motorola a1000 vs 6680

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

motorola a1000 vs 6680

Post od christofer »

razmisljam se da uzmem novi telefon posle nove godine i ova dva su mi zapala za oko. Molio bih sve vlasnike gore navedenih da mi prenesu svoja iskustva, narocito vlasnike a1000 posto dosad nisam imao touchscreen telefon pa me interesuje koliko je to ustvari korisno i da li moze da se koristi jednom rukom....

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Ne moze da se koristi jednom rukom, moras sa dve jer nema tastaturu, ali zato ima virtualnu qwery tastaturu pa samo dodirujes ekran prstom dok pises poruke.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

koliko vidim na ponudi na sajtu a 1000 nije u prodaji, a ja inace od skoro imam 6680 i mogu ti reci da je zaista dobar, a ako ti je prvi symbian bolje je da podjes od njega pa kad se ovaj pojavi ...
Nazalost ne znam koja je cena a1000, ali ako je skuplji onda 6680...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Tesko je govoriti o telefonu koji se jos nije pojavio kod nas u prodaji,ali na papiru deluje vrhunski.Da li ce i cena biti takva,videcemo.Ekran,baterija,zvuk,izgled, ukratko sve me odusevljava iako nikad nisam voleo Motorolu i imam ruzna iskustva sa istom.Sa druge strane imamo proveren telefon sa korektnom cenom.Ostaje ti jedino da sacekas da se pojavi u prodaji,pogledas uzivo,vidis cenu..

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Post od christofer »

a1000 bih mogao da nabavim za oko 300 eur( skinut sa neke engleske mreze) , a telefon sam video uzivo u inostranstvu i sasvim fino izgleda ali nisam mogao da ga koristim jer je bio zakljucan za mrezu DoCoMo, a za virtual keyboard znam ali sam pitao prvrnstveno za brojeve telefona kako se kucaju na touchscreen-u (sorry sto nisam bio dovoljno jasan) jer imam druga koji komotno 1 rukom pise na a925.
a 6680 moram priznati da me vise privlaci ali se ovde po forumu cesto pise o losem kvalitetu poklopca za kameru( a takve sitne stvari me cesto nerviraju :disgust: ) kao i o tome da je spor i da ima slab zvuk na slusalicama

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

nemoj da te ta glupost odvuce od nokie. ako je samo to. ni na sta te ne nagovaram - odluci sam.
samo hocu da kazem za poklopac-da, klacka se, ali nije tako strasno. u pocetku nervira a posle ni neprimecujes to. u svakom slucaju nece se dalje "rasklimavati" :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A i taj problem je resiv,sad je skoro neko dao na forumu resenje kako da se pomocu lepljenja par papirica sredi stvar pa sam uzeo od burazera one male papirice za cene i sa nekoliko listica poklopac je sad savrsen!!
Nije zvuk slab,to te neko utripovao a za sporost Symbian telefona nema leka,svi su oni dosta sporiji u odnosu na"obicne"telefone,neki manje,neki vise,ali nije strasno!
Pozdrav 8)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

eto jako dobar telefon ali se da resit problemi sa nalepljivanjem papirica. sta ce nekom telefon sa papiricima, ako neko da te pare za telefon sigurno ne zeli da ga krpi papiricima.
ne znam za druge nokie ali 6680 po meni je los, mp3 je stvarno los

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

LOS?Onda nisi ni video ni cuo doticni telefon!Sta ce nekom telefon sa papiricima?Zato sto je Nokia na SVIM telefonima koji imaju klizni poklopac kamere isti napravila onako klimavim,jel ja to treba da trpim?NE,kad vec znam resenje a i ne vidi se uopste a super je kad se namesti!Ta klimavost poklopca je apsolutni izuzetak sto se tice kvaliteta telefona i svakom kome treba Symbian i moze da ga priusti ga toplo preporucujem!
Pozdrav 8)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Ja sam video taj telefon, i kupio sam ga, tako da sam ga koristio nedelju dana, i bas zbog slabog mp3 playera, i zbog sporosti softvera sam ga zamenuo za SE s700. Pre 6680 sam imao 6260, koja je jedno 5 puta gora od 6680, a pre te 6260 sam imao p900 koji je bar 10 puta bolji od ove dve nokie ( mnogo brzi u radu, mnogo, mnogo bolji mp3 player).
Tako da znam o toj 6680.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Nemoj uzimati takav telefon skidan sa engleske mreze,jer oni kodiraju telefone,a posto je na nasem trzistu redak nema mogucnosti za dekodiranje a kada neko pocne da radi dekodiranje kostace mnogo a neke funkcije nece raditi.Trebalo bi sacekati sa kupovinom ovog telefona.Slavisa,nisi u pravu za mp3 a slab izgovor je sporost softvera jer ne mozes porediti telefone sa simbian o.s i bez njega a p-900 ima sporiji softver od pomenute nokije.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A jel?A sto si onda u komentarima za 6680 ispod specifikacija napisao da si je imao DAN-DVA pa kad ti se nije svidela ti si je zamenio!? :D Mene ne mozes da ubedjujes jer je imam mnoooogo duze i imao sam prilike da je detaljno istestiram i uporedim sa mnogim drugim telefonima i znam sta vredi a i ostali verujem da znaju jer znaju da volim da budem detaljan i iskren,a posle ovoliko vremena sa njom to mogu bez problema!
To sto se tebi nije svideo mp3 moze biti iz milion razoga kao sto su budjave slusalice,lose ripovane pesme ili si ti pak ocekivao da zvuci kao iPod pa si tako strasno razocaran!?Sve u svemu ocrnio si jedan od najboljih,ako ne i najbolji,series 60 smartphone a ono uporedjivanje brzine sa dumphonima je bilo bas... :lol: :roll: :uhuh:
Ako neko ima te pare i ne smeta mu sto kamera nije najbolja na svetu a poklopac pomalo klima,ja apsolutno preporucujem 6680!
Pozdrav 8)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

nokija,nokija i samo nokija :lol: :lol: :lol: kakva bre motorola dok napises poruku ima da nas pojedu roboti :lol: :lol: :lol:

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Pa i ja sam isto iskren. Mene jednostavno nije odusevila, ja sam je isto kupio jer sam citao sve najbolje o njoj, ali me je razocarala, prvenstveno zbog slabog mp3 playera, ili mozda jer SE P900 ima bolji player. A ako je tebe odusevila, tebi svaka cast, ali mene nije.
U svakom slucaju je bolji izbor nokia od motorole jer ima tastaturu, a motorola nema pa je malo teza za koriscenje.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije me odusevila,ali je jedan od najboljih smartphonova i tu nema price a ako si uspeo samo zbog slabijeg mp3 plejera (ipak P900/910 s pravom nosi ono S u imenu firme),tebi svaka cast,ali tako se ne procenjuje telefon!Kao sto se ne poredi brzina smartphona i dumphona!
Evo ti mali savet za ubuduce,kako da ocenis telefon!
Stavi na papir bar 5 stvari koje su ti vazne,na primer baterija,kvalitet izrade,stabilnost softvera...
Onda realno oceni sve,zatim pogledaj sta drugi ljudi kazu,da budes siguran da ti nije zapao los primerak ili los softver,i na kraju ga poredi sa mogucnostima SLICNIH telefona pa tek onda daj ocenu!
Pozdrav 8)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

ima mnogo stvari zbog cega me nije odusevila, i sigurno razlog za to je jer sam pre nje koristio SE p900, sto samo govori o tome koji je telefon bolji.
Jos jednom da napomenem da nisam FAN ni jedne marki od telefona, cesto menjam telefone i uvek gledam da bude neki drugi, do sad sam koristio skoro sve marke telefona sto se mogu pronaci kod nas, a najbolji utisak od novijih naprednijih telefona je ostavio SE p900, a najlosiji kao sto sam rekao 6260 i 6680; sto ne znaci da necu koristit vise nokiu, sad se razmisljam o nekoliko telefona 6270, N70, motorola a780, v3x, ali to bi koristio samo dok ne izidje N91 ili N80, ili SE w900 ili P990, posto ovde gde sam ja w900 jos nije izisao.
Najblize sam da uzmem nokiu 6270.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

i ja se isto predomisljam oko 6270 jer mi je nekako in bar za nekoliko meseca....
ps: motorola truleks nokia zakon :P
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Sto jes, jes
ali pored nokia tu su i SE, za mene mrtva trka od kako se pojavila nova nokijina N serija.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zasto hoces N70 kad je to 95% 6680,poboljsano par stvari i ubacena u novo kuciste sa,kako citam na forumu,takodje klimavim poklopcem kamere!
A na 6270 opet mozes da procitas od vlasnika da ima neki zazor na masci i da mu je baterija njesra,trosi kao da je smartphone i glomazna je tako da ne vidim kako moze biti koknurencija K750i?!
Pozdrav ,)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

pa jednostavno da koristim mozda mesec dana pa da je bacim dok ne izadje n91 ili n80, ili p990.
a ko zna mozda ih bacim i ranije.
i ko zna mozda tih 5% sto je n70 drugacija od 6680 znaci mnogo vise za mene.
k750 necu da uzmem i z principa sto isti ima moj brat, najboli prijatelj, a ja uvek gledam da imam drugacije od mog okruzenja ( prijatelja).

Odgovori