Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Chaki »

Pozdrav ljudi, u TRIlemi sam maloj, interesuje me sta je najbolje izabrati?

Sva tri fona su mi zanimljiva na svoj nacin, G7 mi je najlepsi i ima veliki ekran i jaku bateriju, ali me buni sto svi spominju mali PPI broj i malu rezoluciju, inace ostalo mi je ok. Meizu mi se svidja jer mi deluje da je dobra masinica ali me kopka to dugme na koje se neko zali i na to sto je zvucnik slab, baterija je dosta jaka sto mi se mnogo svidja... A M4 mi je tu nekako mozda i zlatna sredina jer smatram da je mozda najkvalitetnije izradjen od svih ponudjenih ali me interesuju performanse, ali opet, interesuje me naravno i vase misljenje?

Kod telefona mi je bitno da mi baterija ne umre na pola dana sa nekim normalnim koriscenjem i bitno mi je da je telefon pouzdan i da nema bagove naravno (sto je jako tesko kapiram)..
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Sale_M »

Koji god da uzmes neces pogresiti.Sva tri modela su dobri telefoni.
Ja bih licno isao redosledom Meizu,Sony pa onda Huawei.
Ja mislim da Meizu ima najbolju kameru i zvuk na slusalicama ako ti je to bitno.
Po perfomasnama su sva tri tu negde.
Ne znam za taj problem sa zvucnikom na Meizu.
Sto se baterije tice ona ce ti drzati prilicno slicno na sva tri modela.
Ako hoces brend da imas onda Sony u suprotnom Meizu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Ja ti mogu reći nešto o G7 i M2 Note, Xperiu nisam čačkao.
G7 - Metalno kućište, dobra baterija, solidna kamera, ekran niže rezolucije (720p). U ruci stvarno ima taj premium osećaj, emui je sličan flyme os-u kao kod meizu telefona. Preporučio bih ti belo-sivu kombinaciju.
M2 Note - plastično kućište, ali dobrog kvaliteta, veća rezolucija ekrana (1080p) ali ima i neznatno veću bateriju-3100mAh, kamera je malo bolja plus ima dual tone blic. Što se tog "dugmeta" tiče, to nije dugme već kao senzor koji ima više funkcija- home, back, lock screen i veoma je ugodno za korišćenje. Naravno, potrebno je malo privikavanja, ali ništa strašno. Meni se svidelo. Flyme ne bih da komentarišem, jer se meni jako sviđa, ali vidim da se većini baš i ne sviđa. Telefon ima redovniji update od G7. Preporučio bih crno-sivu kombinaciju. Manjih je dimenzija od G7 i malo je lakši.
Koji god od ova 2 da pazariš očekuj dobru autonomiju, solidnu kameru i solidne performanse. Za 170e koliko koštaju novi to je i više nego dovoljno. I ja se razmišljam da pazarim M2 Note, a pre toga sam razmišljao o G7. Nadam se da sam koliko toliko pomogao. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Chaki »

Hvala puno.

Bio sam upravo u Telenoru i malo detaljnije pogledao i jedan i drugi (m2 i g7)....m2 je malo vise "cheap" ali mi to nije nesto spec bitno ako telefon dobro radi, dugme mi je nekako glasno na pritisak i deluje krhko... :dry:

G7 je kao pojava wow u odnosu na m2...

E sad, M4 aqua mi nekako ima najbolju pojavu jer deluje stabilno i ubedljivo ali me interesuje samo kakav je softverski u odnosu na ova dva... Huawei ima neki problem sa kontaktima, M2 ima trip da nece da reaguje dugme na dodir i da brlja (na par mesta procitao review) pa me zanima da li M4 ima tako neku "falinku" koju mogu da svrstam u isti kos ?
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Sale_M »

Nemas falinki sa M4,i ako uzmes njega mozes da racunas da ces najduze i najcesce imati podrsku sto se tice apdejta softvera(ispravke bagova i nove verzije)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Ne znam na kakve si ti probleme naleteo kod tog "dugmeta". Prosto je za korišćenje. Kada hoćeš back samo prevučeš preko home u stranu (čini mi se s desna na levo), kad hoćeš da zaključaš fon samo zadržiš prst, kad hoćeš da se vratiš na početni ekran samo pipneš home. M4 ima velike bezele, manji ekran, duplo manje interne memorije od M2 Note, ali s druge strane je vodootporan, ima malo bolju podršku i bolji kvalitet izrade. Cenim da su kamere tu negde kao i trajanje baterije.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od slavisaj »

