Sony Z2 ili LG G3

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

Pravi i nocu ok,samo treba da oboris ISO. Ako slikas na automatici,zna da ode i ne zna da se vrati. Jedna od prednosti na G3 je upravo ta automatika oko kamere ;-)

lazar88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2011. 19:40

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od lazar88 »

A da li da uzimam lg sa 2gb rama ili onu jacu sa 3gb. Tj da li je taj sa 2gb slabiji od mog z2.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

Z2 ima 3gb ram memorije. Mislim da Z2 radi fluidnije i od G3 sa 3gb ram-a. Razlog je taj sto G3 ima qhd ekran. Razliku izmedju 2 i 3gb neces osetiti toliko. Osim ako ne zelis bas da ga przis u teskom multitaskingu.
Verzija od 2gb ima 16gb interne memorije,dok 3gb ima 32gb.
Mada u svakom slucaju mozes ubaciti microsd karticu ako ti zatreba vise od 16gb prostora ;-)

lazar88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2011. 19:40

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od lazar88 »

Hvala to mi je trebalo. Z2 nije toliko fluida dok nisam instalirao nova launcher. Pošto vidim da znaš dosta toga, jel istina da g3 ima taman ekran i da se jako loše vidi na dnevnom svetlu. Generalno i moj z2 ako ne stavim na automatsko osvetljenje se uopšte ne vidi.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

lazar88, slusaj ovako. Nije problem taj da G3 ima taman ekran :uhuh: Automatika kod G3 malo drugacije odradjuje posao. Do 60% (manual) je namesteno da ekran ne 'svetli' toliko. Svetli dovoljno da u svim uslovima bude vidljiv. Pun sjaj ekran dobije preko 60% kada se stavi.
Sto se tice vidljivosti na dnevnom svetlu. Dobro se vidi kada je ekran direkt ka suncu. Nemam problema oko toga. Kada je noc u pitanju (zatvorena neka prostorija),jeste da je osvetljenje malo slabije (auto),ali je itekako vidljivo. Ne patim nocu i na nekim zurkama da mi ekran sljasti i po tome budem upecatljiv :wink: Nocu je diskretno osvetljen,nista preterano i napucano. Mada,i to moze vec sam rekao,odvrne se manual osvetljenje.
Prelazis sa IPS ekrana na IPS,mislim da ces se za manje od jednog dana naviknuti :wink:

lazar88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2011. 19:40

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od lazar88 »

Hvala.. Odluka je pala na 16gb,eventualno ako uleti nesto povoljno za 32gb.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od Baraba »

Ne bih menjao Z2, posle negativnog iskustva i pucanja plastike od grejanja, G3 neću preporučiti nikom. I baterija Z2 je naučna fanntastika za G3, tu je G3 dosta slab.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

Baraba, pogledaj lajsnu,kao bebina guza :wink: Svakodnevno barem 4 sata je izlozen suncu ;) Meni LG salje izgleda specijalne primerke :P

Slika

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od Baraba »

I ja sam to mislio kad sam gledao po netu. LG je podbacio. Debelo bih se razmislio da pogledam G4, teško će me ubediti. Sa G2 su omanuli u osnovnim stvarima, update nije to ispravljeno kao ni kamera. G3 loša baterija, puca plastika. Ne možeš da kažeš da nisam u pravu. Vala, LG neće skoro dobiti mene.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

Baterija nije idealna,ali Boze moj,izgura celi dan. Ovde svega ako jos dva clana koriste (prze) telefon kao ti ;-)
Kod ostalih clanova baterija ce izdrzati celi dan. Do sada se niko nije zalio u temi da ima taj problem ;-)
Sto se tice plastike,niko se takodje nije zalio ovde da mu je pukla :-D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od Baraba »

Znači nisam upravu? Baterija na G3 sa auto svetlom i 3G može ceo dan da izgura normalne upotrebe? Može, ali limburga meseca, da može ne bi ti bio na 2G. Za plastiku nisam u pravu? Postavio sam slike. Molim lepo.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od kutijagreha »

Ne moze ako se samo 3g koristi. U stvari moze,ako zelis da u telefon tokom dana gledas 3h. Ako zelis da u telefon gledas 5 i vise sati (sto je po meni suludo,osim ako telefon ne donosi novac),onda ne moze. Tada vec nastupa kombinacija 3g + wifi
Sto se tice plastike vise njih nema problema,nego sto ima ;-)
Tako da ono,kako se kome zalomi ;-)
PS. LG je priznao propust oko toga,i svako moze da reklamira,gde ce mu istu reklamaciju uvaziti :)

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od Night »

Iskreno, meni baterija izdrži ceo dan, i ostane mi oko 30% baterije, ali, ja telefon ne gazim kao neki članovi.Imam oko 3h i 20 min SOT u proseku, a ekran je na 100% svetline, samo kad sam napolju, data kad mi ne treba, gasim, wifi isto, a i kad ga koristim to je nešto laganije, tipa fb,you tube, surf, i što se mene tiče, baterija je mogla biti bolja.I, da,živim u mestu pored granice, tako da mi i mreža nije nešto sjajna, i često se telefon muči da ostane na mreži, tako da mu to možda smeta...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Z2 ili LG G3

Post od Sale_M »

Moj ti je savet da ne prelazis na G3.Sveokupno gledano Z2 je bolji fon,brze i bolje radi,optimizovan softver ima bez greske plus baterija,dizajn,izrada.Mislimda ces se pokajati.Jedino ako je taj tvoj Z2 nesto felerican pa onda...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori