LG Nexus 4 vs LG 4X

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od Michael »

Cao ljudi! :wink:

Nov sam ovde,pa ocekujem toplu dobrodoslicu. :lol:

Dosta sam citao sta pisete,posto sam i ja zagrejan za par modela,pa ne znam sta mi je ciniti,te bih hteo da cujem po koju rec od vas.Radi se o modelima LG4X i o telefonu na ovoj temi(Nexsu 4).Kakva su vasa misaljenja o ta dva telefona,sta je dobro,sta lose?Cime ste vi zadovoljni a sa druge strane sta je to sto vas "nervira" ili bolje receno smeta?? Kapiram da su ova dva telefona odnos cena-kvalitet verovatno i najbolji trenuto,pa me je to na neki nacin i privuklo.Evo i ovo da kazem,je l koji sam profil korisnika. :) Nisam od onih(da se niko ne uvredi) treba mi tona memorije,hocu sliku kao sa fotaparata i da mi ne secka dok igram neku zahtevnu igricu.Svrstao bih se u neku kategoriju prosecno-napredan-zahtevan korisnik ako se tako moze reci. :lol: To bi znacilo,da imam relativno brz telefon,da ne cekam da mi otvara stranicu po 15-20 sekundi,pola minuta.Za telefoniranje,sms,email,neku finu sliku da napravim,da imam kvalitetnu internet vezu,po koju aplikaciju da instaliram(mozda i koju vise)i to je to.Muzika nista,slusam je preko ipoda,filmove,serije gledam na tv-u i tako to.E pa nadam se da sam uspeo da se "profilisem" pa samim tim i da pomognem sebi oko izbora.

Hvala unapred na odgovorima i korisnim savetima! :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od znemanja »

Nexus 4 je sjajan telefon, jako brz jer koristi stock andorid tj. GUI nije opterećen nikavim dodatnim elementima kao što je slučaj sa Samsungom (TochWiz), HTC (Sense) itd. Ima 2 GB RAM-a što mu omogućava gladak, fluidan i jako brz rad. Trenuta cena Nexusa je oko 340 evra što ga čini jako dobrom kupovinom. ALi ima par mana, prva je nemogućnost proširivanja memorije, ograničen si na 8 ili 16 GB (u zavisnosti koju verziju umeš), druga mana jeste nešto lošija kamera, nije ta kamera toliko loša, ali je za nijansu inferiornija u odnosu na, recimo, 8 MPx kameru na S3. LG 4X je takođe dobra kupovina, ali taj model ima lošiju kameru od konkurencije, ekran je bolji na Nexusu 4 i generalno Nexus 4 po benchmark testovima ostvaruje dosta bolji rezultat od LG 4X.

Ako ti ograničenje memorije ne predstavlja problem, slobodno kupuj Nexus 4, ako je to baš veliki problem, onda preporučujem provereni S3 koji je skoro iste cene kao i nexus 4.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od Michael »

Hvala puno na odgovoru. :)

Ne znam samo kako mislis da su skoro iste cene,evo bas sada gledam i Nexus 4 je 315 evra (sa 8 gb) a S3,600 i kusur evra? :wacko:

I jos jedno pitanje,ako bi znao/mogao da mi kazes gde je preporucljivo kupiti telefon i od kog prozivodjaca(mislim na to,da li se proizvodi u vise drzava ili samo jednoj-maticnoj)?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od znemanja »

Cene na ovom sajtu nisu pouzdane, evo linka gde možeš da pratiš pravo stanje :

KUPIMOBILNI

Ako sam razumeo drugi deo tvog pitanja, misliš na fabrike gde se pravi telefon?.Skoro svi se sklapaju u Kini jer svi proizvođači imaju svoje fabrike u Kini (Samung, Nokia, Sony, Apple....) tako da je manje-više nebitno u kojoj je zemlji telefon napravljan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od Michael »

Hvala za sajt.

