Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Mataros »

Pozdrav ljudi nov sam na forumu. Imam htc one oko godinu dana i planirao sam da menjam kada izadje mi4. Sada kada je izasao totalno sam se razocarao (skoro da nema razlike u odnosu na mi3) sta mislite da li se isplati uzeti mi4 ili da cekam nexus 6

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od artifex »

Mataros,ja sam u slicnoj dilemi. Moja preporuka ti je,da ako ti nije frka da menjas telefon,sacekas nexus ili pal Moto X+1 koji ce biti predstavljen sad 4-og septembra

coa89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Čet, 29. Maj 2014. 10:01
:: SGH-3650

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od coa89 »

Pitanje je samo kolika ce biti cena tih telefona :|
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sre, 20. Avg 2014. 18:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Izbegavaj da komentarisanjem pravila 60 karaktera dopunjujes do potrebnih 60 karaktera. Budi kreativniji.
Smederevski i tako to.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od artifex »

Coa,gledajuci dosadasnje nexus linije cena ne bi trebalo da bude veca od 350 evra

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Joxy »

Naredni period će biti jako zanimljiv. Ako već uzimaš u obzir Xiaomi, mogu ti reći da ima još puno nama manje poznatih kineskih proizvodjača sa odličnim modelima, evo upravo gledam na netu jedan ima 2k displey, 3gb rama, quad core na 2.3ghz čini mi se itd, ali takodje su im i cene jake. ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Green »

Ako si se razocarao u Mi4 onda nema svrhe dati pare za njega. Cekaj Nexus 6 ako imas strpljenja. Ako nemas, I akozelis neki kineski highend droid, preporuka za Oppo Find 7. Naravno, ako si u mogucnosti da nabavis.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od acamatic »

Ja ne znam zas vas ali ja sam potpuno skeptican sto se tice tih kineskih telefona,bukvalno se jezim.Sve to stoji da se svi mogu slobodno reci sklapaju tamo,ali sve se nadam i mislim da se malo kvalitetniji delovi ubacuju u poznatije proizvodjace nego u ove novije,to je neko moje misljenje.
Ja iskreno da sam na tvom mestu ne bih jos menjao Htc,sacekao bih jos malo,mozda nesto drugo ispadne..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Azimuth »

^ Isto. Nekako mi ne ulivaju poverenje.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od bata bogdan »

Sve je to lepo upakovano i lepo izgledaju ti kinezi...pitanje je uopšte istrajnost i kvalitet tih telefona...nesto se pokvari i gde naći uopšte da se popravi itd itd...to je po mom mišljenju mačka u džaku...
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Joxy »

U pravu ste, ali ima kineza koji umesto mtk octa core procesora imaju snapdragon procesore, kamere koje pravi Sony, IPS ekrane itd, tako da su to sve kako da kažem high-end komponente, tako da su Kinezi potpuno drugačiji od onoga kako ih ljudi uglavnom zamišljaju. Stoji naravno i to da gledaju samo da iskopiraju nekoga što i čine u dosta slučajeva, ali svakako u moru tih proizvodjača se izdvajaju i oni koji žele da ponude nešto svoje. ;)
Ako ti veličina ekrana nije bitna, i ako si po svaku cenu rešio da zameniš One koji je odličan uredjaj, ja bih ti predložio da sačekaš još malo naredni period, Lenovo Vibe Z2 Pro izlazi 1. septembra u Rusiji, Note 4 će biti predstavljen 4. septembra ako se ne varam, stiže i iP6...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Azimuth »

Istina. A takvi su samo oni koji se prodaju na dalekom istoku ;) bole njih da plasiraju telefone po svetu, da plaćaju marketing itd itd., kad imaju toliko stanovnika koji će pokupovati sve te telefone. E zato se ovaj škart ovde prodaje, zato su izčezli oni dual sim kinezi koje je i miogrande imao svojevremeno. To su telefoni koji nisu prošli u Kini pa su ih pustili po smešnim cenama u svetu, verovatno samo da bi pokrili troškove i ostali na nuli.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Challenge »

Izaberi ono za šta postoje rezervni delovi, servisi i softverska podrška. I upotrebljiva garancija, naravno.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od rock9855 »

A kad ce nexus 6? Mi4 izgleda ok po specifikaciji ali ne znam kakav je u praksi. I sto se servisa i garancije tice bice problema ako nesto podje po zlu...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Cooomi »

Nexus 6 je samo glasina, ne zna se još da li će ga Google izbaciti. Ja više tipujem na Nexus 9, da će sa njim pustiti Android L, a da Nexus 6 neće ni izaći ove godine... Zašto bi puštali Developer preview na Nexus 5 a ne na Nexus 4?

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Mataros »

Hvala na brzim odgovorima! Gledao sam i oneplus one od ,,Kineza" i dopada mi se. Video sam da su dobili mi3 u telekoplus-u a uskoro bi trebali i mi4. Videcu jos Samsumg me je razocarao ove godine, htc nista novo a sony bzvz. Jedino mi se svidja g3 mozda cekam pa kupim polovan
Poslednja izmena od Mataros u Sre, 20. Avg 2014. 21:07, izmenjeno 1 put ukupno.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od artifex »

Cooomi, ruku dajem da ce izbaciti novu generaciju nexus telefona. Prvo ,jedan od njihovih direktora je rekao da nexus program nece prestati i da se radi na njemu. Pod 2,toliko glasina i spekulacija da ce nexus 6 praviti motorola. Tj da ce za Verizon biti Moto S a za ostatak Nexus 6...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Joxy »

Mataros napisao:Gledao sam i oneplus one od ,,Kineza" i dopada mi se. Video sam da su dobili mi3 u telekoplus-u a uskoro bi trebali i mi4. Videcu jos Samsumg me je razocarao ove godine, htc nista novo a sony bzvz. Jedino mi se svidja g3 mozda cekam pa kupim polovan
OnePlus One je odličan, Samsung sačekaj do 4. septembra i videćeš Note 4, Xperia Z2 je takodje fantastičan uredjaj kao i G3 i One M8, i opet ponavljam po ko zna koji put Lenovo Vibe Z2 Pro koji izlazi uskoro, ali stvarno me je uredjaj oduševio.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Challenge »

Mataros napisao:Samsumg me je razocarao ove godine, htc nista novo a sony bzvz.
Kinez je kao stvoren za tebe, nemoj sebe više mučiti.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Azimuth »

^ Baš.

Lazar2212
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 23:20
:: Capriolo Adrenalin

Re: Da uzmem Xiaomi Mi 4 ili da cekam Nexus 6?

Post od Lazar2212 »

artifex napisao:Pod 2,toliko glasina i spekulacija da ce nexus 6 praviti motorola. Tj da ce za Verizon biti Moto S a za ostatak Nexus 6...

Da,ako ga bude pravice ga motorola,imace ekran od 5.9 incha i zvace se Motorola Shamu,imace senzor za citanje otiska prstiju i u prodaju se moze pojaviti posle ip6,oko novembra :)

Odgovori