Sta da uzmem umesto k750...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Samo da dodam, manje-vise u svakom casopisu lupaju gluposti, da li zbog marketinga ili zbog cega vec ja ne znam... Al znam da kad kupim neki, uglavnom ga kupim da se malo kidam... :lol:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Tacno je da znaju mnogo da pogrese ali se moze i dosta toga saznati.Citam sve listove o mobilnim tehnologijama.Inace moj prvi telefon je bio Sharp sa kojim sam bio prezadovoljan a posto je bio retkost kad je drugu kome sam ga prodao otkazala baterija morao je da ga baci.Da ti ne objasnjavam zbog cega treba kupovati zastupljen telefon,vec sam o tome pisao i ako zelis jedinstven telefon skoro nepoznate marke mozes naruciti preko interneta uvecano za transportne troskove(za manje od 600$):Excute dv1.To je telefon Tajvanske kompanije,prodaje se u Evropi,dim86x46x23,118 gr,preklop,kamera 3mp,blic,zavrsna obrada fantasticna,mini sd kartica,spoljni ekran96x94,65000 boja.Unutrasnji ekran savrsenstvo,tft 16,7 miliona boja,640x480,dosada nije vidjen takav ekran bilo na suncu ili vestackom osvetlenju.Mp3 stereo vrhunskog kvaliteta,skinovi,ekvivajzer,video 640x480 snima sa stereo zvukom.Mana je nedostatak bezicnog povezivanja.
Novinari lista Mobi preporucuju ovaj telefon kao nijedan do sada.
Inace to je prvi telefon u prodaji sa 3 mp kamerom.Uskoro izlazi model Dv 2 sa kamerom od 6 mp

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

To je ovaj telefon i cijena u norveskoj je oko 450eura, Excute DV1

Slika


3 Mega piksel kamera
DVD Kamera
16,7 millioner farger
Inntill 1 GB minne
TV-OUT, via rgb-kabel
2" LCD TFT True Color :blinky:

Slika
Poslednja izmena od dugi u Čet, 08. Dec 2005. 14:42, izmenjeno 1 put ukupno.

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

A ovo je Excute DV2 sa 6mpix :o

Slika

Item Specifics - Mobile Phones
Brand: xcute Type: Flipphone, clamshell
Model: -- Condition: New
Network Standard: GSM Triband Locked, Prepaid: Unlocked
Camera: 6M PIXELS Bundled Items: --
Features: --

U USA kosta 355dolara.
Poslednja izmena od dugi u Čet, 08. Dec 2005. 14:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

E, a koja marka su ovi telefoni?
Kako DVD kamera?
Camcorder ili fotke? I koja bi to rezolucija bila?

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Proizvodjac je Excute, a podaci su prekopirani sa stranica na kojima sam nasao ove telefone tako da ti ne mogu reci nista vise o tome.
Ovaj prvi DV1 sam nasao na ebay-u. Malo googlaj pa ces naci vise informacija.

vivann
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 10:26

Post od vivann »

Ma ako hoces fon sa maximalnim performansama i imash pare uzmi Pocket_PC.......a ako neces performanse tipa symbian ili windows uzmi d600 ...ali neces dobiti neko poboljshanje u odnosu na k750.sem ekrana i mozda josh necega..........

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Uzeo sam n70!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 8) 8)

Prezadovoljan sam telefonom, i isplatilo se menjati ga za k750
Jedino u sta sam se zaista mnogo razocarao je kamera, al dobro...
MP3 je mnogoooooooooo bolji nego na predhodnim s60 telefonima, moguce zbog drugih slusalica, ali sad se lepo cuje bass, trebble, ton je lepo zasicen ali bi moglo bili malooo glasnije
Takodje jedna od mana mu je onaj poklopac za kameru koji je dosta klimav, ali mi ipak deluje sigurno
Za nijansu je sporiji od 6630, ekran je indentican, mozda malo malo bolji od 6630 ali stvarno nije toliko primetno
Lepog je dizajna, mada izgleda malo vece, tastatura je sasvim komforna i moze veoma brzo da se kuca na njoj, skoro isto ka i na 6630
Ikonice su sada mnogooooo lepse i dodato je nekoliko funkcija u novi symbian
Radio ima odlican prijem i zvuk je dobar, na nivou 6230 i 6230i mada je zvuk malo bolji, opet, verovatno zbog slusalica

