Savet za dual SIM uz određene zahteve

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Azimuth »

Kako misliš softverski? Isti rom ide i u single i u dual sim S7 edge. Bitan je hardver tj fizički da telefon podržava dve sim kartice.
Ili ajde ovako, da bude jasnije. Kod single sim telefon imaš opciju da staviš samo sim i memorijsku. Kod dual sim telefona imaš opciju da staviš ili dve sim kartice ili sim i memorijsku. E tu u taj slot gde stavljaš sim ili memorijsku tu trebaš da sa sim kartice praktično odlepiš čip i pažljivo ga zalepiš na memorijsku i sve tako u kompletu staviš u telefon. Tada dobijaš dve sim kartice i 1 memorijsku :)

Sent from my SM-G935F

Mamamrvica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 23. Avg 2016. 18:21
:: Xiaomi redmi 2

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Mamamrvica »

Samsung bas ako moram.. napisah malo iznad za jedan po karakteristikama slabiji i stariji model huawei. Pogledala sam mu specifikaciju i koliko sam razumela ima poseban slot za SD karticu. Za njega imam neku dobru opciju ali kupicu ga samo ako je dovoljno brz i ako aplikacije mogu na SD karticu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od miodrage »

Moram da napomenem nije Android, sve Lumie koje su dualSIM imaju i SDcard slot.
Ali nije Android pa otpada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od znemanja »

@Azimuth, jasno je meni taj deo, ali sam mislio da u dual SIM telefonima imaš i softverski deo gde podešavaš sve stvari oko SIM kartice.

@Mamamrvica, taj model spada u Huawei Y seriju koja je hardverski najlošija, ne znam da li app mogu na SD, ali samo gledajajući procesor lično bih zaobišao taj model.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Azimuth »

Pa imaš softverski deo tj opcije u settings. Te opcije imaju samo dual sim telefoni iako je identičan rom i u single sim telefonu :wink:

Sent from my SM-G935F

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od bata bogdan »

Ima takodje fora i za moj x2 da se nekako napakuje dve sim i memorijska, citao sam bas sta su pojedinci radili i uspeli...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Baraba »

bata bogdan napisao:Pa koliko ja videh, po specifikacijama je j5 2015 lošiji od p9lite?
Ma ako će njoj posao i j5 2015 da završi, onda tu nema dileme, ukoliko ona želi samsung...
Neki bas velik izbor i nema...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Specifikacije su jedno, uživo je druga priča. Tvrdim da treba da pogledati J5, displej za tu klasu telefona odličan (jbt 155e nov sa fiskalnim videh na oglasu), displej ima mod "napolju", nema šanse po suncu da ne vidite nešto, nema šanse da Havajc sija ovako. Dobar fon skroz. Verzija 2016 isto to ali lepše i kvalitetnije spakovano + sa jača baterija.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od bata bogdan »

Jesi koristio p9 lite pa znaš da je lošiji nego što piše na papiru Kad već toliko hvalis j5?
Ja nijedan nisam koristio, jesam p9lite na kratko u radnji, to se ne računa nikako...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Baraba »

Ne, jesam podešavao jedan J5, tada mi je privukao pažnju. Cenim da ovde nije niko imao oba modela da da preki sud. Samo ste predložili nešto van budžeta... a ja što se uklapa u bužet.
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 25. Avg 2016. 06:31, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od bata bogdan »

I ti si predložio samsung, a navedeno je samsung ne, a p9lite ima da se nadje ispod 200e...
Al nije ni bitno, ko sto napisah, izbor nije veliki nikako, bar po komentarima ovde hvale i p9 lite i j5..,tako da neće pogrešiti koji god da uzme, stvar izbora i ukusa sta ce kupiti...


Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Mamamrvica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 23. Avg 2016. 18:21
:: Xiaomi redmi 2

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Mamamrvica »

Hvala vam na svesrdnoj podrsci :). No na zalost i ovaj budzet koji sam stavila nakon popodnevnih konsultacija pada u vodu. Od svih zahteva, da ne preradjujem temu, moram se bazirati na sledece rvidirane zahteve, kljucne

1. Poseban slot za SD
2. Brzina telefona
3. Kamera 8
4. Cena sto niza (manje od 150)

Sve ostalo mogu da istrpim.. Pa cak cu i ako to bude Samsung. Izvinite ako vas maltretiram. Kad se ne raspolaze sa dovoljno novca a hoces da kupis iole normalan telefon sve sama razocarenja. Kupujem 5. telefon nezadovoljna performansama prtethodnih a nemam novca za neku novu zverku..

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od liman3 »

Xiaomi Redmi 3 Pro 32/3 GB.Jeste da nema mesta za SD karticu ako koristiš 2 SIM ali 26 GB unutrasnje memorije trebalo bi da je sasvim dovoljno.
Nemoj da te odbija loše iskustvo sa Redmi 2,trojka je odlična.Ima da se kupi po oglasima.
Samo da dodam,telefon ima 4100 mAh bateriju i najkompaktniji je petoinčaš.
Poslednja izmena od liman3 u Sre, 24. Avg 2016. 18:24, izmenjeno 1 put ukupno.

SickMF
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 18:43
Lokacija: Beograd

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od SickMF »

Takođe mislim da treba da se odrekneš posebnog slota za sd i uzmeš nešto iz redmi 3 serije.


