Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Regex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 04. Avg 2016. 21:16
:: Galaxy s3 neo
:: Iphone 6s

Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od Regex »

Zdravo svima, potrebna mi je pomoć oko izbora mobilnog telefona.

Voleo bih da uzmem telefon na duže staze, pa mi je zbog toga bitno da je bar trenutna verzija androida 6.0, ali i dolazak update-a za 7.0. Prvenstveno sam bio fokusiran na Nexus 5x zbog sjajne podrške za android, međutim otpao je zbog nedostatka FM-radia, kao i veliki broj današnjiih telefona.

Čuo sam da određeni motorolini modeli imaju približni stock android (ispravite me ako grešim), pa razmišljam i o motoroli moto x play. Voleo bih da znam kakva je podrška za android, da li dolaze češći update-i i patch-evi ili samo nove verzije androida.

Takođe razmišljam i o Honor 7 i o Xperia Z3. Honor 7 deluje jako dobar, sa 3GB ram-a, međutim s obzirom da nije u pitanju Qualcomm Snapdragon chipset, ne znam koliko je bolji od ostalih (qualcomm 2GB i procesor manje frekvencije).

Tu je i oneplus 2, ali sam do sada našao samo jedno prodajno mesto, i cena prelazi nekih 300 evra, što bi bila neka granica (+20-30 evra). Možda mi je još neki dobar telefon promakao, pa bih voleo da čujem savet.

Telefon mi ne treba za igranje igrica, već da i posle 2 godine softver, kamera i ostalo rade bez velikog laga. Znam da kupovinom iphone-a dobijam telefon sa podrškom za mođda 4-5 godina, ali i kad bih zanemario cenu, ni on nema radio prijemnik, a dnevno solidno vreme provedem slušajući muziku (do posla i nazad), pa mi je taj nedostatak neprihvatljiv.

Hvala vam unapred na pomoći.

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od Bogdan2015 »

Sony Z3(kao i svi Soniji) je najblizi stock Androidu,m ada posto su ti bitni apdejtovi,ipak je to (malo) stariji model,Honor je,mladji. Ovako su oba super,pa ti odluci.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od kenzoki »

Ja sam gledao za sebe honor, deluje odlično po svim stavkama. Meni je bitno što ima fast charge., koliko vidim kod z3 to ima samo neka japanska verzija. Što se apdejta tiče sony je mnogo ažurniji od huaweia, moguće da će z3 imati koji update više od honora. Ja sam potpuno subjektivno za honor, mada nema greške koji god od ovih da uzmeš

Regex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 04. Avg 2016. 21:16
:: Galaxy s3 neo
:: Iphone 6s

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od Regex »

Hvala na odgovorima. :)
A šta mislite o motoroli g4 (obična i plus verzija)? Telefon je izašao baš skoro, ove godine. Deluje sasvim pristojno, međutim još nema recenzije na ovom sajtu, a ni diskusije o ovom telefonu po forumu. Da li je neko imao iskustva sa ovom motorolom, koja bi, doduše verovatno manje od kad je prodata Lenovo-u, trebalo biti ažurna po pitanju patch-eva?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od kenzoki »

Motorola je koliko sam razumeo uglavnom za američko tržište, mislim da retko koji avanturista kod nas to ima. Svakako je bolje uzimati ono što je prisutnije na tržištu

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od artifex »

Kenzoki, motorola je oficijalno dostupna u Evropi... Sto se tice moto g4, ovako na papiru je sjajan telefon ali vise od toga ti ne mogu reci. Koristio sam Moto G2 i Moto G3 i to su bili top ispeglani telefoni,u tom cenovnom rangu u vrhu.Sto se tice tih bezbednosnih patcheva, rekli su da ne mogu da izbacuju to svaki mesec vec na par meseci objedine sve i onda puste update.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Regex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 04. Avg 2016. 21:16
:: Galaxy s3 neo
:: Iphone 6s

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od Regex »

Mislim da ću se odlučiti za honor 7 na kraju. Iako nema extra platformu, nisam nalazio negativne komentare po internetu. Z3 plus deluje stvarno kul telefon, i po performansama, i po dizajnu, međutim ne bih rizikovao jer sam pročitao dosta komentara o pregrevanju telefona.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od bata bogdan »

Mislim da neces pogrešiti ako kupiš Huawei Honor 7. E sad, opet malo proguglaj što se Update tiče, jer si napisao da ti je to bitno, ne znam kako je sa Honor 7 update na Android 6.0.
Ne znam koliko se kreće Honor 7, ali pogledaj i Huawei Mate S, ako su tu negde sa cenom, uzgred Mate S je dobio Android 6.0 :)
Što se tiče Sony telefona, imao davno prvi Z model, ove novije modele nisam nesto ni zagledao bas, sem z5, koji mi izgleda super, ali je i cena paprena.
O motoroli, nemam sta da kažem, nisam ni koristio a ni imao prilike da se poigram :)

Gesendet von meinem GEM-701L
Huawei

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od kenzoki »

au koliko nisam u toku sa motorolom. ova x play deluje sjajno.

po radnjama ne mogu da nađem honor za manje od 300 €, kp bih zaobišao, ako nađeš negde pristojnu cenu javi ;D

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Honor 7 vs Xperia Z3 vs Moto X play

Post od nidzo80 »

Honor 7 je već dobio dve verzije Android 6.0 (B370 i B371 za EU tržište). Najvjerovatnije će dobiti i N ali ne prije nove godine.
Lolipop je isto imao 4 ili 5 verzija.
Dobro je stanje sa apdejtima.

Odgovori