Dakle ja sam zadovoljan, i ako ima nekih pitanja, slobodno pitajte :wink:

Bo-Yaa
Banned
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2006. 22:26

Post od Bo-Yaa »

pogledaj malo i panasonic vs7 odlican fon 2mp kamera ,symbian, na preklop 16.7 mil boja displej sve u svemu k750 na preklop sa symbianom

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

dugi napisao:To je ovaj telefon i cijena u norveskoj je oko 450eura, Excute DV1
3 Mega piksel kamera
DVD Kamera
16,7 millioner farger
Inntill 1 GB minne
TV-OUT, via rgb-kabel
2" LCD TFT True Color :blinky:
Slika
O ovom fonu smo prichali pre jedno 6-7 meseci sigurno,postoji neka tama o njemu samo je treba iskopati... 8)
BO-YAA napisao:pogledaj malo i panasonic vs7 odlican fon 2mp kamera ,symbian, na preklop 16.7 mil boja displej sve u svemu k750 na preklop sa symbianom]
Shto se njega tiche,on nema proshirivu memoriju,i chujem da su neki ljudu imali nekih sitnih problema vec sa njim,tako da....

A Stefan je napravio previ izbor...Kao i uvek... ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ljudi,telefon NEMA DVD kameru,ne znam samo kome takva ideja,pa nije ovo kamkorder!!!!!!!!!!! :uhuh:
Da ima takvu kameru,bio bi velicine pravog mini kamkordera koji bi snimao direktno na DVD disk.Mozda je neko mislio na DVD kvalitet snimanja,ali takvo nesto jos nece izaci na mobilnom telefonu.Jos to nema ni u Japanu,zasto bi onda bilo na Tajvanu???
Jedina stvar koja bi dobro prodala ovaj model je kamera od 6 Mpix i dobar ekran.Sve ostalo je manje vise isto ko i na vecini ostalih sto znaci da je ipak nista posebno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hmm.. imam isto pitanje,... ako predjem sa k750 na LG P720 sta dobijam i sta gubim.. mislim u principu da nista ne dobijam pa onda.. koliko to gubim

interesuje me ato fokus kak ofunkcioniste, mp3 player, jel se mogu liste pesama stavljat, koliko mu je jasan displej, dali ima blokadu poziva itd itd

poz

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Dobijas samo izgled(btw ja mrzim preklope i slajdere pa mi je i ovaj extra ruzan),gubis sve ostalo.MP3 je npr. veoma tih u odnosu na SE,a da ne govorim o interfejsu - LG je samo losija kopija Samsunga,a znas i sam sta vazi za Samsung telefone,tj. njihovu upotrebnu vrednost.Bolje predji na neki drugi SE,ili Nokia-u.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

pilgrim, ma prijatelju znam sve to, LG ima lepigh modela, samung necu ni da spominje, ali malo mi dosadio SE koristim ih dugi niz godina, ali posto sam se danas nanerviro i vidio sta mi lik trazi za taj telefon a kod njega sam uzeo i ovaj k750 plus imam 1GB i jos da nadoplatim 50€.. nisam izgoreo..

tako da nista od ljega

ipak hvala

poz

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Akki napisao:
a sta fali tom simensu, ja ne volim siemens, ne svidja mi se uopste koncepcija menija, ne svidja mi se dizajn skoro svih siemensa i zbog toga ih ne uzimam u obzir! A ovaj model konkretno, pa koliko ja znam taj model je odlagan nekoliko puta, a cuo sam da je to jer ima neke "decije bolesti" i ne znam da li je uopste i izasao !
Naravno da je izasao - npr. ja ga koristim i nema "decijih bolesti". GPS funkcionise bez problema, 3G radi, ...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

goranje, brate mojne da odgovaraš akkiju na post od pre godinu dana. Reci napalm deathu ako imaš nešto pa da begamo odavde.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

napalm death,sto ne uzmes lepo n70 i smiris se na nekih godinu dana?Nema sanse da te smori - postoji toliko dodatnog softvera,da ces stalno otkrivati nesto novo! 8)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

gargamel4: Ma tek sam sada video datum. Nisam obratio paznju na datume dok sam citao poruke na prve dve strane.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

pilgrim ma imao sam i to u planu, malo mi se ne uzima radi AF ..tacnije, sto ga nema ali videcu
ipak hvala

Odgovori