K750i ili W810i

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Truly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Ned, 17. Sep 2006. 19:07

K750i ili W810i

Post od Truly »

Hvala veliko svima koji su mi u temi "Molim za savet oko izbora telefona" pomogli, tako da sam sada suzio izbor na K750i i W810i.

Zeleo bih da, u skladu sa onim sto ocekujem od telefona (dobra baterija, dobar mp3, mogucnost za prosirenje memorije karticom), cujem i vase misljenje o tome koji je po vama bolji model.

Jos jednom, hvala unapred.

P.S.
Naleteo sam na informaciju da se modelu K750i moze promeniti softver tako da dobije funkcionalnost W810i modela. Da li je to istina i ako jeste mozete li mi objasniti o cemu se tu zapravo radi?

zigi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 19. Jun 2006. 19:07

Post od zigi »

Nemas sta razmisljat,uzmi w810i uz njega imas sve(dobru bateriju,dobar mp3,dobijes karticu od 512mb tako da.......uzimaj :D :D :D ) 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa slusaj w810i je bolji od k750i samo sto ima bolje uradjen taj dzojstik,i dobijas 512mb karticu uz njega,ima 2mm veci ekran(koliko se secam),i ima EDGE,i to je to.Ustvari w810i je malo poboljsani k750i.Jeste moze k750i da se ubaci softver od w800i telefona tako da ce biti isti kao i w800i tj.w810i.Pa nema mnogo nauke tu lepo odneses u servis tamo gde si kupio das 10e i oni ti ubace softver od w800i i gotovo :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

w810 bi bio moj izbor. po svemu mi je nekako bolji ali to je ipak moje mišljenje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

devojka mi ima k750 a ja w810 pa tako radim razna uporedjenja od display'a koji na w810 briljira za razliku od njega k750 izgleda kao ispran varekinom :dry: to brzine rada u raznim aplikacijama tj. igricama i svemu do 512mb kartice koja se dobija uz w810 dok je na k750 64mb i savrsene sluske takodje na w seriji....sve u svemu nemoj ni razmisljati o k750 ako te dzep ne ogranicava i uzmi w810 :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ja sam evo prekjuce pazario k750 i uopshte ne izgleda kao da je ispran varikinom! :lol:

bash sam gledao njega ili w810 i odluchio se za k750 zbog poklopca za kameru uglavnom,a i zato shto nisam hteo da platim vishe(u mom sluchaju skoro 100 eura vishe) samo da bih dobio bolje slushke i 512mb karticu koja mi i ne znachi,jer u p910 imam 1gb,pa koristim u oba.

ali da se razumemo,w810 je mnoooogooo lep :roll:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel, ako nisi uporedio boje na oba drzeci ih jedan pored drugog sa istim fotkicama,igricama,video i sl. ne bi verovao...znaci primetna razlika iz aviona :P
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa pravo da ti kazem gledao sam ih oba jedan pored drugog i ima razlike ali nije u tome poenta,poenta je da je i na k750 ekran jako dobar!a jedino me je taj nedostatak poklopca za kameru i malo nenormalna cena odbila da kupim w810.stvarno mu je prelepa ona kombinacija crne i narandzaste boje!tu nema shta da se pricha,samo da su mu stavili poklopac za kameru kao na 750-bilo bi strava.

Ali kao shto rekoh,ja nisam bio spreman da pljunem dodatnu stotku da bih dobio karticu koja ce da zvrji prazna.

i ajde sad da ne otvaram novu temu,poshto fain2daniel sigurno zna:ubacio sam karticu iz p910 u k750 i radi normalno,prepoznaje muziku i slike,ali pitanje je da li ce na njoj ostati sve aplikacije za p910 koje sam instaliao i da li ce raditi kad vratim nazad u p910?