Po meni od sony se ne isplati kupovati nista sto nije iz z serije. Uvek bi pre uzeo ovaj meizu m2note, ili xiaomi note 2, ima ga kod nas za 180evra kod proverenog prodavca.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od mb011 »

Imam Sony Xperia M4 Aqua, I ja sam zadovoljan. Jedina mana je manjak slobodnog prostora na internoj memoriji. Drugar je pre neki dan došao sa tim Meizu M2 note, i dao mi nesto samo da mu podesim kameru, i moram da kažem za tih par minuta u ruci, odmah mi je zapalo za oko da je izrada nekako jeftina, a i softver u telefonu mi se ne sviđa kako izgleda u odnosu na Sony. Mislim da je za srednju klasu Xperia M4 sasvim dobro rešenje...

Ja lično nikada ne bih kupio telefon kineskog proizvođača... Svako ima svoje predrasude naravno, ali moja je ta. Sta god da mu zafali, rekao bih sebi, tako i treba kad kupuješ kineski telefon ;-)
Plus Sony je dobar što se tiče uodate-a, konkretno M4 Aqua će dobiti i Android 6...

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od alphablue597 »

Takođe imam m4 aqua, i slažem se u potpunosti sa ovim sto si napisao. Jedina mana je interna memorija, mada i to će da se reši kada stigne marshmallow...

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Chaki »

Izvinjavam se sto ne izvestavam, ali apetiti malo porasli, u planu je ipak cetvrti :roll: telefon....
Xiaomi Redmi Note 2 :)

Sad mislim da ipak imamo pobednika ili gresim?
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Dobar. Bolji izbor od M2 Note, ima jači procesor i gpu, ako se ne varam. Ovo ostalo je tu negde. Kinezi sve bolji i bolji. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od bonanza »

M2 ima 8 jezgra i za sekundicu brzi takt od G7 koji ima 4 jezgra .. +M2 ima vecu rez. ,jel bi to trebalo da znaci da je kod G7 ipak baterija izdrzljivija?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Zaboravio sam da pitam... Meizu M2 Note ili Xiaomi Note 2? Akcenat na autonomiji i kameri.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Chaki »

note 2... mislim da je kamera bas dobra, video sam uzivo telefon juce...
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Gledao sam neke rivjuove i video da Note 2 ima prosečnu kameru i autonomiju. Tipa maximum 3h sot-a. Čini mi se da je android authority.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od bonanza »

Jedno glupo pitanje .. sta je sot? lol

Lepa je slika na M2 tj boje ,ali mi se cini da je uvek nekako tmurna kao da kamera ima autofilter nesto .. lol ,i pravi drasticne promene kada se sa svetlijeg ide na tamno i obrnuto.
Mada je to sve manje vise nebitno ,ipak je to telefon.Mene najvise zanima trajanje baterije zbog 8 jezgra...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od Ninolina »

bonanza, SOT je skraćenica od Screen On Time. To ti je vreme koliko je ekran bio uključen. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od bonanza »

WTF? 3 sata? Pa to je nista kada ovako gledas .. e sad me zanima ,posto ja imam Lumiu 630 ,kako da vidim sta kaze za moj telefon? Posto realno ,otkud ja znam koliko mi je sati/minuta ukljucen displej.. ,tek tada bih imao realan osecaj ,koliko je TIH 3 sata.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od filip11314 »

Lumia to nema, ima samo procenat potrošnje. Ne znam da l' ima neka aplikacija sad, nisam koristio wp od juna. M2 Note gura preko 4h na dan i po, što je sasvim dovoljno. Može i 2 dana bez punjenja da sastavi. Sutra će valjda da mi stigne, pa ću da ga istestiram.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei G7 ili Meizu M2 Note ili Xperia M4 Aqua

Post od bonanza »

Uzeo si M2? :)
Posto bi bio koristan za zloubotrebu sto se informacija tice :P :D

Odgovori