Potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Galaxy S5

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
m4ch1n4
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 00:51
:: samsung
:: nokia

Potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Galaxy S5

Post od m4ch1n4 »

Pozdrav svima!
Nov sam na forumu tako da cu POKUSATI da budem sto kraci.


Ukazala mi se prilika da biram izmedju tri telefona.
1. Nokia Lumia 930
2. Sony experia Z2
3. Samsung galaxy s5

Sta mene konkretno interesuje...da telefon ima dobru kameru, da je kvalitetne izrade, nisu mi toliko bitne nadrkane aplikacije... koliko mi je bitno da je telefon brz, da ne baguje, i da je baterija koliko toliko dobra da izgura jedan ceo dan. Trenutno imam Galaxy S3(kojem se staklo razbilo posle 2 meseca sa pada visine 40 cm, udario je na stranu na kojoj je dugme za pojacavanje i smanjivanje zvuka) i imao sam prilike da koristim S5. Nikad nisam imao prilike da koristim Sony i Nokia smart telefone.
Mnogi mi kazu da batalim i android i windows telefone...i da uzmem lepo Iphone.
Gledao sam bezbroj revju-ova po YT-u ali i dalje nisam siguran...Sony mi deluje kao kompletan telefon ali me plasi zadnja strana koja je od stakla...+ kamera na sony-u snima u 20.7 pixel-a samo u 4:3 modu...itd.

Ako je neko imao priliku da koristi Android i Windows Phone modele...molim nek pomogne. :cry: :cry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od miodrage »

Kao korisnik Lumie 920, i sada 930, predlozicu ti ovaj model jer je zaista odlican. Androide nikad nisam voleo, i savetujem, zaobici ih u najsirem luku. Ali to sam samo ja. Sto se L930 tice, sve sto si naveo da ti je bitno, kod ovog modela je iapunjeno. U temi o 930, pogledaj sta sam napisao za isti.
IPhone je takodje fenomenalna oocija, s tim da bih ja sacekao da izadje iPhone6, pa onda odlucio, 6 ili 5s, jer ce ovom drugom zasigurno da opadne cena.
Naracno, s obzirom na strukturu foruma, i predloge koje ce da uslede, skoro pa da ti ne gine neki novi Android...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od Joxy »

S5 je najkompletniji uredjaj to smo zaključili i tu nema šta, Z2 odličan takodje, L930 uz L1520 najbolji u WP svetu. Ehh sada na slatkim si mukama, ja da sam na tvom mestu ako bih odmah, u sledećih par dana morao da uzmem fon uzeo bih S5 jer je najstabilniji sa cenom (ne pada mu cena kao kod ostala dva modela) a i najnoviji je telefon iz S serije i to će biti sve do sledeće godine. Ali ako planiraš malo da sačekaš pa da pazariš fon, iskreno bih razmislio za Z2 jer će 3. septembra uz Note 4 i Sony predstaviti Z3 koji se maltene neće razlikovati u odnosu na Z2 (tako bi trebalo da bude po nekim informacijama) s tim što će onda Z2 drastično da padne cena.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od Azimuth »

Za razliku od nekih, imam oba sistema. Što bi miodrag rekao, WP ni kao opciju ne bih uzeo. Dakle, kao kad vidiš na sred ulice da se neko kuče olakšalo pa zaobiđeš, e tako i sa ovim :P
Šalu na stranu, WP ne bih uzeo za ozbiljno, pa ni u razmatranje barem još godinu, dve tri.
Pa da se vratimo na temu. Imao sam sličnu dilemu, Z2 ili S5. Oba fantastična, oba fenomenalno rade, jedan ima 16mpx kameru i nekakve senzore, a drugi 20mpx. Ima tih nekih sitnih razlika, ništa bitno i veliko. Od Z2 me je najviše odbio strah jer su se mnogi žalili da im se telefon pregreje posle par slika na suncu ili kratkog snimka. Na kraju sam se opredelio za S5, ali da je bilo tesno to jeste ;) Kvalitet fotki je gotovo identičan, nema tu neke razlike. Meni baterija traje i traje. Za 2 meseca mi se nije desilo da zabode. Nigde ne zastajkuje, sve radi momentalno. Displej je priča za sebe, mislim da je najkvalitetniji na tržištu trenutno.
U svakom slučaju, koji god da odabereš od ova dva, nećeš se pokajati.
Što se ajfona 5s tiče, lep telefon, malih dimenzija a težine kao da je velik, odlični materijali, ali male dijagonale, slabe baterije koja se mnogo dugo puni (cela 3h) ali ne može da izgura dan nikako osim ako ga ne diraš ili pogasio sve moguće na njemu. Ima kameru od 8mpx ali su slike zaista fine.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od Joxy »

Mislim da to sa pregrevanjem kod Z2 se dešava samo ako snimaš 4K video malo duže, ako se ne varam? Ako je samo u tom slučaju, ne i kod slikanja, onda to i nije neki veliki problem, jer realno nećeš ti da snimaš u 4K nešto preterano dugo, a ionako kreće hladnije vreme tako da će za zimu da bude idealan. :D Šalimo se malo, ali stvarno ako je to samo slučaj ako se snima u 4K onda to nije ništa po meni.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od open-mind »

Kao sto se bezbroj puta vec elaboriralo, s5 definitivno naj kompletniji uredjaj na tržištu.
Kao sto je kolega azimith spomenuo, bilo koji wp zaobići u sto sirem luku, osim ako nisi mazohista i uživaš ne funkcionalnim aplikacijama, u dosadnom i zatvorenom user interface-u kao i kompletnom sistemu kojem je misaona imenica bilo koja vrsta personalizacije...

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od Mataros »

S5 je odlican upgrade posle Z2, a kao sto je Joca rekao i najkompletniji. Uskoro izlazi i note 4 pa ako ne smeta njegova velicina sacekaj. Pored S5 i Z2 razmisli o lg G3

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pom

Post od Joxy »

Mataros napisao:Uskoro izlazi i note 4 pa ako ne smeta njegova velicina sacekaj. Pored S5 i Z2 razmisli o lg G3
Upravo tako, mada dok se Note 4 pojavi na tržištu, pa kod nas, biće mu paprena cena na početku. Ja da sam na tvom mestu, ako ne žuriš sa kupovinom, sačekao bih maredni period dok izadje Z3 da Z2 padne cena dodatno, mada biće jako zanimljiva jesen, biće dosta dobrih modela.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od Challenge »

Kupi tlefon sada, ne čekaj ništa, Sonyu ne padaju cene kako kolege najavljuju. Ja imam Sony Z, pa iako se posle njega pojavilo nekoliko novih modela, od kojih su bar dva jača po performansama, cena mu ne pada ispod 250 evra. Kad se pojavi Z3 cena Z2 može da padne maksimalno za 20 evra, a i to se neće dogoditi isti dan. U čekanju prođe život. Pošto si već korisnik Samsunga, možda je najbolje da uzmeš S5, jer nema sumnje da je to vrhunski telefon. Ja kad bih mogao, uzeo bih Z2, ali i to je prirodna posledica onog što već imam. Zato, po meni, nema tu dileme (trileme) za tebe. Svi bi mi da probamo nešto iz drugog programa, vuče nas, ali ako se bira između tri prilično ravnopravna modela, uvek je bolje ostati u svom sistemu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od znemanja »

Mislim da je S5 najkompletnije rešenje.Iako je plastičan zaista deluje odlično u ruci, poseduje IP67 sertifikat, odlična kamera, jako dobra autonomija baterije, AMOLED ekran je zaista priča za sebe i po meni bolji od IPS-a. WP, pa samim time i Lumiu 930, bih zaobišao jer taj OS treba još dosta da se razvija. Sony Z2 mi ne uliva poverenje, pregrevanje uređaja, ma zbog čega bilo, nije bezazlen problem jer upravo usled visokih temparatura brže "propada" ostala elektronika.
Suma sumarum S5 je najkompletniji uređaj pa je samim time i jako dobra kupovina.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pom

Post od Joxy »

Challenge napisao:Kupi tlefon sada, ne čekaj ništa, Sonyu ne padaju cene kako kolege najavljuju. Ja imam Sony Z, pa iako se posle njega pojavilo nekoliko novih modela, od kojih su bar dva jača po performansama, cena mu ne pada ispod 250 evra. Kad se pojavi Z3 cena Z2 može da padne maksimalno za 20 evra, a i to se neće dogoditi isti dan.
Ne bih se baš složio sa tobom. Kada sam kupovao fon u januaru i ja sam imao veliku dilemu Note 3, Z1 ili G2. G2 je bio nešto jeftiniji od druga dva, dok su Z1 i Note 3 imali jako slične cene, pogledaj sada koliko je Z1 a koliko N3, naravno novi, sa garancijom i u oglasima, mada i ovako po radnjama mislim da je priča ista. Sada Z2 koji je relativno skoro izašao ima sličnu cenu kao i N3, čak se na KP može naći za oko 440€ sa sve dock station-om, naravno nov što je opet nešto manje novca u odnosu na N3.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Challenge »

Nemoj upoređivati cene različitih proizvođača, jer pričamo o "očekivanom" velikom padu cene Z2 kao posledici pojavljivanja Z3. To se jednostavno neće dogoditi, pogotovo što Z3 ne daje ništa spektakularno više.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Joxy »

Ne znam, videćemo, ali ipak mislim da nisi u pravu jer je cena Z2 već poprilično pala otkako se pojavio na tržištu (barem što se tiče nas i našeg tržišta, oglasi itd).

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Mataros »

Kada smo kod tih cena S6 nece izaci barem jos 8 meseci.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Azimuth »

S6? Mislis S5? Odakle da izadje cena? Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes :?