Truly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Ned, 17. Sep 2006. 19:07

Post od Truly »

Mislim da sam se definitivno odlucio za w810i.
Ponudjen mi je za 270e, pa me zanima da li je to ok cena i da li se mozda moze ocekivati da ce pasti za jedno mesec-dva? Da li vredi sacekati malo?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

zar nije ovde na sajtu pisalo da ima i za manje?mada i to shto radnje napishu chesto nije tachno :angry:

u svakom sluchaju dobro je da si uspeo da odluchish,mislim da nisi pogreshio,to je naravno stvar sitnih detalja i pitanje ukusa,ali u svakom sluchaju,kad kupish javi nam svoje utiske,da vidimo da li si zadovoljan...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel, normalno da appovi ostaju na kartici ako ih slucajno ne izbrises dok budes koristio k750 tako da opushteno 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Truly napisao:Mislim da sam se definitivno odlucio za w810i.
Ponudjen mi je za 270e, pa me zanima da li je to ok cena i da li se mozda moze ocekivati da ce pasti za jedno mesec-dva? Da li vredi sacekati malo?
A zar nije bolje ako vec imas 270evra, da ustakash josh koji evro ili da sacekash josh koji mesec i da uzmesh k800 (koji je sada oko 320evra) i nemas posle sta da brinesh :)
Sta mislish, a ?

Truly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Ned, 17. Sep 2006. 19:07

Post od Truly »

Upravo sam saznao da je to bila cena po kojoj je zadnja tura prodavana, tako da ocekujem nizu.
320e mi je vec previse, tako da cu definitivno uzeti w810i.
I te pare su presle ono sto sam planirao da dam za telefon :)

Javljam se cim budem malo izgustirao telefon :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ajde bas jedva chekam da viim kakvi su ti utisci,poshto sam se o njemu razmishljao....u svakom sluchaju ja smatram da nisam pogrehio jer je u izraelu razlika u ceni stvarno velika

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Araphel,sto se aplikacija sa p910i tice one nece sigurno raditi na k750i kao ni fajlovi koje k750i ne podrzava,ali ce zato biti smesteni u folder "other" i neces moci da ih koristis na k750i ali kad karticu vratis na p910i bice sve ok...javi sta si uradio...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

e pa to sam pitao,znam ja da nemogu da ih koristim nego sam se plashio da kad gurnem karticu u k750 da je ne formatira i pobrishe sve shto ne prepoznaje,ali evo sve je ok,osim shto imam duple system foldere,tojest jedan od k750 i jedan od p910.ali vazno je da sve radi...

Truly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Ned, 17. Sep 2006. 19:07

Post od Truly »

Eto, da se javim i saopstim prve utiske o telefonu.
BRUTALAN JE :D
Vrlo sam zadovoljan, ima sve ono sto sam trazio. Svakim danom otkrivam nove funkcije i jos uvek cekam da me neka razocara u bilo kom smislu.
Hvala vam svima za savete.
Pozdrav!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Truly napisao:Eto, da se javim i saopstim prve utiske o telefonu.
BRUTALAN JE :D
Vrlo sam zadovoljan, ima sve ono sto sam trazio. Svakim danom otkrivam nove funkcije i jos uvek cekam da me neka razocara u bilo kom smislu.
Hvala vam svima za savete.
Pozdrav!
A uzeo si w810, el tako?
Pretpostavljam da DA sa obzirom kako si ga opisao, a i telefon je PERFEKCIJA! Nema sta.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Truly, ja setam isli i ortak se popalio...uzeo sam mu pre par dana isti i ne moze da veruje kako fontel radi,izgleda,slusa,kuva kafu,pegla i sl. :lol: zahvalio mi je 100 puta na preporuci...hmm stvarno je mocan...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

fain2daniel napisao:Truly, ja setam isli i ortak se popalio...uzeo sam mu pre par dana isti i ne moze da veruje kako fontel radi,izgleda,slusa,kuva kafu,pegla i sl. :lol: zahvalio mi je 100 puta na preporuci...hmm stvarno je mocan...
Ma telefon nema mana :P . Na review-u sa gsmarene (koji je inace preveden sa mobimania.cz) autor se jedva setio sta da stavi kao disadvantages :)

Odgovori