Ray,Neo ili xperia pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
nikolay84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 13:01
:: samsung GT-I9515

Ray,Neo ili xperia pro

Post od nikolay84 »

Uskoro planiram kupovinu novog telefona i moj izbor je pao na ova tri modela.Do danas je moj favorit bio Ray posto sam jedino njega drzao u rukama, ali sam danas video uzivo nea i xperiu pro i sad sam totalno zbunjen i ne znam za koji da se odlučim,pošto su sva tri modela po funkcijama slični pa je svaka pomoć od vlasnika ovih modela dobrodošla.Zanima me koji pravi najbolje fotke i video zapise posto mi je to bitno,velicina displeja mi i nije toliko bitna posto moj sadasnji ima displej od 3 inca,takodje me zanima da li vredi dodati 20 evra vise za pro model zbog njegove fizicke tastature na koju su se neki zalili po raznim forumima a koja me je odusevila jer nema uopste lufta i radi perfektno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od sugarcoated_ass »

Kazu da i nije bas najsrecniji mehanizam na Xperia Pro... Bolje ciljaj na Neo ili Ray. E sad, kod ova dva jedina prava razlika je velicina ekrana. Sve drugo je manje vise isto... Neo sam imao neko vreme i bio sam prezadovoljan i Jedino zbog cega bih uzeo Ray u razmatranje je kvalitet izrade koji je dosta bolji nego kod Nea (konkretno mislim na kuciste). U svakom slucaju neces pogresiti ni sa jednim od ta dva. :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od LittlePrince »

Нео има доста већи екран па је функционалност доста већа али Реј има тај дизајн, што би лик са телефонина рекао "mamma mia ke bello" :wink:

Инутра исти телефони, про је гломазан и једно бих га узео у разматрање ако је битна тастатура.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od d27 »

nikolay84, vizuelne i funkcionalne razlike medju ovim telefonima su ocigledne. Na jednoj strani imas lep dizajn i kompaktnost, na drugoj veci ekran i HDMI kabl, a na trecoj hardversku tastaturu i (po meni) ruzan dizajn. Pogledaj negde sve telefone i nece ti biti tesko da se odlucis.

Sto se CPU i RAM tice, tu su identicni.

Kamera na Neo i Ray je ista, a za Pro nisam siguran.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

nikolay84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 13:01
:: samsung GT-I9515

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od nikolay84 »

Hvala vam na savetima,moj favorit je i dalje ray 8) ,fizička tastatura kod pro modela mi nije toliko bitna posto ne saljem mnogo poruka a i dodje mi nekako glomazan za dzep,neo mi se generalno svidja kako izgleda plus HDMI,jedino ona crna mat plastika koja se prlja kao luda mi se ne svidja a nisam imao prilike da vidim sivu verziju ili onu plavo-crnu.Danas mi je jedan drug predlozio da pogledam i Nokiju 701 i Samsung wave 3 koji su i po ceni i po funkcijama slicni,pa me zanima sta mislita o tim modelima da li ih uzeti u razmatranje ili ne ?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od Sale_M »

Ja bi uzeo Neo bez razmisljanja,cak i pre 701.Po meni od svih nabrojanih je Neo najbolji telefon.. .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Andrea1986
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 13:34
:: sony ericsson xperia

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od Andrea1986 »

Meni po izgledu bolje izgleda Xperia Neo....ali mi se vise svidja sto Xperia pro ima numeričku tastaturu...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od VeNoM »

imao sam prilike da drndam sva tri modela.kod nea mi se ne svidja onaj glossy izgled i tome slicno i koliko se secam mora da se otvara ono da bi se punio dok kod reya toga nemaa i on sam ima bolje kuciste.
moj izbor bi bio pro pre svega zbog tastature .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

rale8282
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 12:12
:: desire z
:: nokia c5-00

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od rale8282 »

Meni izgledaju nekako zenski. Doduse imao sam pro i stvarno sam zadovoljan ali mi je falilo malo robustnosti

nikolay84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 13:01
:: samsung GT-I9515

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od nikolay84 »

Hvala na savetima drugari,ali na kraju sam odustao od ova tri modela i planiram da za desetak dana kupim Lg optimus 2x p990,telefon me je odusevio u svakom pogledu,i mislim da u tom cenovnom rangu ne postoji bolja kupovina od njega :)

rale8282
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 12:12
:: desire z
:: nokia c5-00

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od rale8282 »

Ni to nije losa ideja mada sam ja malo rezervisan kad je LG u pitanju. Mada je ipak moguce da je to zbog navike i marketinga

leteciholandez76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 22. Mar 2012. 14:29

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od leteciholandez76 »

Da ne otvaram novu temu, moze li preporuka...

android, qwerty, dobra cam.

rale8282
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 12:12
:: desire z
:: nokia c5-00

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od rale8282 »

Nemas bas preveliki izbor telefona sa qwerty tastaurom. Ja ti preporucuje Desire Z. Telefon radi odlicno a kamera zavrsava posao

leteciholandez76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 22. Mar 2012. 14:29

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od leteciholandez76 »

Kakav je Nokia E7, kamera je ok, koliko sam vidio i izrada telefona je dobra... Ima li neko iskustvo...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od znemanja »

leteciholandez76, Na E7 je sve Ok osim kamere.Ima EDOF kameru, tako da nema mogućnost slikanja macro fotografija jer joj nedostaje AF. Nokia Belle Os na E7 radi savšeno, telefon je odličnog kvaliteta.Ako kamera nije baš bitan faktor moj glas ide za E7.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

rale8282
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 12:12
:: desire z
:: nokia c5-00

Re: Ray,Neo ili xperia pro

Post od rale8282 »

Ja mislim da je kod nokia-e E7 problem sistem. Stvarno ih android pregazio. Inace ja sam stvarno bio pobornik nokia, narocito E serije

Odgovori