je razlika između ove dvojice, objektivno je K750 malo bolji, ali ja bih zbog subjektivnog doživljaja uzeo 6233 između njih dva.

Nadam se da nisam odmogao...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Super Sayian, dan danas imam k500 kojem sam dva puta menjao okvir koliko sam ga "pazio".. igro se na njemu i izivljavao d omile volje, nosao sam ga jako dugi.. i nikad nista sa jojstikom se nije razhebalo.. dok eto, kad sam posle njega uzeo k700 jojstik je otisao nakon dva meseca ako ne i krace..

niko ne kaze da se jojstici nisu kvarili ali to je bilo pre, na starim modelima pogotovo na t610, t630 ali sad da mi neko prica da mu se kvari jopjstik.. mislim da je smesno.. eto, desi se i na k750 ali na ranim onim prvim serijama ali sad kada bi ga uzeo nema sanse da ga razvalis, u ostalom sve je lepo rekao milan, na telefonu se sve razhebalo, sve je otislo osim jojstika tako da.. ne treba dalje o tome

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Brate kao sto sam rekao nekome radi jojstik nakon 2 meseca,dok se nekom razdrnda sve zavisi da'l uzimas orginal fon ili fals tako da ako bude uzimao k750 nek uzme orginal fon :wink:
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evo, sad sam se malo preispitao, i mislim da je ipak 6233 dosta bolji fon. Ipak je kvalitetniji, MNOGO bolji ekran, ekstra video...


Super Sayian, u ovoj temi si rekao tri OGROMNE gluposti, ali opet teras kontru :uhuh:

1. U prvom odgovoru si rekao da je kamera bolja na 6233 od k750 :lol:
2. 3250 bolji od n91 :lol: No comment...
3. Da uzme original telefon :lol: A koji je fake telefon? :P
iPhone + CX300

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Niko nije rekao da je los dzoistik na k-750 vec da je bolje bez njega.(nema nikakvih problema,ciscenja cetkicom,itd).O dzoistiku na k-500 i k-700 smo mnogo puta pisali i nema potrebe o tome pisati(moja iskustva su losa a kako je kod drugih,ako su iskreni napisace)Madness99,nisi Robert De Niro vec kamera ima dve funkcije:images i video mod,pa gledajuci obe funkcije nema k-750 neku veliku prednost u kameri kad je video los.Uporediti ekrane i zvuk preko zvucnika na pomenuta dva telefona je smesno.Treba pomenuti i da je za 6233 najeftinija memorija za kupovinu.
Da ponovim-po meni,bolja kupovina-6233.
LG G2 Black,16GB

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Bez ikakvog razmisljanja uzmi 6233...
Imao sam i jedan i drugi telefon i znam o cemu pricam...
Sad uzimam k800 i on je bolji od 6233 ali k750 nikako nije...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori