J3 (2016) vs Nokia 3 DS

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od znemanja »

Šta izabrati od pomenuta dva modela. Koliko vidim oba modela imaju krš procesore i poprilično slabe specifikacije. Telefon mora da se kupi uz paket u mts-u i u njihovoj očjajnoj ponudi sam primetio jedino ova dva modela u tom nekom low/mid segmentu.

Telefon će koristiti osoba od 85 godina. Bitan je Skype i Viber zbog poziva i mogućnost povećanja fonta. Eventualno malo YT.

Ako imate neki bolji predlog iz mts ponude uz Mix M paket i doplatu do 10.000 dinara slobodno napišite.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od гари »

Moj glas za Nokiju zbog RAMa, duplo veće interne, i novijeg Androida jer se nadam da će s njime imati više mogućnosti da menja veličinu svih tih slova. Mada to poslednje sigurno treba proveriti, možda to zavisi i od proizvođača. Kontam da Samsung ima pored boljeg ekrana bolju i kameru, ali da to neće igrati sad ulogu.

DODATAK:
Što se tiče kucanja... Možeš toj osobi pokazati i kako može da diktira svoju poruku. To na Androidu fenomenalno radi.

Sent from mTalk on Windows phone

emhno1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 28. Maj 2017. 15:50
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od emhno1 »

I moja preporuka za Nokia 3... svakako ima manje bloatware-a, odnosno skoro stock android, a i što kaže gari više rama i interne memorije... svakako ni noviji android nije na odmet :wink:

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od Abioye »

Nokia 3 na papiru deluje kao najbolji izbor, međutim previše se greje, postane vreo, pogotovo prilikom video poziva, na Skype mogu da zaborave kao i na Youtube.
U tom cenovnom rangu nemaš neki izbor, ili taj Samsung ili Alcatel Pixi 4 power. Ovaj Alcatel ima ekran od 5,5 inča i bateriju sa 5000 mAh što je za starije ljude bitno. Uz Mix M košta jedan dinar

Sent from mTalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od 1808 »

znemanja napisao:Šta izabrati od pomenuta dva modela. Koliko vidim oba modela imaju krš procesore i poprilično slabe specifikacije.....
Nisu baš u istom rangu, J3 ima slabiji čipset kao i procesore (Cortex A7 vs A53) i po tome je Nokia bolji izbor. Osim toga, J3 (2016) je model koji se pojavio skoro pre dve godine, pa i nije više tako konkurentan u toj osnovnoj klasi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od гари »

Abioye napisao:(...)na Skype mogu da zaborave kao i na Youtube. (...)
U ovo mi nekako teško da poverujem... Ali ko zna... :?

Sent from mTalk on Windows phone

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od Abioye »

^Moj brat je uzeo tu Nokiu 3, kaže da ne može da drži telefon tokom video poziva, toliko se ugreje. Inače se preterano greje i kada se normalno koristi

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od гари »

To je onda baš njesra... Doduše ja bi probao onda da ga reklamiram, nije ok da se telefon greje pri uobičajenom korišćenju, a Skype i YouTube to svakako jesu, a tako će vremenom požuteti displej, slavu slabiti baterija, i slično... Ne znam koliko bi bio uspešan u tom poduhvatu, ali bi probao. Kad ga je kupio?

Sent from mTalk on Windows phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od znemanja »

A šta je sa P8 lite, koliko mi rekoše kada sam malo pre svratio do poslovnice na Terazijama, i taj model imaju u ponudi po ceni koja je ista kao za J3 (2016).

Meni se lično ne sviđa previše taman ekran na tom modelu, ali hardverski je jači od J3 (2016).

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od Abioye »

гари napisao:To je onda baš njesra... Doduše ja bi probao onda da ga reklamiram, nije ok da se telefon greje pri uobičajenom korišćenju, a Skype i YouTube to svakako jesu, a tako će vremenom požuteti displej, slavu slabiti baterija, i slično... Ne znam koliko bi bio uspešan u tom poduhvatu, ali bi probao. Kad ga je kupio?

Sent from mTalk on Windows phone
Uzeo je telefon preko mts-a pre desetak dana, što je najgore ja sam ga savetovao da uzme baš tu Nokiu, od tih jeftinih mi je izgledala kao najbolji izbor (2 Gb rama, čist android), ali eto on kaže da se preterano greje. Možda i ove visoke temperature napolju doprinose. Ne znam da li je preterano grejanje dovoljan razlog za reklamaciju...
P 8 lite je najbolji izbor i verovatno je za dve klase bolji od ostalih jeftinih telefona u njihovoj ponudi, iako je već mator model

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od гари »

Nije sad toliko vrućina, nije više 40 stepeni napolju, a još je ovih dana bilo i prijatnije. Mislim da bi to trebalo da podleže pod garanciju kad se upakuje na odgovarajući način, tj. trebalo bi im to dobro obrazložiti. Osnovni argument je da se on pregreva pri uobičajenim operacijama poput korišćenja YouTube-a ili Skype-a, a to dovodi do, kao što sam već rekao, slabljenja baterije, oštećenja ekrana, pa i bržeg amortizovanja svih komponenti. Možda je zaista i faličan primerak u suštini. Mada ne računam na to, i nadam se da može brat da ti dobije drugi telefon.

Po zakonu, ako telefon ne ispunjava zadatke koje je kupac očekivao, a trgovac mu nije na to skrenuo pažnju, onda kupac ima pravo na reklamaciju - bilo na zamenu uređaja ili povraćaj novca. U ovom slučaju telefon ne ispunjava osnovne stvari koje bi se od njega očekivale - da se ne pregreva zbog glupog YouTube-a. Ne kažem da očekujem da bi oni lako dali drugi telefon, ali može se barem probati. I to ne jednom samo, nego biti uporan.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od Abioye »

Uzeo je taj telefon kao drugi, uglavnom za pozive i poruke ali korisno je imati i još poneku opciju. Čudi me i to što se taj model rasproda veoma brzo kod svih operatera a na forumima skoro da i nema komentara korisnika.
Ne znam da li će pokušati da reklamira, savetovaću mu da pokuša da ga zameni

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od гари »

Ako ga mrzi da se objašnjava sa njima, onda bar da kaže samo da se telefon pregreva. Može da pre toga proba sa nekom od onih aplikacija za merenje temperature da vidi koliko se tačno greje. Ne razumem se tačno kako ljudi to mere, kojim aplikacijama, pisali su već o tome... Ako mu je to drugi telefon, onda mu je lakše sa njima da se navlači, neće mu biti nezgodno bez tog telefona i nedelju dana ako treba da bude. U roku od 7-8 dana moraju da mu daju odgovor vezano za reklamaciju, i onda se on izjašnjava da li pristaje na popravku ili samo na zamenu. Jeste to škakljivo, mogu možda da kažu "to je normalno", ali bi ga i ja, da je moj brat, nagovarao da proba. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od Batak »

Ne bi bilo lose da brat prvo proveri da mu neka aplikacija nije zaglavila i gruva cpu na 100%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: J3 (2016) vs Nokia 3 DS

Post od znemanja »

Samo da javim da je kupljen Galaxy J3 (2016).

Za sada sve radi odlično, deda je zadovoljan :)

Hvala svima na pomoći, pošto je ostvarena svrha teme, ista ide pod lock.


Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zaključana tema