Nokia E61 vs N73

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Rus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 28. Sep 2006. 15:17

Nokia E61 vs N73

Post od Rus »

Šta bi ste vi pre izabrali i zašto?
E61:
veći ekran i orjentacija ekrana
WiFi, VoIP
tastatura
...

N73:
dimenzije
kamera
FM radio
...

Pozdrav

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

sve zavisi od toga shta ti treba u svakodnevnoj upotrebi.Ako si vishe "poslovno" orijentisan,onda ce ti sigurno vishe odgovarati E61.Njena najveca prednost je taj WiFi ali neznam koliko u srbiji ima besplatnih HotSpot-ova....U svakom sluchaju,ja bih se pre odluchio za E61 jer mislimda je i trajnija kao aparat,buduci da je vecim delom napravljena od legure magnezijuma,a i ima svoj Geek efekat,shto je meni takodje vazno....ipak nema svako takaf fon,a chinjenica je da svi mi volimo po nechemu da budemo zapazeni :wink:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E61 skroz neobican i upadljiv, svi kad vide fon se cude sta je to i pitaju me sta ce ti digitron :lol:
Fon je extra kvalitetno odradjen i nista ne skripi nit se klima. Baterija mi drzi i do 4 dana. Wifi extra sljaka i ima par kafica koji imaju hot spotove.
Ako ti je bitnija kamera, Fm i lepsi izgled uzmi N73.
Ja bih ti pre preporucio E61.
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

lepshi izgled?Ok,to je vrlo subjektivno pitanje...meni je recimo e61 prilichno lep i skladno dizajniran,a n73 ruznjikav :wink:

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Ja sam ti preshao sa N73 na E61 i mogu da ti kazhem da je vrlo kvalitetan,znachi bolje je uradjen nema shta. Naravno zavisi shta ti treba,chemu ti mob sluzhi...shto se tiche digitrona Dream Weaver je totalno u pravu! Svi su mi rekli da nosim digitron :D Pored njega N73 je za mene najfon u ovom trenutku,jedino je ta maska i djojstik kvare :(
Razmisli shta ti zapravo treba jer svi mi imamo razlichit ukus :wink:

Rus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 28. Sep 2006. 15:17

Post od Rus »

albumag napisao:Ja sam ti preshao sa N73 na E61 i mogu da ti kazhem da je vrlo kvalitetan...
Znam da je E61 kvalitetnije odrađen generalno. Ono našta se uglavnom žale korisnici N73 je džojstik, koliko je on kvalitetniji kod E61?

Pošto si imao oba koliko je lakše koristiti E61 (s obzirom na orjentaciju ekrana) prilikom korišćenja Internet sobzirom da N73 nema mogućnost landscape prikaza (za razliku od E60)?

Uporedi rad sa jpg slikama na jednom i na drugom - brzina, mogućnost preciznog uvećanja (zoom)? Ovo pitam jer imam gomilu skeniranih stripova pa me interesuje upotrebljivost ovih sprava za ovako nešto. Da li je za čitanje stripova bolji E60 zbog veće rezolucije ekrana iako je ekran manji?

Da li postoji dodatak za N73 koji bi mu "podario" WiFi, odnosno kamera koja može da se "nakači" na E61?

Pozdrav

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

odgovor i na jedno i na drugo pitanje je ne,shto se tiche stripova,po chistoj logici bih rekao da iako je rezolucija veca na e60,slika ce izgledati lepshe ali sitnije,pa je pitanje koliko cesh moci da prochitash recimo slova sa tih stripova??

ma mislim da bi ti e61 savrsheno odradjivao posao

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Ne znam zashto si tu umeshao E60??? Dzojstik nije klimav kao na N73 ali je zato tanji i nekako manji shto ne daje bash dobar ugodjaj ali je u svakom sluchaju bolji i precinzniji.
Shto se tiche ekrana naravno da je pregledniji na E61,sve je krupnije i lakshe za pregled i mislim da bi ti zavrshavao posao sa stripovima. Deluje mi malo brzhe pri radu sa slikama i drugim dokumentima ali to je subjektivna stvar tak oda jbg... Mada ima fora da N73 radi u landscape modu nece biti tako lepo prikazano kao na E61.
Ne mozhe wifi na N73 koliko ja znam nikakvim darivanjem a shto se tiche Kamere na E61 sachekaj E61i koji ce imati kameru ;)

Rus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 28. Sep 2006. 15:17

Post od Rus »

albumag napisao:Ne znam zashto si tu umeshao E60??? ...
Mada ima fora da N73 radi u landscape modu nece biti tako lepo prikazano kao na E61.
Ne mozhe wifi na N73 koliko ja znam nikakvim darivanjem a shto se tiche Kamere na E61 sachekaj E61i koji ce imati kameru ;)
E60 sam pomenuo jer ima veću rezoluciju ekrana.
Znam da N73 može da prikazuje video i slike u landscape , ali ne može prilikom pregleda interneta i Office dokumenata (za razliku od E60).
E61i kod nas neće biti u prodaji pre maja.

U testovima koje sam čitao su slabo objašnjene mogućnosti rada N73 sa office dokumentima. Da li je moguće editovanje kao kod E61 ili dozvoljava samo pregled?

Pozdrav

Odgovori