HTC Desire HD vs Iphone 4

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

HTC Desire HD vs Iphone 4

Post od dacha »

Dvoumim se izmedju ova dva telefona...
dajte vaše mišljenje da čujem...

HTC Desire običan sam već imao do skoro i bio mi je super, a nikada nisam koristio Iphone... pa ne znam da li ostati na HTC ili preći na Iphone :)
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Moj savet je svakako da ostaneš na androidu i HTC-u.Ako si zadovoljan sa Desire modelom, svakako da ćeš biti zadovoljan i sa njegovim naslednikom.No, Desire HD ima jedan problem a to je jako kratko trajanje baterje, koliko sam čuo najviše što može da sastavi jeste jedan dan.
Možda bi najbolje rešenje bilo da sačekaš Galaxy S II, mada cena čemu biti paprena kada se pojavi kod nas.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ja da imam tih para, ne bih ni razmisljao i uzeo bih iPhone.
Nema sta ne mozes sa iOs, a iPhone 4 je odradjen odlicno i kad ga koristis, imas osecaj kvaliteta itd.
Sve u svemu, svaka preporuka za iPhone 4, ja sam ga koristio i odusevio se.
A tek ekran ... :o :blinky:
Nokia 6220 Classic

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Moj glas ide za Iphone. Dajem ovakav glas ponajvise zbog autonomije baterije,DHD ima mnogo veci ekran a manji kapacitet baterije,a mislim da se vaznost autonomije sve vise ,,vraca u modu''. Kazes imao si Desire tako da verovatno znas softverske prednosti i mane Androida,a sto se tice iOS-a tu je nas veliki guru miodrage da se javi i kaze svoj savet. :roll:
Nokia Lumia 1520

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

2 potpuno različita telefona po svemu, zavisi šta tražiš od telefona:
cena - desire hd
dizajn - iphone
veličina ekrana - desire hd
dimenzije, prenosivost - iphone
rezolucija i kvalitet ekrana - iphone
zvuk - iphone
kamera - iphone
os - neko voli jednostavnost ios-a, neko "otvorenost" i mogućnost podešavanja androida. Meni se više dopada android
software - bez sumnje iphone
web - oba nude dobar web experience, ali desire hd podržava flash i ima veći screen size, što je prednost kod surfovanja
povezivanje sa kompom, mogućnost korištenja kao prenosna memorija, proširenja memorije - desire hd
baterija - iphone. Ovo je velika mana Desire-a HD, i jedan od faktora koji mogu odvratiti od kupovine

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

djoni, slazem se s tobom... posebno sa ovim zadnjim... Ticanja baterije. I ja sam imao HTC Desire HD i zadovoljan sam telefonom, ali ono sto me konkretno unistavalo bila je baterija... Velika mana ovih telefona :( Sto se tice baterija, mislim da se najveca razlika ogleda u tome da je prednost kod iphone-a jer je kod njega Li-Polymer i gdje je kapacitet oko 1450 mAh
( ispravite me ako grijesim ) a kod HTC-a je Li-Ion sa kapacitetom 1230 mAh ( za ovu cifru znam sigurno jer takav telefon imam )... Doduse, veliki problem (neko ce reci prednost, ali kad pricamo o bateriji to je problem ) za HTC predstavlja i veliki ekran 4.3" dok je kod iphone-a za 0.8" manji ekran...
Jednostavnim jezikom receno, ako treba nekome telefon sa vecim ekranom, Andorid OS-om, tu je Desire HD, ali ako nekome treba zvuk, kamera... iPhone :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

dacha, DHDa imam a IP4 sam u par navrata cackao tako da ti samo mogu reci za DHDa. Baterija mu jeste mana, meni moze da izdrzi i malo vise od jdnog dana ali desava mi se da je ispraznim (padne na 10%) i posle 12 sati intezivnog koriscenja. Problem sa baterijom se malo moze ublaziti menjanjem ROMa i radia ali i dalje ne ocekuj da ti drzi mnogo vise od jednog dana. Stvar koja najvise jede bateriju jeste kad idem na net preko telefona. Ako fon samo koristim za pricu poruke, koja slika, malo neta i malo igrica moze da izdrzi 24>.
Meni e vise svidja DHD nego IP4 i najveca prednost mi je velicina ekrana kod DHDa ali to moze nekom i smetati jer je DHD malo veci i nezgodniji je za ruku dok IP4 je taman kako treba, takav mi je bio i utisak i kod obicnog dizajera (ekran losiji ali sto lezi u ruci :) )

Moj glas ipak ide za DHD-a :wink:
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I naravno iPhone :D Mislim da ne vredi uporedjivati ova 2 telefona, jer je iPhone4 superiorniji. Da je neki drugi iPhone, verovatno bih rekao DHD, mada teska srca, ali ovako... ne znam sta nije na strani Apple-ovog mezimceta.
Kao vlasnik i4, mogu ti dati dodatna objasnjenja, u vezi svega sto te zanima, i naravno mislim razbiti nedoumicu, i izbaciti te na pravi put :lol: :lol:

Steve is Master!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Desire HD svakako.
Iphone je superiorniji po ceni,kome treba dobra kamera nek kupi digitalac.
Iphone 4 je dobar telefon,ali ne opravdava svoju cenu,jer to sto on poseduje nije nista sto vec nije vidjeno tako da...
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Behemoth, s tim ne mogu da se slozim... Iskreno, rekao si:" Kome treba dobra kamera neka kupi digitalac." U ovakvom vremenu, da kupujes pored mobilnog i digitalac ( jer ipak smo mi amaterski fotografi ), to je apsurd... I4 definitivno je bolji u ovom momentu... i3 i DHD su tu negdje, ali mozda ipak prednost ide na stranu DHD-a, ali u ovom slucaju... I4 :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Najvise volim kad se ljudi uhvate za cenu pa cenu, kao da i4 kosta neko bogatstvo. Preko oglasa moze da se nadje nov za ispod 500€, a DHD je mozda 100€ jeftiniji. Naravno, svako prema svojim mogucnostima, i vrlo sam svestan u kakvim vremenima zivimo, i kako se covek bori za svaki dinar. Ali objektivno, ko ima 400 za telefon, snaci ce se jos malo i za tih dodatnih 60-80 evra vise. Zakljucanih i4, koji se otkljucavaju ovim Gevey karticama, ima da se kupi i za 360-370€. A polovnih ima za jos manje. Toliko o ceni i precenjenosti.
Da DHD kosta 100 jura, pa da kazem, jebiga, cena je zaista preterana, nemoj da uzimas i4. Ali nije tako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Iphone 3GS i DHD su tu negde?
Daj nemoj zezati,taj telefon je zastarelog koncepta i ne vidim po cemu moze da se meri sa DHD-om?
Ne kosta I4 bogatstvo,vec za taj novac ne nudi nista sto vec nije vidjeno na mobilnim telefonima.
Jeste da on ima inovacije,ali to su inovacije za Apple,ostali proizvodjaci su odavno imali to sto on ima.Da se ne lazemo,meni se svidja I4,ali postoji vise izbora u toj cenovnoj kategoriji.Cak sam i ja hteo da uzmem ovaj uredjaj,ali sam razmislio vise glavom nego srcem.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Dok se priča o ličnim iskustvima sve je korektno ali kad se krene sa nagađanjima i pričama o drugom taboru iz ugla prvog onda kreće prepucavanje, a mislim da je ovo već neka 5ta - 6ta tema koja upoređuje iP4 sa nekim od 2-3 HTCa iz vrha ponude. Rekao bih da je za izbor dovoljno rečeno. Ja sam blagu prednost dao HTC taboru i zato imam HD2 koji je 99% isto što i DHD, a pošto iP4 takođe ima svojih prednosti a trebaju mi 2 telefona ovih dana stiže i 4rka. Ako se ne žuriš toliko sa izborom možeš sačekati kad ga uzmem i malo pročeprkam da ti kažem nešto iz prve ruke (za jedno 7-8 dana).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

dacha, poslusaj coveka ( gargamel4, ) :wink: ako nisi u velikoj zurbi da kupis fon :)

Ja sam glasao za DHDa jer mi se vise svideo od IP4 ali nije bas objektivno jer DHD imam 5 meseci a IP4 sam 3-4 na kratko cackao. Stavr koja me je odbila od IP4 je velicina ekrana, navukao sam se n djagnalu 4.3 i sad ne mogu da prihvatim nista manje (jedino ako bas bude moralo :cry: )
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A ja pricam kao vlasnik i4 vec 6 meseci... Znaci uzimaj i4, i nema da te boli glava :P moze samo dzep po raznim kuloarskim pricama :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Ako cete vec o parama IP4 kasnije moze mnogo bolje da se proda kao polovan nego DHD,pa i ako ti se ne svidi mozes da izvuces kintu..... Ali i ja sam za opciju ako ne zuris da sacekas mister gargamel4, .....
Nokia Lumia 1520

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E pa gargamel4, cekamo tvoj strucno misljenje :wink: :wink:
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Uuuu, pa onda ce da se nacekamo :D Jer i da ga uzme sutra, tek za 3 dana ce imati prve utiske, a tek za 2 nedelje ce imati pravi utisak o uredjaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Bolje sacekati 3 nedelje nego pogresiti i uzetu IP4 pa se onda kajati mnogo duze :P !
Salim se naravno i ja jedva cekam da uzme IP4 pa da ga uporedim da mojim DHdom.

Meni licno najveca zamerka na IP4 je manji ekran, da ima dijagonalu 4.3 i vise veovatno bi razmisljao o njemu ali posto nema 8)
and justice for all...

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Ako se več čeka, onda bolje sačekati avgust/septembar, jer je izlazak sledećeg iphonea najavljen za septembar, pa se očekuje da će tada cena četvorke drastično pasti.
Na taj način ćete dobiti kvalitetan fon koji je moguće jailbreakovati ( i instalirati šta god hoćete od programa i igara - bez skidanja sa sajtova, krekovanja, zezanja) po razumnoj ceni.
Novi iphone (kad izađe) verovatno neće biti moguće jailbreakovati u dogledno vreme, tako da nije interesantna opcija za naše uslove, više će vam se isplatiti kupovina nekog vrhunskog androida, tipa SGS 2.

Odgovori