Da,mislio sam na zemlju proizvodjaca,posto ima ono recimo kao sa Nokiom,da nije sklapana u Finskoj vec u Madjarskoj.I za kraj,jos jedno pitanje,gde preporucujes da se kupi telefon,mislim na prodavnice u gradu(Beograd)??

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od znemanja »

Preporučujem radnje "Top Sport" i "Logic Shop" (http://www.logicshop.rs/) U- tim radnjama sam kupovao telefone i nisam imao nikakva problem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od kvaka33 »

Imao sam oba telefona i posle pocetnog odusevljenja za N4 odlucih da ga prodam
Iako je odlican telefon ima par mana ,koje su mnei smetale,prvo izuzetno osetljiv telefon,staklo pozadi lako puca,ako nemas neki case na njemu lagano sleti sa stola ,knjige itd,hardverska dugmad koja zauzimaju deo ekrana ,to me je dovodilo do ludila,jednostavno za mene nije ovaj telefon preosetljiv
Meni licno neprosiriva memorija nije smetala,nirti sam priimetio da je kamera losa
Sto se tice LG 4X po meni je on bolji izbor za standardne korisnike,jaci telefon.manje osetljiv,ima slot za memorijsku ,kamera dobra
Losija strana ne zna se da li ce dobijati dalje apdejtove novijih androida,inace na mene je ostavio ipak jaci utisak nego N4
Mada sam uzeo note 1 tako da verovatno vise preferiram robusnije,jace telefone,moguce da je zato i LG 4X ostavio na kraju kompletniji utisak na mene

Ako preferiras apdejtove uzmi N4,ako zelis izdrzljiviji telefon sa memorijskom karticom tj prosirivom memorijom uzmi LG4X
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od artifex »

Kvaka onscreen dugmica se lako resis...Nabacis PA i umesto nav bara stavis pie control...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od kvaka33 »

artifex, hteo sam druze rom njegov originalan ,smorih se od menjanja romova,ali i mnogo nezan za mene definitivno
znas ono kad uzmes telefon i skapiras da nije to ,to
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od artifex »

Ma kapiram ja tebe :grin: al vidis recimo ja uopste nemam osecaj da je nezan,tako da dok ga i ovaj momak ne uzme u ruku nece znati da li je to to..

Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od Michael »

Kapiram da cu morati da procackam oba telefona,da bih stekao neki svoj utisak.A sta Nexsusu ne pomaze gg2? :blinky: Hvala i ostalima sto su se ubacili,vise razlicitih korisnika,svakako ce mi znaciti.Ne volim mnogo da petljam oko telefona,u smislu menjanja softvera,rutovanja i svih ostalih mogucih modifikacija(da ne bih nesto zeznuo i posle se nervirao).A kakva su iskustva sa trajanjem baterije,razume se uz neku prosecnu upotrebu??

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od kvaka33 »

Baterija je definitivno bolja kod N4,tu nema previse price
Uz neko normalno koriscenje sigurno ce izdrzati vise od LG4X
Sad koliko i kako ti koristis telefon ,to najbolje sam znas
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od janka_88 »

Nemam lična iskustva sa telefonom ali kako sam čuo problem je gorilla glass na zadnjoj strani koji navodno ne spriječava grebanje telefona dok prednja odrađuje posao uz uslov da i ti sam paziš i ne trpaš svašta uz telefon u džep... Nazad je prva verzija a na ekranu gg2.

Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od Michael »

Naravno,mislim da uz neko moje koriscenje oba telefona bez problema mogu da preguraju jedan dan..hvala jos jednom,svaka informacija dobro dodje. :)

Nexsus znaci trazi dodatnu zastitu.

I da,kakva su iskustva kad se instalira JB na LG4x? Koja su poboljsanja,vredi li?

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG Nexus 4 vs LG 4X

Post od mazzy »

Kakav je vama ovaj telefon? Na forumima citam da nisu bas zadovoljni.... Grije se puno, baterija losa, stopa..itd itd.

EDIT: Mislim na 4x hd

Odgovori