3250 vs N70 vs ?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

3250 vs N70 vs ?

Post od zvezdarac »

Prvo pozdrav svima!

Iz naslova se vidi sta me muci kao model za kupovinu.
Moje potrebe pored telefoniranja:
Slusanje mp3
Citanje dokumenata u PDF i DOC formatu
Video ringtone ako to ima bilo koji od ova 2 telefona.
Web surf HTML a ne samo xml.
GPS soft podrska jer u buducnosti sigurno planiram kupovinu BT GPS uredjaja.

Naravno da moze i neki drugi Symbian ali SAMO NOKIA do 300eura.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, u ovom slucaju moja preporuka ti je N70...trenutno je mnogo bolje podrzan aplikacijama i programima...MP3 uz dobre sluske je extra...i naravno podrzava GPS uz dodatni uredjaj...za 3250 kazu da se vec pojavljivao problem sa onim delom koji rotira...

Sto se tice symbiana do 300 eura, N70 je najbolji izbor... :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina,
Hvala na brzom odgovoru.Vidim da se razumes u Nokie.
A sad dodatno pitanje,zar nije 3250 bolji u mp3 reprodukciji? Ipak je on muzicki telefon ili ga bar tako Nokia hvali?
Sto se tice svivela malo sam cunjao po raznim grupama i svuda isto tako kazu kao ti
Cuo sam da se nekome razglavio,Pricaju da se lako razlabavi
Nigde nisam video konkretno da se neko zalio.Naprotiv svi vlasnici demantuju to.
Drugo, zar nije bolji 9.1, Series 60 3.0 od 8.1a, Series 60 2.1 ?
Na stranu sto sada nema skoro nista za njega od programa ali poznavajuci Nokia fanove to ce biti ispravljeno brzo.
U cemu je razlika izmedju ta 2 symbiana?
Meni je poznato samo da programi ser2 ne rade na ser3
Ali ako taj flash na 3250 radi kao na PC-u onda je moguce SKORO SVE uraditi kao aplikaciju ili igricu i to prakticno sa amaterskim znanjem.
Koristis li ti neki program za Office,PDF?
Ako koristis koji koristis?
Uf imam toliku zbrku u glavi a samo 7 dana da kupim telefon jer posle nisam u Beogradu skoro mesec dana :dry:
Ajde ljudi ne ustrucavajte se POMOZITE!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

zvezdarac, najveca razlika izmedju te dve verzije Symbiana je u tome sto je u verziji 9 povecana sigurnost, ali zato jako otezano krekovanje i pristup sistemskim fajlovima ... za sada jos uvek ne postoji FExplorer za v9 ...
koliko ja znam, oba telefona mp3 "obradjuju" preko samog procesora, tako da nema razlike...

za PDF ima Adobe PDF Reader za Symbian koji je besplatan, a za office fajlove imas QuickOffice (koji be trebalo da je vec instaliran na telefonu) i Office Suite ..... besplatni su u verzijama za pregled fajlova, a verzije koje omogucavaju i editovanje se naplacuju...

razlike izmedju Symbiana 8 i 9 - citat:
Probably the biggest change is at the security level. Previously, once an application was installed on your phone, it had full access to all the API’s in the OS (an API is like an index of functions a program can call. Sending an SMS would involve making an SMS API call for example). Now, applications do not have automatic access to all the API’s. Those involving critical functions (or which could run up your mobile bill) will now be restricted.

http://www.allaboutsymbian.com/features ... _About.php

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

b_udder, Cek polako!
za PDF ima Adobe PDF Reader za Symbian koji je besplatan, a za office fajlove imas QuickOffice (koji be trebalo da je vec instaliran na telefonu) i Office Suite ..... besplatni su u verzijama za pregled fajlova, a verzije koje omogucavaju i editovanje se naplacuju...
Jel to za 3250 ili N70 pricas???

Povecana bezbednost na 9 mi deluje kao recenica za poverenje!

Sta bi ti uradio da si na mom mestu?
3250 ili N70?

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ja da sam na tvom mjestu , ne bih se mnogo dvoumio , i uzeo bih n70 , jer je to za mene bolji telefon i slazem se sa svim sto je ninolina, napisala 8) :wink: :D

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

zvezdarac, ne znam da li je izasla verzija Adobe PDF-a i Office Suite-a za Symbian 9, ali za verziju 8 ima sigurno ...... ja licno bih pre uzeo n70 .... meni je lepsi, ima bolju softversku podrsku, nema problema da radi sa krekovanim programima, a jedan od razloga je i to sto ne moras da razmisljas da li ce da ti vrisne onaj rotirajuci deo .... sto se tice sigurnosti - pa samo vodi racuna sta instaliras (skeniras preko kompa i ne prihvatas viruse preko BT-a :D ) .... a i ako se zarazi telefon nije tesko ocistiti ga...

pozdrav...

Odgovori