koji flagship kupiti

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

koji flagship kupiti

Post od christofer »

Dakle, ne menjam telefone cesto pa onda kad uzmem obicno to bude flagship nekog proizvodjaca. Sa note serijom sam od pocetka i obicno sam menjao svaku drugu generaciju. Tako je trebalo da bude i sa N7 ali ispalo je kako je ispalo. Onda mi je sve to odgodilo kupovinu novog aparata, medjutim sad bi vec morao / mogao da menjam. I stari tel me sluzi, ali se oseti leg ponekad pa mu je mozda vreme da ide.

Oni sto sam gledao je:
Pixel xl - cist nadroid bi rado pokusao da koristim, ali me dostupnost, tj nedostatak iste kod operatera odbija a i cena za kes jos uvek nije kod nas dostupna. Nema pritom zastitu nikakvu od vode i prasine. Dizajn isto nije bas nesto.
Glaxy s7 edge - dizajn se ok, dijagonala je nesto manja nego sto sam navikao, i nekako mi smeta da idem opet na galaxy umesto note serije. Takodje najavljuju i s8 na prolece koji bi trebao kao da bude neka mini revolucija kod Samsunga.
Huawei mate 9 ili 9 pro - tek stigao telefon, jos ga nema ali ce ga biti kod telenora (ili tamo ili za kes gledam), performanse su po tech sheetu extra, e sad da li je to trenutno top android ili negde znacajno manjka...kamera prvenstveno navodno nije bas nesto. I koja je apravo razlika 9 i 9 pro modela..iam li neceg znacajnijeg ili su sitnice u pitanju? Sem sto je pro zapravo porsche design samo debadge-ovan?

I neki vas predlog :? Ili da batalim sve i cekam note 8 :D ..ne znam kad je najavlje release date? Uzmem to kad izadje i pancir pa sam miran :lol:
screw u guys I'm going home

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: koji flagship kupiti

Post od rock9855 »

Ja bi uzeo mate 9 pro posto si hteo Note 7. A ovaj je od napred isti kao note 7. Pro model ima manji 2k ekran. Dok obicni ima 6" i fhd. Sto nije lose za sve osim za mozda VR. Kamera po testovima je sasvim dobra. Skoro izaso text da je na nivou LG V20 koji ima super kameru. Kamera nije losija od ponuta gore 2 modela ili su nijanse u pitanju.
Ili se strpi pa cekaj s8 plus koji izlazi aprila i bice bolji od gore pomenutih najverovatnije

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

Mate 9 pro jedino sto mi se ne svidja je ekran 5.5 :/. Makar da je 5.7...navikao sam na veci ekran. Mala je razlika ali opet. Voleo bih da ga vidim uzivo pa mozda sacekam da dodje kod telenora. Da li mislite da je drasticno bolji od s7 edge?
screw u guys I'm going home

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: koji flagship kupiti

Post od sugarcoated_ass »

Ali 5.5“ malo... [emoji38] Ja se patim i sa ovih 5.2“! [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: koji flagship kupiti

Post od bestboy »

christofer
Чекај Ноту. Биће до лета. 8)
Слобода или смрт

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: koji flagship kupiti

Post od rock9855 »

christofer napisao:Mate 9 pro jedino sto mi se ne svidja je ekran 5.5 :/. Makar da je 5.7...navikao sam na veci ekran. Mala je razlika ali opet. Voleo bih da ga vidim uzivo pa mozda sacekam da dodje kod telenora. Da li mislite da je drasticno bolji od s7 edge?

Drasticno bolji je nemoguce. Ima svojih prednosti kao sto ima i s7e. Dva vrhunska telefona. Samo mi je mate9 zanimljiviji i izbegavam Samsung zbog TW-a

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: koji flagship kupiti

Post od fannY »

Ja bih uzeo Mate 9 Pro ili cekao S8 Plus. Eventualno da cekas Note 8 ako imas strpljenja. :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: koji flagship kupiti

Post od bestboy »

Досадио му стари кориснички интерфејс, метни бре нову тему, покретач или систем... :P
Слобода или смрт

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: koji flagship kupiti

Post od znemanja »

Ako nećeš da čekaš pazari S7 edge, trenutno najkompletniji premium smartphone. Ako si strpljiv, sačekaj S8.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: koji flagship kupiti

