Nexus 5X vs LG G3

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Nexus 5X vs LG G3

Post od Wizards »

Drustvo pomagajte... :roll: Imam dilemu izmedju ova dva telefona.
Moram samo jos da kazem da sam imao dugo LG G2 i bio prezadovoljan. I onda ga zamenim za Iphone 5 koji je ok ali nije to, to.
Treba mi telefon pre svega interesantan telefon sa dobrom baterijom i odlicnom kamerom.
Zato se razmisljam izmedju Nexusa 5X koji je nov 260 e, ili LG G3 koji mogu da dobijem nov za 220 e.
Pisem i cene zato da se vidi i ta razlika.
Cujem dobre komentare za Nexus ali se pitam zasto mu je tako brzo pala cena? :?
LG G3 mi ima kolega i mogao sam da ga testiram. Po meni je strava telefon sa extra baterijom.
Ne znam sta da radim.
Unapred hvala na vasim misljenjima. ;)
LG G2 black

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od kutijagreha »

Wizards, G3 i extra baterija? Nece da bude ;)

Ali ako je tebi baterija extra,uzimaj. Svakako G3 ima bolju kameru od 5. A i cena novog telefona od 220e,ne bih razmisljao,odma bih ga uzeo ;)
Poslednja izmena od kutijagreha u Čet, 17. Mar 2016. 15:36, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od El Laki »

Definitivno 5X.

Bolje performanse, jači hardver, bolji softver i podrška, bolja kamera, otisak prsta... Baterija im je tu negde oko 4h sot. Malo slabija od G4 poređenja radi. Ako ti je dobra ta na G3, sigurno će ti biti dobra i ona na 5X.

Jedina prednost G3 po meni je izmenljiva baterija i sd slot. Ima displej veće rezolucije ali je tamniji, uz to tu je problem pucanja lajsne kod nekih primeraka.

Sa druge strane Nexus možeš namestiti kako god ti odgovara zbog odlične xda podrške ukoliko te to zanima.

Sve u svemu po meni 5X vredi tih 40ak evra razlike. A što se tiče njegove cene, ona nije pala nego se stabilizovala. Nije bilo realno da ostane na 350-400e kako zbog onog što nudi tako i zbog toga što je nepopularan.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od kutijagreha »

Greska moja u pisanju. U brzini citao,i nisam video da je 5x model u pitanju. Svakako bolja kamera na 5x.
Sto kaze Laki,ako ti je na G3 baterija extra,i sa 5x bices zadovoljan. Dakle 5x

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od kvaka33 »

Naravno 5x,nisi ni morao postavljas temu,ocigledna razlika
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Wizards »

Hvala na brzim odgovorima i slobodno se raspisite... :D
Ja moram da kazem da je meni na mom G2 baterija nekad izvukla i dva dana.
Prosecan sam korisnik. Znaci viber, kamera, internet, pozivi i tako to. Ne igram igrice na telefonu jer nemam bas vremena.
Zato sam mislio da G3 isto ima dobru bateriju, jer je isto 3000 mAh.
Da jedino je to prednost kao sto kazete G3 ima sd card slot i baterija se skida.
Ali gledao sam neke fotke koje pravi Nexus i odusevio sam se. Pogotovo nocne! 8)
LG G2 black

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od El Laki »

Džabe 3000mah na G3 kad ima QHD displej koji je dosta veći potrošač nego onaj na G2, onda je tu i jači hardver, slabija optimizacija, itd. Nije sve u brojkama. G2 i dan danas ima jednu od jačih baterija tako da će ovi biti slabiji to je sigurno.

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Wizards »

El Laki, izvini ali moram da pitam sta ti znaci 4 h sot? :oops:
Ti si vidim koristio i 5X. Sta mislis izdrzace mi baterija (sa mojim koriscenjem kako sam naveo) na 5X sigurno do kasno uvece? Eventualno dan ipo? :roll:
Znam da ne moze da bude kao na G2 ali da ne bude bas ni kao na iphone 5 koji sada imam. :disgust:
Nema sanse da mi izgura do kasno u noc. :wacko:
LG G2 black

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od acamatic »

Sot-screen on time(ako ne grešim) u prevodu vreme koliko ti je ekran bio upaljen. Tako i proveravamo koliko je dobra baterija u odnosu na ukupno vreme baterije(od skidanja sa punjača, pa do ponovnog prikčjučivanja) i svoje korišćenje telefona.
Poslednja izmena od acamatic u Čet, 17. Mar 2016. 16:04, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od bata bogdan »

Ukoliko ti je baterija bitna, razmisli onda i o nekim drugim telefonima koji bas imaju jače baterije od gore navedena dva...
Od ova dva navedena, nisam ni jedan koristio, ali jesam na kratko u radnjama, mislim da je 5x bolji... Iscitaj i temu o 5x bas što se tiče baterije, ne žuri da se ne bi slučajno razočarao posle sa baterijom... Sve proveri i onda kupuj...
Sretno :)
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od El Laki »

Da, prosečnom korisniku i 5X i G3 treba da izvuku radni dan (bar 15ak sati rada). Dakle izađeš iz kuće u 8 ujutru, izdržaće do 10-11 uveče. To su grube ocene jer sve zavisi od načina korišćenja, internet konekcije itd.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Apolo »

Koristim G3 i imam samo reci hvale.... Osim za bateriju. Ekran pojede bateriju koja, u mom slucaju, prosto curi. Plafon sto izvucem jeste 24h mada u poslednje vreme ni toliko.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od znemanja »

Definitivno 5x, u svakom segmentu bolji od G3.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Gale88 »

G3 nisam koristio,a Nexus 5x imam vec dva meseca i prezadovoljan sam.Sa moje strane sve preporuke za 5x. :)

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Wizards »

Gale88, sta kazes za bateriju na 5X ? Kakva su iskustva ?
I da li ima zabadanja kod 5X ?
LG G2 black

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Gale88 »

Wizards, Oko 4h sot,nekad i 5h zavisi od koriscenja.Auto sync uvek on,4g preko dana,uvece wifi,lokacija isto upaljena uvek.Sto se tice zabadanja za sada nisam imao nijedno,najveci uptime je bio oko 270 sati i tada sam ga rest zbog update.Za sada sve radi besprekorno.
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 17. Mar 2016. 23:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od filip11314 »

Šta je sa Flex 2? Niko da ga spomene. Po meni je on odličan fon za 250e koliko košta nov.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od Wizards »

Malo si pogresio temu ali nema veze... :D
Mislim da cu ipak, ipak da se odlucim za G3 titan zbog cene i svega sta se dobije za te pare. I ubacim lepo sd karticu od 32 GB ako mi bude potrebno jos memorije.
Jednostavno G3 mi nekako mnogo vise nudi to sto meni treba... :roll: Ima i infra red port a to sam dosta koristio na G2 i jos mnogo korisnih funkcija. Nisam nesto u fazonu da budzim telefon i menjam romove. Na Nexus 5X od 16 GB ce sigurno pre ili kasnije da mi nestane memorije.
Tako da 99% narucujem nov G3.
LG G2 black

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nexus 5X vs LG G3

Post od rock9855 »

16 gb je bas malo bez sd kartice. Sistem zauzme 6-7 i ostane ti ispod 10. Kad po instaliraš sve programe i nekim slučajem 2 ozbiljnije igre u problemu si pa cak i da koristiš cloud za slike i video. Trenutno je 32gb minimum za komotno koriscenje

Odgovori