Sent from my Redmi 3S
N73ME

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od miodrage »

Mamamrvica, ako Android nije vise pod moranje, pogledaj Lumiu 650 dual, 135€ po oglasima odmah, verujem i da ima za nesto manje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od m@c|-|oR »

Mamamrvica napisao:Hvala vam na svesrdnoj podrsci :). No na zalost i ovaj budzet koji sam stavila nakon popodnevnih konsultacija pada u vodu. Od svih zahteva, da ne preradjujem temu, moram se bazirati na sledece rvidirane zahteve, kljucne

1. Poseban slot za SD
2. Brzina telefona
3. Kamera 8
4. Cena sto niza (manje od 150)

Sve ostalo mogu da istrpim.. Pa cak cu i ako to bude Samsung. Izvinite ako vas maltretiram. Kad se ne raspolaze sa dovoljno novca a hoces da kupis iole normalan telefon sve sama razocarenja. Kupujem 5. telefon nezadovoljna performansama prtethodnih a nemam novca za neku novu zverku..
U takvim uslovima moj predlog ti je J5, što reče Baraba.

Odličan telefon.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Evindzer »

Ovaj predlog koji je dao Azimuth je odličan - ostaje samo da se dobrovoljno javi da na svom novom Samsungu sprovede takav test, pa da nam javi rezultate. :D
Mamamrvica, veliki pozdrav za tebe, i veliki predlog da pogledaš Samsung J5 (2015). Ostale ovde pomenute modele nisam držao u rukama duže od 10 minuta, pa ih ne mogu objektivno komentarisati, ali J5 jesam par meseci i on od mene ima sve preporuke. Moja sestra ga ima od zime i usled toga sam bio u prilici da se intenzivno igram njime i istovremeno da se oduševim pošto za svoju cenu nudi ekstremno mnogo. Pronađi temu o J5 i u njoj moje komentare o njemu za detaljniji uvid, a ovde ću samo ukratko:
Mane:
1. Plastika kao materijal izrade. Ako ti je bitno da telefon bude metalni, ovo ti može zasmetati.
2. Mala interna memorija od 8GB, od koje ti na raspolaganju ostaje oko 4GB nakon inicijalnog podešavanja telefona. Ako moraš da imaš desetine instaliranih aplikacija bez kojih ne možeš, ovaj model te neće zadovoljiti.
Vrline:
1. Ekran, super AMOLED, 720p - najbolji ekran u nekom jeftinijem modelu koji sam ja ikad video! Kristalna i oštra slika, dobar kontrast, izuzetno ponašanje na direktnom suncu, odlične boje. Bolji od gomile drugih sa većom rezolucijom koji su ugrađeni u skuplje modele. Moj najprijateljskiji predlog ti je da, pre nego što odbaciš ovaj model, odeš i pogledaš ga negde, garantujem ti da ćeš se bukvalno zaljubiti u ekran.
3. Kamera. Po danu fantastična. Ja imam Nokiju Lumiju 930 čija kamera bi trebalo da i danas bude izuzetna, a kamera ovog Samsunga je po danu često davala i bolje rezultate. Po noći na otvorenom je jedva prosečna, ali osim nekoliko kamera u par najskupljih modela, noćne fotografije na telefonima nisu za neku pohvalu.
4. Baterija, koja mojoj sestri u proseku izdrži dan i po, a koja bi nekome ko vodi računa o bateriji sigirno išla do dva puna dana, a možda i preko. Moja sestra ne čuva telefone (osim spoljnjeg, fizičkog izgleda), pa tako ovaj skoro svakodnevno koristi dok je na punjaču, što joj je već skratilo trajanje baterije po jednom punjenju već nakon samo 8 meseci.
5. Cena, jer s obzirom na sve navedeno, mislim da se svakako isplati uzeti ga. Ja lično ne znam neki model u tom cenovnom rangu koji bi ponudio više.
Na kraju, telefon ima proširivu memoriju, ali sestra nije uspela da na karticu prebaci aplikacije - da li je to do telefona ili je sestra (koja se ne razume u telefone, a sama je to pokušavala) nešto pogrešila - ne znam.
Naravno, šta god da izabereš, javi nam da znamo. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od znemanja »

Za prebacivanje app na karticu dovoljno je u Settings/Application manager izabrati app koju zeliš da prebaciš na SD karticu i izabrati opciju Move to SD card, nešto drugačije je na MM. Naravno, uz root i apalikaciju Link2SD moguće je svaku app prebaciti na karticu dok bez root-a neke app ne mogu da prebace na karticu.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Evindzer »

Znemanja, bilo je to pre pola godine kad je ona sama nešto čačkala, pa zaglupila i telefon i karticu na neko vreme, ne sećam se više tačno detalja, sećam se samo da sam nešto o tome pisao u temi za SD kartice.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Azimuth »

Mogu ja da napravim to sa karticama, ali nemam dual sim telefon, i nemam dve sim kartice, a i tu memorijsku. Tako da, ako se isprsiš i kupiš mi sve potrebno, vrlo rado ću da se igram :D

Sent from my SM-G935F

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Savet za dual SIM uz određene zahteve

Post od Evindzer »

^ Pazi ti njega, kako je pametan. [emoji14]
Dogovoreno, kupujem ti sve, samo mi pošalji pare. :D
Nego, da se primirim, dama koja je otvorila temu neće stići da napiše šta je odlučila od naših šala. :)

Odgovori