Post od rock9855 »

Ja muslim da nijedan telefon nije najkompletniji i svi imaju svojih mana. s7e nije los ali ima jos nekoliko flagship modela koji mogu da budu rame uz rame. Svako sa svojim prednostima i manama

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

S obzirom da sad citam da s8 dolazi relativno uskoro, mozda cu sacekati. Ako sad kupim a tel je zastareo vec posle 3-4 meseca i jako izgubi vrednost ne bi to bas bila srecna opcija. Ipak retko menjam pa bolje da to ne bude odlazwci model. Zato sam i pitao za mate 9 pro s obzirom da je relativno nov. Ali izgleda da cu se drzati Samsunga. Pixel xl da moze da se nabavi kod operatera, bi bio na vrhu liste ali jednostavno ih zasad nema i verovatno ce biti moguce samo za kes da se uzmu. Naravno ostaje pitanje koji ce to iznos biti.
screw u guys I'm going home

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: koji flagship kupiti

Post od Azimuth »

christofer, koliko znam, kod naših operatera nema ni u najavi da će Pixel-a biti. Na oglasima ih nema, samo manji model. Sve i da ga kupiš iz oglasa, nemaš garanciju, a kako telefone ne menjaš često to onda baš i nije pametno.
S8 je najavljen za april tj tada je predstavljanje, što znači najranije u maju da će se pojaviti u prodaji. Kod nas je to kraj maja ili početak juna. Note 8 u septembru, standardno, a prodaja od oktobra.
U međuvremenu će LG izbaciti nešto, HTC i Huawei takođe... Biće dobrih telefona sledeće godine, ali to je prića koja se ponavlja iz godine u godinu. Da li vredi čekati sve to ili ne, pitanje je na koje samo ti imaš odgovor i samo ti znaš da li možeš da budeš na Note 4 do tada. Ako možeš, onda ti je najpametnije da čekaš nešto od ovih telefona, pa koliko dočekaš, a najbolje bi bilo do Note 8 jer si navikao na tu seriju.

influrex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 29. Jun 2016. 10:09

Re: koji flagship kupiti

Post od influrex »

v20 ili pixel bi ja voleo da imam..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: koji flagship kupiti

Post od rock9855 »

Treba da cekas godinu dana. Smorices se. Ako naletis po razumnoj ceni uzmi mate 9 pro. Taman ga koristi god dana, disasice ti taman kad izadje N8. Izgubices nesto para ali se pare na bilo koji tel gube. Jedan clan sa drugog foruma uzeo mate 9 pro za oko 600e i prezadovoljan je. Mozes videti utisne u mate 9 temi. Koristio je pre toga s7e i kaze da je ovo pravo osvezenja. Verzija 6/128gb :)

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

Najverovatnije cu na kraju da sacekam mate 9 pro kad stigne kod Telenora da uzmem. Naravno ako bude pristojna cena sa mojim ugovorom. S8 stize relativno brzo da bi sada uzimao s7e. Pixel xl nema sve i da hocu da uzmem. A da mi neko donosi iz USA je cimanje a i ostaje pitanje garancije kao sto je Azimuth spomenuo. Ako bas sve propadne cekam N8 ;)....
screw u guys I'm going home

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: koji flagship kupiti

Post od Baraba »


christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

Gledao :). A pomaze utoliko sto po ovome nekako ispadne da uzmem Pixel xl ;).
screw u guys I'm going home

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: koji flagship kupiti

Post od Baraba »

Ima jedan na KP.

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

Sad video kad si napisao. Do juce bukvalno nijedan nije bio. Ipak ce ih biti ranije nego sto sam mislio...i ako je ovo sad cena prvog komada u sledecih mesec dana ce sigurno nesto malo padati. Barem se nadam :/. Mozda i ima smisla onda ...kad bi bio u rasponu 600-650 eur to bi bila prava kupovina. Svakako je solidna razlika u odnosu na s7e ali je i noviji nesto.
screw u guys I'm going home

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: koji flagship kupiti

Post od christofer »

I da, taj tel nije nov, bez kutije....fali punjac, kutija a ima samo usb c kabel :/. Sad proverio. Tako da zasad cekam nazalost.
screw u guys I'm going home

Odgovori