Koji telefon za 400+ evra

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Takodjer uz ovaj Samsung dobijas i licencirani Garmin za Srbiju i CG u pakovanju
KOliko vidim kod distributera Garmina, samo taj deo kosta nekih 80-90 evrica
E, licencirani softver za mobilni :-) to nisam nikad imao. Jedva nas naterase i Windows po firmama da legalizujemo. Gde ide ovaj svet - hoce legaliste od nas da naprave :-)
Sto se tice ekrana - odavno sam se prebacio na stav da trenutno Samsung ima najbolje ekrane na trzistu.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

tomas.hokenberi, jesu mali, al to i nije toliki problem... Meni je cak E71 za surfing daleko bolji od omnie...
Slazem se da je samsung dobar izbor, sta vise odlican, al ne bih ja odbacivao ove telefone zbog toga sto je ekran "mali".
Nokia E71... Elegant, but deadly

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Slazem se, mislim da je ipak bitniji kvalitet samog ekrana (broj boja, kontrast, vidljivost, rezolucija), a ne samo velicina.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

e71 je meni najbolje resenje zbog multitaskinga koji je savrseno odradjen. imas 4 ikonice (meni, kalendar, kontakti, mail) kojima mozes dodeliti bnilo koju funkciju, a duzim pritiskom dodeljujes jos jednu pa je to ukupno 8 precica. cak je i fabricki browser ok, a opera siba savrseno. o nimbuzzu, live messengeru, gmail apliikaciji i ostalima da ne govorim. multimedija je solidna, mene nije razocarala. ako se imalo razumes u podesavanja za kameru, mozes i po mraku upotrebljivu sliku da napravis
::luv phonez::

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mill, sve je to tacno samo obrati paznju da je broj boja najmanje bitan (ako je >=64K). A E71/72 imaju i manje ekrane (2.4 prema 2.6) i manju rezoluciju (320x240 prema 320x320). A velicina je jako bitna osim ako neces stalno da nosis lupu sa sobom.

djoxie, za razliku od multitaskinga na WM koji je sjajno uradjen, sa mogucnoscu potpune kastomizacije homescreen-a, internet explorerom i Operom, live messenger-om, itd?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Sto vise polemisete na ovu temu sve mi se vise svidja ovaj Samsung :blinky:

Kad malo bolje razmislis - po cemu je E71/E72 bolje od ovoga :chytry:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Dizajnu, kvalitetu izrade [verovano, ne znam iz prve ruke] softweru [po meni je symbian bolji od WMa,previse je..not user friendly, iako spb donekle to popravlja]..
iPhone 4.

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Aha...dakle i to me zanima, sta mislite o ova dva OS-a: Symbian vs WM? Nisam na to obratio paznju....

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Windows mobile je dobar samo ukoliko koristis telefon za biznis. Ekrani su primetno slabji od ostalih [znam samo da je Omnijin bio los, ali koliko su drugi bolji nisam siguran.. Znam da se sada mnogi nece sloziti, ali razlika zmedju 16 miliona i 65 hiljada boja se razlikuje, i ja to jasno primecujem], Sam OS je ruzan i vizuelno se nije puno promenio od verzije 3.1... Mislim, nije los ni za obavljanje drugih radnji sem biznisa,ali ma mnogo boljih OSova i za moje potrebe je najlosiji WM.
Symbian je lepsi [opet je to do mene] i meni je stabilniji. I dostaa laksi za upravljanje telefonom.
Po meni je Android najbolji OS, sto ne i pogledas neki android telefon?
:)
iPhone 4.

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Marko_NS - jesi li video WM 6.5 i usporedio ga sa Symbianom?
Sym izgleda isto kao i pre 3 godine - sta se promenilo?? Sama Nokia ce da ga otvori sa Sym 2.0 da bi se odrzala.
Koristio sam sve od dumb telefona, sym, wimo, android - jedino linux nisam i daleko od toga da je sym najbolje resenje.
Android je na putu ali je jos daleeeko od toga (koliko je dopadljiv toliko te iznervira gomila decijih bolesti koje nikako da se resi)

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

O.K. Koji je onda po vama najbolji OS sa ovo sto meni treba (push mail, web browsing, SMS i MMS poruke, GPS, malo multimedije...) ? Naravno, u kom telefonu :)?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Marko_NS, Ne slazem se sa tim da je WM - "dobar samo za biznis". Prvo nisu ekrani slabiji, vec operativni sitem koristi iskljucivo 16 bitnu paletu, ekrani mogu biti i 24 bitni. Razliku primecujes zato sto znas da postoji inace sumnjam da bi je na prvi pogled uocio. WM ima znacajno bolje mogucnosti kastomizacije izgleda od Symbiana (pogledaj Samsung I8000 - treba da se potrudis da shvatis da je to WM - potpuno je zaklonjen Touch Wiz-om). Kamere jesu u proseku losije ali ostale multimedijalne mogucnosti ne zaostaju za S60, naprotiv. Dostupno je jako puno medija plejera i kodeka. Ja npr. WM I780 koristim umesto "ipoda" za slusanje muzike preko bezicnih A2DP stereo slusalica i vise sam nego zadovoljan.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

LesaZMN, naravno da ne izgleda i noviji ima dosta promena u odnosu na ranije, ali nećemo o tome ovde.
mill, ako se slabije snalaziš sa tehnikom ne uzimaj WM koji pruža više od symbiana ali je sve to mnogo komplikovanije. Tvoje potrebe zadovoljiće neki symbian veoma lako.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Cini mi se da na WM-u sa takvom rezolucijom ekrana kao sto ima Samsung, da je malo kompitabilnih programa... ili gresim...:dry:
Ja bih u svakom slucaju uzeo e71, (za mene) bolji ekran - "polozen", kvalitetno je izradjen (loburina), ozbiljno izgleda, kamera je bolja, net (bolji na "polozenom" ekranu), baterija koja "razbija" kol'ko traje,itd,itd... Nokia je >Nokia< sto se tice smarta, Sljamsung je limunada u tom polju...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bOOdala, Nisam siguran za WM Standard Edition, ali ja koristim i780 sa WM Professional verzijom koji koristi identicu rezoluciju (320x320) i nisam imao nikavih problema sa kompatibilnoscu programa, sa izuzetkom nekih skinovanih aplikacija i igara. 99% aplikacija koje su optimizovane za 320x240 ili 240x320 rade bez vecih problema osim sto ne umeju da iskoriste ceo ekran. Sve ispravno napisane WM aplikacije prepoznaju rezoluciju i normalno je koriste.
Kod poredjenja 7330 Omnie Pro i E71/72, po pitanju surfovanja, isticanje "polozenosti ekrana" kao nekakve prednosti je besmisleno. Omnia pro ima identicnu horizontalnu rezoluciju kao E71/72 te moze prikazati identican sadrzaj po sirini, a posto ima vecu rezoluciju po visini prikazuje vise od stranice nego E71/72, samim tim je zgodniji za web-surfing.

Sto se tice "smarta" - Samsung je u poslednje vreme ozbiljniji igrac od Nokie. Od "smart" telefona Nokia ima samo Symbian S60 (i Maemo u razvoju). Samsung podrzava Windows Mobile (ozbiljniji sistem od S60), Android i Symbian. Sto se tice kvaliteta izrade ono "nokija je nokija", ako se nastavi trenutni trend, ce sve vise biti sinonim za losu i jeftinu izradu a ne za kvalitet.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

To Nokia je Nokia ne vazi vec skoro 2 godine... Sa izuzetkom E serije (mada ni ona nije onakva kakva je nekad bila), nisu nesto...
Nokia E71... Elegant, but deadly

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

tomas.hokenberi napisao:Sto se tice "smarta" - Samsung je u poslednje vreme ozbiljniji igrac od Nokie. Od "smart" telefona Nokia ima samo Symbian S60 (i Maemo u razvoju). Samsung podrzava Windows Mobile (ozbiljniji sistem od S60), Android i Symbian.
Da se nadovezem sa Bada OS koji bi trebalo da krene od Aprila. Malo sam proucavao API i ako je suditi po dokumentaciji - mogucnosti su neogranicene. Ako pametno odigraju - eto nama novi OS koji nimalo ne zaostaje za drugima

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Koliko puta sam se razocarao u taj Samsung da ni ime ne zeilm da mu cujem. Ne sumnjam da pravi odlicne smart telefone ali je kod mene potrosio sve kredite.Razmislicu o kupovini nekog smrtphona u narednom preiodu. Sto se tice misljenja Nokia je Nokia,ono i dalje vazi za ogromnu vecinu korisnika.Pomalo radim sa telefonima pa ovo pisem iz svog iskustva.Istina,to su vecinom dumb telefoni (ima i smart telefona a niko mi nije nikad trazio drugi model osim Se i Nokie) ali kupci samo traze Nokiu.(navika je cudo).
Nemojte gledati kao reper mali broj zaljubljenika u mobilne tehnologije na ovom sajtu i jos par slicnih.Mi ne predstavljamo ni 5% korisnika.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ovih dana pomno istrazujem koji bi modeli mogli zameniti nokiju E71 i mogu reci da je izbor jaako los.Nokia E72 se tek pojavila,predstoji joj da "prelezi decije bolesti",a koliko citam i kvalitet izrade uopste nije na nivou E71,pomalo sam razocaran.
Kod 7330 Omia pro mi se strasno dopada ovaj koncept kao kod E71 + sto poseduje WM sto je za mene veliki plus.WM je jedan ozbiljan OS i ima super mogucnosti.Nije mi jasno zasto vecina ga izbegava i pravi od njega "nuklearnu fiziku"?Ko imalo zna englesi i obican rad na racunaru,moze se snaci za pocetak sasvim lepo,a posle kroz iskustvo sve postaje jos lakse.
Symb. je takodje ok OS, ali je dosadio sa svojim nepromenjenim izgledom i uopste bez ikakvih inovacija + sto imamo sertifikovanje i hakovanje, koje za obicnog korisnika mogu biti problem,ali i to se da srediti.
Sad ovo da li uzeti TS ili phone sa hard tastaturom je opet jako individualno i sve zavisi od potreba.Ja za sebe mogu reci da mi je telefon sa hard. tastaturom jos uvek nezamenjiv.Medjutim ono sto me strasno nervira jeste da se okolina i veci deo populacije neverovatno lozi na TS telefone i da sada svaki model koji nema TS je zastareo i predstavalja proslost.Bez obizra na funkcije,upotrebljivost jednostavno ne posedovati phone sa TS je sada bukvalno nesto sto se gleda kao neinformisanost.(da to tako nazovem)
Po meni jedna velika glupost.Cudo sta nam uradi Apple. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nikola Vapa/CA, kakve sad veze ime sta vecina kupaca telefona misli ("nokija je nokija") sa nasom pricom o tome sta zaista vazi? Ako nesto vise nije istina (da su Nokija telefoni najkvalitetnije izradjeni), ta realnost nece biti promenjena time sto vecina nasih kupaca zivi u zabludi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori