Sta da uzmem umesto k750...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Ja jos nisam procitao test V3x ( 3G, 2mpix), tako da pretpostavljam da si mislio na V3i.
Sto se mene tice ja uzimam u razmatranje telefone koji mi se svide, bez obzira na marku.
Sad, sto neko "boluje" od toga da ima "marku" telefon jer zeli biti zapazen u drustvu, to je druga stvar.
Covjek je rekao da ga je smorio K750i da je vec imao 6680, pa zar nije vrijeme da bude malo orginalan i da ima telefon koji se ne moze vidjeti na "svakom uglu" :D Recimo ja cekam da se pojavi E1120 a mozda kupim SXG75 ili V3x. Pored ovoliko Nokia i SE dodju kao osvjezenje.
btw. a sta to fali SXG 75, samo sto je siemens ili.... :o

Slika
Poslednja izmena od dugi u Uto, 06. Dec 2005. 12:21, izmenjeno 1 put ukupno.

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Sta mislis o ovom telefonu, onako za promjenu. :D

Slika


Slika

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Ovaj je za akkija, mozda razmisli o LG telefonima :wink:

Slika

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

dugi napisao:Ja jos nisam procitao test V3x ( 3G, 2mpix), tako da pretpostavljam da si mislio na V3i.
nisam ni ja, ali jasno pise ko je rekao to za V3x, kao sto jasno pise V3x a ne V3i! Eldar je btw, ako ne znas, lik koji pise veliq vetjinu reviewa na mr.com! :D
dugi napisao: Sto se mene tice ja uzimam u razmatranje telefone koji mi se svide, bez obzira na marku.
Sad, sto neko "boluje" od toga da ima "marku" telefon jer zeli biti zapazen u drustvu, to je druga stvar.
Ok, ti razmatraj sta hotjes i koju marq hotjes, svako ima pravo na svoj izbor, ja licno ne razmatram ali ne vidim zbog cega ti na osnovu toga sto ja biram SE ili nokie zakljucujes da je meni, ili Stefanu, bitno da budemo zapazeni u drustvu? Pa da je to cilj uzeo bih N90 koga ne mozes da promasis i bio bih najzapazeniji! :lol:
Isto tako, sa recimo bilo kojim sharpom tjes biti zapazen jer velika vetjina ni ne zna da sharp pravi telefone! :D ali to nije poenta price!

dugi napisao:Covjek je rekao da ga je smorio K750i da je vec imao 6680, pa zar nije vrijeme da bude malo orginalan i da ima telefon koji se ne moze vidjeti na "svakom uglu" :D
btw. a sta to fali SXG 75, samo sto je siemens ili.... :o
ja ne znam gde si ti procitao da on zeli da bude originalan i da je to presudno?? Pa ako je tako, neka uzme w800 ja sam do sada video samo jedan( ne racunajutji moj) i to kod mog drugara, a kretjem se na mestima gde ljudi imaju sve najnoviji telefone, pa ako to nije originalno ja ne znam sta je, ali opet to nije poenta price! ;)

a sta fali tom simensu, ja ne volim siemens, ne svidja mi se uopste koncepcija menija, ne svidja mi se dizajn skoro svih siemensa i zbog toga ih ne uzimam u obzir! A ovaj model konkretno, pa koliko ja znam taj model je odlagan nekoliko puta, a cuo sam da je to jer ima neke "decije bolesti" i ne znam da li je uopste i izasao !
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Da me ne shvatis pogresno, nikoga ne ubjedjujem u nesto vec samo dajem prijedloge sa svog stanovista :)
Ja zivim u zemlji gdje je svaki drugi telefon SE K750i ili W800i, tako da originalnost opet gledam iz svog ugla :D
btw. taj SXG75 je vec u prodaji po cijeni od cca. 360 eura,
A svaki test koji sam ovdje procitao je Eldarov, tako da sam cuo za njega.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

ne shvatam te pogresno :wink:
Jbga, ja zivim u Srbiji, kao i covek koji je pitao! tako da ako dajes savet, moras gledati iz njegovog ugla! :)
Nisam znao da je izasao, prestao sam da pratim kad sam cuo da je odlozen po 2. put! :)
Eto, znas ko je Eldar, a nema razloga da mu ne verujes! :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Evo sad nesto za tebe i siguran sam da ce ti se svidjeti

Slika

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

akki napisao:ne shvatam te pogresno :wink:
Jbga, ja zivim u Srbiji, kao i covek koji je pitao! tako da ako dajes savet, moras gledati iz njegovog ugla! :)
Nisam znao da je izasao, prestao sam da pratim kad sam cuo da je odlozen po 2. put! :)
Eto, znas ko je Eldar, a nema razloga da mu ne verujes! :wink:
Sto se tice kamere na mobilnom i senzora koji je na istoj to meni ne igra nikakvu ulogu. Za slike imam digitalni aparat. A senzor ili optike zvucnog imena sluze da bi podizali cijenu i namamili ljude koji prate trendove i ne zale novac za iste ( primjer N90 + carl zeiss). Dobijes malo bolji kvalitet za puuno vecu cijenu :)

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Posto je k-750 sam vrh tesko je preporuciti dostojnu zamenu. Medju klasicnim telefonima je jos nema a posto si mnoge telefone sa simbianom vec imao moj savet bi ti bio da sacekas bar jos dva meseca na pad cene telefona koji je bolji od pomenutog a to je N-70.To je bolji telefon ali ne toliko kolika je razlika u ceni tako da nije sada pametna kupovina,bez obzira kako se zaradjuje novac.Uvek je bolje kupovati telefone poznate i popularne marke zbog nabavke dodatne opreme,dalje prodaje,mogucnosti servisiranja...tako da sharp,vertu i sl ne treba kupovati bez obzira na kvalitet.Ne treba po svaku cenu menjati telefon samo radi promene osim ako ne donosi vece novine.Nokiju n-70 treba uzeti sto je kvalitetna,napredna,popularna,lepa a jos je i Simbian.
Prema Gartnerovom istrazivanju trzista prvo mesto drzi Nokia sa 31%trzista,drugi je Samsung sa 14% gde je potisnuo Motorolu koja je sada treca sa 13,6%,cetvrti je Siemens sa 7,7%,peti LG sa 6,8%dok je SE sesti sa 6.5%.To su najbolje kotirani proizvodjaci po zastupljenosti na trzistu.

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

NIKOLA VAPA/CA napisao: Prema Gartnerovom istrazivanju trzista prvo mesto drzi Nokia sa 31%trzista,drugi je Samsung sa 14% gde je potisnuo Motorolu koja je sada treca sa 13,6%,cetvrti je Siemens sa 7,7%,peti LG sa 6,8%dok je SE sesti sa 6.5%.To su najbolje kotirani proizvodjaci po zastupljenosti na trzistu.
gresis mnogo,mozda cak i previse! ja neznam gde si ti to nasao i od kada je.....


ali evo najnovijeg statusa SE je na 4. mestu! siemensa vise ni nema!
Click na reuters reuters ne laze ako lazu ostali ;) ;)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

dobro, pogresi covek :D :lol:
nego meni nije jasno kakve to veze ima sa ovom temom?

@Dugi, to za CZ si u pravu i to sam ja pricao i bejah napadan, ali meni je bitno da mi na telefonu bude sto bolja kamera, iz prostog razloga sto ne nosim uvek digitalca a mobilni da!
A mislim da posle kamere da je posle kamere sa k750 nekako bez veze uzimati telefon sa dosta losijom kamerom! :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Pa da malo odgovorim na temu...
Akki, pa sta je sa tobom, kakav bre d600 :D ? To mi ne lici na tebe, uvek si nosio telefone sa extra funkcijama, a ne sminkerski samsung :D :)
Sto se Siemensa tice, nikad ga nebih kupio, jer jednostavno ne volim njihove telefone jer su puni gresaka i ne mogu da gledam onaj njihov odvratni meni
Motorola v3i je mnogo slab telefon extra izgleda

Tako da se sve opet svede na n70 :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

popste napisao:..
Akki, pa sta je sa tobom, kakav bre d600 :D ? To mi ne lici na tebe, uvek si nosio telefone sa extra funkcijama, a ne sminkerski samsung :D :)
ma znam, ali to samo pokazuje koliko zelim neki slajder, mada toliko daleko da uzmem samsung ipak ne bih otisao! :D pogotovo ne za te pare :roll: :lol:
u pravu si, sve se svodi na N70, mada tju ja najverovatnije ostati na w800 i sacekati nekog SE ubicu! :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ma treba sacekati p990 i bice to pun pogodak, prava ala od telefona, mada opet PDA mi i nije toliko potreban jer vec imam jedan...
Ova novija N serija nokie je extra, treba malo o njima razmisliti

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

dugi napisao:Evo sad nesto za tebe i siguran sam da ce ti se svidjeti

Slika
Kolko ovo kosta?
Sto se tice Samsunga oni su veoma kvalitetno izradjeni i imaju ovi noviji extra funkcije, ali ako je softver D600 pun bagova makar upola kao D500 - ne hvala! :disgust:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ma P990 je moj cim izadje pa makar prodao kola :D
onako, recimo N80 ima odlicnu specifikaciju na papiru, samo mi nije jasno zbog cega izostavise autofokus i sto stavise tako bednu bateriju! :roll:

[off] kakav gol Pirloa :blinky: :D i odmah 1:1 odoh da gledam tekmu :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

I ja sam razmisljao o P990 al bice mnooogo skup... :roll: A i touch ne volim bas mnogo... :roll:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Za N-80 i P990 treba malo vise sacekati,jer da se ne ponavljamo,svi znamo kakve su cene i problemi odmah po izlasku telefona u prodaju.
Za Sasu,podatke o prodaji telefona sam napisao da se zna ko je ko u svetu mobilne telefonije,da se ne predlaze kupovina manje zastupljenih marki telefona a podaci su zvanicno obavljeni u listu mobilmega(ja sigurno nisam pravio istrazivanje)Istrazivanje je radjeno pre 6 meseci tako da mozemo posle nove godine saznati ko je i koliko napredovao,posto se rezultati objavljuju sestomesecno.Iskreno nikad ne treba slepo verovati takvim podacima jer svako ima razlicite podatke,interese, ali priblizno se moze shvatiti popularnost odredjenih proizvodjaca.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Za N-80 i P990 treba malo vise sacekati,jer da se ne ponavljamo,svi znamo kakve su cene i problemi odmah po izlasku telefona u prodaju.
Za Sasu,podatke o prodaji telefona sam napisao da se zna ko je ko u svetu mobilne telefonije,da se ne predlaze kupovina manje zastupljenih marki telefona a podaci su zvanicno obavljeni u listu mobilmega(ja sigurno nisam pravio istrazivanje)Istrazivanje je radjeno pre 6 meseci tako da mozemo posle nove godine saznati ko je i koliko napredovao,posto se rezultati objavljuju sestomesecno.Iskreno nikad ne treba slepo verovati takvim podacima jer svako ima razlicite podatke,interese, ali priblizno se moze shvatiti popularnost odredjenih proizvodjaca.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

NIKOLA VAPA/CA napisao: podatke o prodaji telefona sam napisao da se zna ko je ko u svetu mobilne telefonije,da se ne predlaze kupovina manje zastupljenih marki telefona...
aj mi samo objasni zbog cega? kakve veze ima koliko je neki telefon zastupljen u svetu sa ovom pricom? Pa po tome sharp 903i niko ne bi trebao da qpi a jede za dorucak sve nabrojane telefone :)
NIKOLA VAPA/CA napisao: a podaci su zvanicno obavljeni u listu mobilmega
bez zelje da diskreditujem ljude koji rade u tom casopisu, ali moj savet je da sto pre promenis izvor informacija i batalis taj casopis, pogotovo sto se tice testova telefona! :roll: ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori