Preporuka - telefon oko 150 evra

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Odmah da se izvinem adminu ukoliko neka slicna tema postoji ali je Ja nisam pronasao admin neka je prebaci gde treba samo da me :x
Posto je forum tematski i clanstvo je veoma upuceno u problematiku mobilnih telefona molio bi za savet. U pitanju je nabavka mobilnog telefona imam neke parametre al mi trebaju saveti sta valja da se ne zaletim za nesta sto bi mi se u praksi pokazalo kao ne odgovarajuce. Konkretno me zanima uredjaj za oko 150e naj radije bi se odlucio za neki mono blok, kamera od 5mp pa navise sa blicom, moze i dual sim aparat, wifi, navigacija nije presudna. Bitno mi je da ima citljiv font u porukama i imeniku jel tel mnogo koristim tokom voznje al :uhuh: sta da radim. Cesto se dogodi i da mi ispadne pa tako ne smeta da bude robustniji.Nemam iskustvo sa tach skrinovima zbog pisanja poruka opet u voznji :uhuh: al ... Do sada sam imao Samsunga G600 i pre par dana je totalno otkazao tako da sam izgubio imenik sa oko 900 brojeva al je zaista pretrpeo mnogo padova, uradio hiljade fotografija. Nesta sam gledao Samasung Primo,Soni ne znam tip kamera 8mp itd. Da dodam da imam uslov u Telenoru za aparat u paketu prenesi 500 i eventualno da dodam jos novca za neki noviji model. Zahvaljujem se na eventualnim predlozima.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od kvaka33 »

siera druze
takav telefon u telenoru ne postoji vidis i sam sem, mozda Nikia C5 i Asha 300 koji nema blic ali ima ekran na dodir,C5 sam imao kao drugi telefon i raspao se jako brzo,kuciste ocajno za ashu ne znam ali deluje ocajno na slikama
Moj ti je savet batali telefone uz pakete,pogotovo za tako male pakete,preskupi su
Moj ti je savet da uzmes Nokiu polovnu ili cak i novu E72 a moze cak i nova E71,vrhunski telefoni zaista,cak mi se licno vise svidja E71 a imao sam je, dok sam E72 samo cackao ne vidim neku drasticnu razliku od par desetina evra da se baca a razmisli i o Motorola DROID PRO XT610 izvrstan telefon moze se naci odlican za 150 evra cak i manje ako se cenkas
Znaci moja preporuka prvo Motorola DROID PRO XT610,zatim E71 pa tek onda E72 ,
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Ok da znam bar odakle da pocnem bitno mi je u svemu da mi je font u imeniku i porukama vidljiv jel mnogo poruka posaljem i primim a u Telenoru sam video da im je izbor iz ove klase "onako" nije mi problem dal je malo skuplji ili jeftiniji bitna mi je pristojna kamera da mogu brzinski nesta da slikam i te poruke. Na Samsungu mi je bio problem u poruku sam mogao samo da ubacim prvi broj od imena iz imenika ni jedan drugi a nesta kolko vidim kod Nokie povlaci kao vizit kartu samo ne znam dal sve brojeve koji su upisani pod zeljenim imenom ili mozda mogu odabrati broj po svojoj potrebi?
U svakom slucaju hvala

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Ima li jos neka preporuka za moj slucaj osim prethodne gde E72 moram da iskljucim 270e ne dam za tel. Help

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od loki13 »

siera, gde e72 kosta 270e?
Pogledaj u telenoru koliko kosta nokia e6 na tvom paketu,jer je ona prakticno osavremenjena verzija e72....ako telefon dosta koristis u voznji onda ti ne bih preporucio touchscreen,jer je vrlo nepraktican....
D500&E71

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od fannY »

siera, preporucio bih ti da bolje ne uzimas telefon sa qwerty tastaturom ,jer kuckanje nije bas zahvalno kad kucas s jednom rukom,tako da je najbolje da uzmes ili nokiu c5 ili asha 300. :)

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

C5 ili Asha 300 mi se nesvidja mnogo mali font beznačajno uvećanje je moguće i mana prilikom ubacivanja broja iz imenika u poruku ubacuje sve sve brojeve pod tim imenom što mi ne odgovara. Valja mi nešta slično Samsungu Primo jedino nema wifi to bi mi odgovaralo

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od Deksi »

Evo i ja da se ukljucim i naravno pohvalim E72 :D koji bi ti i ja preporucio.
Kucanje na njegovoj tastaturi sto je tebi i najbitnije je odlicno. Ako dobro baratas qwerty tastaturom i znas napamet gde su slova, monogo brze ces sa njom raditi nego sa obicnom tastaturom a i ako dosad nisi imao telefon sa takvom tastaturom brzo ces se navici.
Kucanje i sa jednom rukom je izvodljivo, naravno ide duplo sporije nego kada se koriste dve ruke.
Ima odlican ekran koji se lepo vidi i na suncu, poseduje i "Optical trackpad" koji je vrlo karistan za kretanje po meniju i po internetu, kamera je dobra sa autofocusom, cvrste je izrade a baterija zaboravis kada si je napunio.
Telefon je brz za rad ali ima i jednu manu a to je pretrazivanje internetom. Opera mini radi odlicno ali kako ona nema sve mogucnosti ponekad se mora upotrebiti i opera mobile. Opera mobile sporije ucitava od njegovog brosvera a i sto je najgore posle druge ili trece otvorene malo vece stranice izbaci memori full i tu je kraj sa pretragom.
Njegov brosver brzo ucitava stranice ali i on ispisuje obavestenje memorifull, mozda je to kod mene zbog veceg broja aplikacija.
I na kraju mozes ga naci nov na crno za 200 eu. a polovan od 100 do 150 eu.
Nadam se da sam ti u necemu pomogao.

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Stvarno sve mi odgovara svaka preporuka a kakav je font na E72 konkretno me interesuje veličina cifara u imeniku i veličina fonta u porukama na C5 to je stvarno toliko sitno da je meni ne odgovarajuće i još jedna stvar koja se javlja kod Nokie prilikom ubacivanja broja iz imenika u poruku povlači li sve unose brojeva pod tim imenom ili mogu ubaciti samo jedan broj od recima 4 moguća to mi je isto važno :wink:

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Jos nisam resio pitanje telefona, u Telenoru mi predlazu Huawei G300 ali nemaju cekaju isporuku iz inostranstva. Kamera i blic su mi bitni kao i WIFI

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od majce22 »

I ja sam u potrazi za nekim telefonom do 150e, s tim da bih mozda uzela i polovni... Rizikovala bih, mada mi i nije najjasnije kako ovo funkcionise preko oglasa.

Sem E72 moze jos neka preporuka a da nije touch?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od kvaka33 »

Ja ne znam stvarno koja je razlika izmedju E71 iE72 pa to su po meni skoro isti telefoni,nista bitno nije promenjeno,realno gledano
Zasto bi covek davao za novu E72 vece pare kad mu i E71 zavrsava posao a dosta je jeftinija
Poenta je da covek kupi telefon koji mu zavrsava posao a ne koji se tebi,meni ili nekome drugome svidja,nemaju svi para da prate najnovije trendove,mogli bi malo relaniji da budete-mo i da predlozimo ono sto se trazi,a da ljudi ne pucaju brdo para ,zbog moje ,tvoje ili necije zelje
Ne se iko ljuti ,al ponekada preterujemo

majce22, mozes takodje pogledati E71 jeftinija od E72 i nista losija,imas zatim Motorola DROID PRO XT610 takodje dobar telefon,ne toliko popularan ali odlican fon,sad kad bi nam rekla jos sta ti je vazno kod telefona mozda bi neko dao i jos neki predlog
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od mladen_bgd »

Velika je razlika izmedju E71 i E72.
E72 je dosta brzi, ima jaci procesor, ima bolju kameru. Ima touchpad koji savrseno radi. Tako da nije mala razlika. ;)
I isplati se dati malo vise kesa u odnosu na E71 i uzeti E72. ;)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od kvaka33 »

mladene
kamera na E71 je sasvim ok,touchpad je stvar ukusa,sto se tice procesora razliku covek nece ni primetiti,mozda ti ili ja li neko drugi ,ali za ono sto njemu treba ,a razlika u ceni nije mala E71 je vrh,pocevsi od bolje i kvalitetnije maske pa na dalje (napisah gore),naravno da je E72 bolji ali ne kolika je razlika u lovi a covek je limitiran sa parama i nije previse zahtevan
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od majce22 »

Evo ja sam cist primer. Uzecu verovatno neku ruznu Nokiu E klase iako sam zensko, ali u ovom trenutku bitniji mi je kvalitet od estetike :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od loki13 »

Nokia e71 je pravi biznis telefon,gde je multimedija u desetom planu,e72 je pak i dalje biznis-orijentisani telefon gde je multimedija u drugom planu (5mpx kamera sa af,3.5mm ulaz za sluske,muzicki cip itd)
kvaka33, kao zakljucak iz tvog posta izvlacim da bi svi trebali da kupe neku nokiu 1xx,jer ona zavrsava osnovne potrebe svakog korisnika mobilne telefonije i pritom je mnogo jeftinija od bilo cega iz ove teme.
Mi samo dajemo predloge,a na autoru teme je da odluci koliko para moze da potrosi na telefon.
D500&E71

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od majce22 »

loki13, korisno pojasnjenje, posebno za nekog ko bas nema ostro oko za te telefone...
Znam samo da ako budem nastavila da ceprkam i gledam dalje, samo cu da upadnem u neku dilemu ili trilemu ili...

Moze li Nokia 500 da parira E71/E72?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od Deksi »

Jos da dodam da je verzija sw u E71 s60v3 FP1 a u E72 s60v3 FP2. Koliko puta da mi je neko od forumasa trazio neku aplikaciju i ja mu predlozim kad ono neradi na FP1 telefone, kao naprimer Vibra-Connect. To je jos jedna od vecih prednosti koje ima E72.

Sad to poredjenje nokie 500 i ova dva modela neznam koliko se moze realno uraditi, svaki od njih ima poneku prednost u odnosu na drugi model. Najbolje je da sve isprobas pa da se odlucis.
Cene:
500- 135 eu.
E71- 165 eu.
E72- 202 eu.
Ove cene su sa garancijom od godinu dana.

Primer moj kada sam ja hteo da kupim neki od e-serije qwerty modela. Prvo sam ciljao E63 pa kada sam video koliko kosta i kad dodam jos tridesetak evra dobicu bolji E71 a pa kad dodam jos trideset dobicu jos bolji E72 i tako sam se i bio odlucio za E72.

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od majce22 »

To su cene novih telefona? Sa garancijom radnje i fiskalnim racunom?

Moze odgovor detaljnije na pp.

siera
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 20. Jul 2012. 16:41
:: samsung
:: nokia

Re: Preporuka - telefon oko 150 evra

Post od siera »

Ajde da se oglasim, juče sam u Telenoru kupio Huawei G300 (U8815)
Neka mi je bog u pomoć s ovom skalamerijom od telefona. Mislim da ću joj se prilagoditi za nekoliko godina :o :o

Odgovori