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Mataros »

Da z3 izlazi uskoro a S6 nece skoro tj. nece mnogo pasti cena od S5. Jer sada malo jasnije ;)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od Joxy »

Pa da o tome sam ja i pričao, S5 će imati koliko-toliko stabilnu cenu barem dok se ne pojavi S6 što je sada za raspravu jako rano, pa tek je petica izašla na tržište. ;) Zato kažem da mislim da će cena Z2 dodatno pasti izlaskom Z3, već sada na KP ima Z2 sa dock-om za oko 430€ dok obično pakovanje ima da se nadje i za 410€, naravno govorimo o novim uredjajima.

m4ch1n4
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 00:51
:: samsung
:: nokia

Re: potrebna pomoc. Lumia 930, Xperia Z2, Samsung S5

Post od m4ch1n4 »

Ljudi HVALA vam !!!!! Posle duge i iscrpne borbe....odlucio sam se za S5 :o :D Jos jednom...Hvala na pomoci!!

m4ch1n4
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 00:51
:: samsung
:: nokia

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od m4ch1n4 »

Azimuth napisao:Za razliku od nekih, imam oba sistema. Što bi miodrag rekao, WP ni kao opciju ne bih uzeo. Dakle, kao kad vidiš na sred ulice da se neko kuče olakšalo pa zaobiđeš, e tako i sa ovim :P
Šalu na stranu, WP ne bih uzeo za ozbiljno, pa ni u razmatranje barem još godinu, dve tri.
Pa da se vratimo na temu. Imao sam sličnu dilemu, Z2 ili S5. Oba fantastična, oba fenomenalno rade, jedan ima 16mpx kameru i nekakve senzore, a drugi 20mpx. Ima tih nekih sitnih razlika, ništa bitno i veliko. Od Z2 me je najviše odbio strah jer su se mnogi žalili da im se telefon pregreje posle par slika na suncu ili kratkog snimka. Na kraju sam se opredelio za S5, ali da je bilo tesno to jeste ;) Kvalitet fotki je gotovo identičan, nema tu neke razlike. Meni baterija traje i traje. Za 2 meseca mi se nije desilo da zabode. Nigde ne zastajkuje, sve radi momentalno. Displej je priča za sebe, mislim da je najkvalitetniji na tržištu trenutno.
U svakom slučaju, koji god da odabereš od ova dva, nećeš se pokajati.
Što se ajfona 5s tiče, lep telefon, malih dimenzija a težine kao da je velik, odlični materijali, ali male dijagonale, slabe baterije koja se mnogo dugo puni (cela 3h) ali ne može da izgura dan nikako osim ako ga ne diraš ili pogasio sve moguće na njemu. Ima kameru od 8mpx ali su slike zaista fine.

Hvala na pomoci..odlucio sma se za S5...iako je po kvalitetu izrade najlosiji od trojice...navikao sam na S3 koji vec posedujem tako da sa S5 ne bih morao da prolazim period navikavanja. :roll: Hvala jos jednom.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sta uzeti ne mogu da lomim glavu vise..potrebna pomoc.

Post od iLuka »

Azimuth napisao:Za razliku od nekih, imam oba sistema. Što bi miodrag rekao, WP ni kao opciju ne bih uzeo. Dakle, kao kad vidiš na sred ulice da se neko kuče olakšalo pa zaobiđeš, e tako i sa ovim :P
Šalu na stranu, WP ne bih uzeo za ozbiljno, pa ni u razmatranje barem još godinu, dve tri.
Pa da se vratimo na temu. Imao sam sličnu dilemu, Z2 ili S5. Oba fantastična, oba fenomenalno rade, jedan ima 16mpx kameru i nekakve senzore, a drugi 20mpx. Ima tih nekih sitnih razlika, ništa bitno i veliko. Od Z2 me je najviše odbio strah jer su se mnogi žalili da im se telefon pregreje posle par slika na suncu ili kratkog snimka. Na kraju sam se opredelio za S5, ali da je bilo tesno to jeste ;) Kvalitet fotki je gotovo identičan, nema tu neke razlike. Meni baterija traje i traje. Za 2 meseca mi se nije desilo da zabode. Nigde ne zastajkuje, sve radi momentalno. Displej je priča za sebe, mislim da je najkvalitetniji na tržištu trenutno.
U svakom slučaju, koji god da odabereš od ova dva, nećeš se pokajati.
Što se ajfona 5s tiče, lep telefon, malih dimenzija a težine kao da je velik, odlični materijali, ali male dijagonale, slabe baterije koja se mnogo dugo puni (cela 3h) ali ne može da izgura dan nikako osim ako ga ne diraš ili pogasio sve moguće na njemu. Ima kameru od 8mpx ali su slike zaista fine.


Brate Azimuth, ubedi i mene, odoh po svoj novi S5!

Odgovori