Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

dimi89, jedini problem moze biti garancija, jer nasi ne zele da prihvate world wide garancije (imao sam iskustva sa Nokijom i tom garancijom). A ako aparat bude radio kako treba, onda nema nikakvih problema :)
Iz prikrajka, ako imas priliku, mozda je najbolje da uzmes I780 u Nemackoj ili Madjarskoj i da zavrsis posao. :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Iz prikrajka, slazem se sa kapoeristom.90, ako imas priliu da pazaris nov i780, ne propustaj je. Pitao sam jer neohodna wm platforma jer su uredjaji sa njom dosta skupi (za 250€ mogla bi da pogledas i htc tytn2. Jeste mator ali je i dalje dobar), a opet za te pare bi mogla da uzmes nokij e71 ili e52! Nema potrebe da se plasis oko sinhronizacije, elektronske poste, surfa- sve je to odlicno odradjeno. Barem ja nisam imao nikakvih problema, a i dobices kvaliteten i nov aparat!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ma da ja trebam da odlucim ja bih uzeo iz madjarske aparat i ne bi imao brige...Koja je verovatnoca da ce nesto da mu se desi hardwerski sto podleze reklamaciji.Ostalo sve i kod nas moze da odradi. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

:oops: Hvala za ovo "kulturno napisani", hihihi. :oops:

Da, svakako sam htela da kupim tel. sa redovnom (tvrdom) tastaturom, a mislila sam da ce mi pretraga i-neta biti laksa ako je kombinovan sa touch-screenom. Tako bih dobila najpriblizniju varijantu malog lap-topa. Gledala sam SE P1 kao prvu varijantu, pa SE M600i i tako sam lutala po raznim sajtovima, a ovde otkrila da je najbolje gledati, uz ostale karakteristike - i nisku sar vrednost. Time se izbor telefona znacajno smanjio, a tomasovi postovi su me uverili da je i780 ono sto trazim.

Imam strah da, ukoliko budem kupovala tel. od nekog ko nije ovlasceni distributer, mozda uz telefon necu dobiti sve neophodne komponente. Ne bih volela da imam problema sa povezivanjem telefona i racunara, da ne dobijem npr. adekvatan usb prikljucak ili nesto trece. Da ne pricam o strahu koji imam ukoliko bi mi neko prodao kineski telefon ili kradeni, pa da pravi vlasnik ima IMEI ili kako se vec zove sifra preko koje moze da se locira uredjaj i sa drugom ubacenom karticom. Sad.. ja zaista nisam dobar poznavalac telefona i u principu bi mogao bilo ko da mi proda bilo sta - i to je jedini razlog zbog koga bih se osecala mnogo bolje da kupim tel. od nekoga ko je ovlascen da se time bavi. Ali sama sebi vec izgledam smesno jer od maja meseca pratim desavanja na mob. svetu i pravim neke tabele u kojima uporedjujem telefone. I kad god odaberem telefon, ispadne da ga nema u nasoj zemlji. :smutny:

Svakako vam puno hvala na objasnjenju i podrsci, zaista. Lepo je sto postoje ovakvi forumi, pa kompletni testovi i uporedjivanja pojedinih modela... bas sam odusevljena. Svaka vam cast, momci!

Videcu sa prijateljima koji cesto idu za Majdarsku i Nemacku da li bi bilo izvodljivo da tamo nabave i780 ili, eventualno, B7320. Samo ne znam bas kako da trazim da vode racuna da to bude od nekog ovlascenog distributera. Tomas je lepo naveo sta je sve neophodno da se nalazi u kutiji sa modelom i780, ali ne znam sta je sa modelom B7320. Jooooj. :blinky:

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Imas upravo sad i780 polovan za 180 evra star godinu dana ovde na malim oglasima, sto znaci da bi trebao imati jos 1 godinu garanciju ako je uvezen preko roaminga... jer je garancija bila 2 godine.
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Nema potrebe da brines oko toga sta ces da dobijes u paketu sa i780 jer ruku na srce uz wm telefone i ne idu neki paketi.Dobijes 2 baterije,eksterni punjac za bateriju,regularni punjac,kabl za povezivanje i CD sa softwerom.Program za povezivanje svih WM uredjaja je isti(samo se razlikuje od toga koji operativni sistem koristis na kompu) za Windows XP je to ActiveSync a za Vistu i Windows 7 je to Windows Mobile Device Center koje mozes da preuzmes direktno sa windowsovog sajta. Sto se tice toga sta ide uz B7320 mozes da pogledas na yputube-u sta dobijes uz telfon. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Lepa vest: uspela sam da postavim avatara na forumu. :)
Losa vest: taj momak sto prodaje tel. preko oglasa (za 180e) nije prvi vlasnik, nema dve baterije i eksterni punjac, jos ga nije prodao... i nesto ne bih da pristanem na takvu varijantu.

Kontaktirala sam prijatelje da pogledaju da li moze da se nadje NOV u Madjarskoj/Nemackoj, pa cemo videti. Ako ne, onda cekam da B7320 spusti jos malo cenu (za 20-ak eura) i kupujem ga, pa kako ispadne. Valjda ce biti u kutiji sve sto je neophodno. Nadam se.
A mozda ce jos neko od vas kupiti isti tel. pa cu moci da ga gnjavim. Mada je, stvarno, onaj Tomasov opis za i780 od neprocenjivog znacaja za nekog korisnika poput mene.
:wink:

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Pozdrav svima, samo da javim sta ima novo... 8)

Kontaktirali smo mnoooge radnje u Madjarskoj - i (kao i kod nas), i780 nije nigde ostao na lageru, iako na sajtovima nekih radnji pise da ga imaju. Znaci, skroz na skroz ga nema. U Nemackoj isto, s tim sto oni imaju neke varijante kupovine preko i-neta i tako bih ga mogla poruciti, ali to ne zelim. Videla sam da su i neke radnje u Beogradu prvo obrisale ponudu za i780, pa su je onda ponovo postavile pre mesec dana - ali kada god ih nazovem (3 puta dnevno), oni realno nemaju i ne mogu da nabave ovaj telefon.

Time je i poslednja nada za Samsungom i780 otpala i definitivno se okrecem modelu B7320. Njega mogu pronaci i u Srbiji, tako da ne moram da cimam prijatelje po okolnim zemljama, samo sto ga moram naruciti i sto je garancija 6 meseci i za hardver - i za softver. Valjda cu za 6 meseci nauciti da koristim B7320 i biti u mogucnosti da ga reklamiram ukoliko nesto ne bude radilo kako treba. :oops:

Hvala vam puno, puno sto ste imali strpljenja - i kad naucim da koristim telefon - javljam se! :)
(nesto slicno sam pisala i za i780, eh, kad se samo setim... :cry: )

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Za 6 meseci ces odprilike videti kako funkcionise telefon i dali ima nekim mana.Sto se tice softwera to je na WM-u najmanji problem... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Samo da javim: ukoricila sam uputstvo za upotrebu B7320 i kuma je napravila jednu divnuuu futrolu za njega, po dimenzijama koje smo videli na netu. Sad jos samo da docekam da telefon stigne! :)

Pre dve nedelje sam ga narucila i cekam da nas kontaktiraju iz radnje (koja je jedina navedena na stranama mobilnog sveta) i da jave (vec jednom!) da li uopste mogu da ga poruce jer su se i tu pojavile neke komplikacije... pa dok stigne kod njih.. pa dok dodje do mene.. eeh. Bas se oteglo. Ali valjda ce nekad stici. Juce su rekli da danas prave novu porudzbinu.

Ako se ne javim ranije,
da vam odmah pozelim srecne uskrsnje praznike... :)

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Iz prikrajka, necu da baksuziram :wink: , ali ako se nesto iskomplikuje, bio je jedan B7330 iz Mtsa na oglasima za 160e, jedan dan star i sve to :D .
Pozdrav!
Linux&Android

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Eh, naravno da se iskomplikovalo... :)
U prodavnici su, posle 100 godina cekanja, rekli kako je momak koji uredjuje sajt pogresio i kako je B7320 zapravo 100e skuplji. To je bas bilo mnogo...
Onda sam malo gledala oglase i javio se jedan momak koji m je delovao ozbiljno i ima i780 pod garancijom, sa racunima, kutijom...
Danas ga je muz zvao i porucio telefon, pa bi trebalo da telefon stigne brzom postom. Nadam se da ce moci da stane u futrolu, da me ne ubije kuma... :D
Eto, tako stoje stvari.
Ako i sa ovim ispadne nesto naopako, onda cu gledati dalje, u smeru nabavljanja B7610 iz Madjarske. Nekako, ne bih volela da kupim neki kradeni telefon, pa da pospesujem kriminal u Srbiji. Ccc.. radim u prosveti, pa je ovo, valjda, prof. deformacija.. :) Svidja mi se sto je momak od koga sam narucila i780 prvi vlasnik, ima vazecu garanciju i sve ostalo.
Drzite mi fige da ovaj put uspe... :)

Pozdrav svima i zelim vam srecne Uskrsnje praznike...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Iz prikrajka, i sta ces sad sa ukoricanim uputstvom za B7320 ? :)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

...na policu medj' ostale knjige, mozda jednog dana zatreba :D

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

:D

Aa, pa ako nekome treba uputstvo, neka se javi. :)

Napokon je stigao Samsung i780. :)
Izuzetno je ocuvan, star nepunih godinu dana i kupljen je za 180e od prvog vlasnika. Momak je poslao u paketu i garantni list, racun, imei potvrdu, slusalice, karticu od 4 gb, futrolu... sve - i vise od svega. :)
Nisam imala 350e za B7320 ili B7330, a nisam htela da kupujem kradene telefone (ko ce da spreci kriminal u Srbiji, ako ne ja...) i sad nesto razmisljam - mislim da je sve super ispalo. Ne znam, u stvari, kako bih se snasla na B7320/30 jer nemaju touch screen i trackpad, a to je bas zgodna stvar i ne znam kako bih se snasla da sam kupila nov telefon. :oops:
U telefonu koji sam dobila se vec nalaze WordNetCE recnik (koji je veoma jednostavan i dobar) i neki programcic Minimo, koji omogucava jednostavnu, brzu i laku pretragu interneta - i jos neke stvari, koje nisam stigla da pogledam.
(Stigla - Minimo je Mozzila za mobilne telefone, ali tu je i Opera.. ma, mom odusevljenju nema kraja!)
Sve u svemu, prezadovoljna sam - i isplatilo se godinu dana cimanja i gnjavljenja oko tragazenja "idealnog mobilnog telefona". :)
Sada sam u fazi citanja detaljnog uputstva za koriscenje i780 jer su mi i stvari poput fotografija, video zapisa i sl. velika novina. :)

Veliki i srecan (presrecan!) pozdrav svima! :)

Jurke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 16:56
Lokacija: Novi Sad

Post od Jurke »

Iz prikrajka, И какви су утисци ако смем да питам? Како се показао, и како си се ти снашла са њим?
Ја сам у великим мукама који да узмем, да ли И780 или Б7330 па ми сваки савет добро дође :wink:

И само једна примедба која важи за сваког просветног радника/цу - пишите ћирилицом :wink:
Nokia N70, Samsung i780

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jurke,Svakako I780 ako ga nadjes povoljno. Cini mi se da je skoro bio na cenovniku MS oko 160 evra. Ako ti nije problem da potrosis koji evro vise, a i780 ne nadjes, svakako pogledaj B7350 umesto B7330.

P.S. Svako ima, jos uvek, pravo da pise onim pismom koje mu odgovara (osim sluzbenih dokumenata, a forum nije sluzbeni dokument), tako da propagandu cirilice ostavi za neke druge sajtove (one gde govore srBski ;-)). Sto se tice polupismenih osoba koje samo cirilicu (ili samo latinicu kada smo vec kod toga) znaju, neka se prvo opismene, to im je prece od resavanja problema sa mobilnim telefonima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Може и ћирилица, мада на интернету генерално пишем латиницом јер има људи који нису из Србије, а посећују форуме. Нема везе, направићу изузетак (верујем да је мало оних који се интересују за и780).

Мене, лично, телефон одушевљава! :)
Као посебне предности бих истакла управо "миша", који ми омогућава да уопште не користим оловку, а да није њега, многе бих ствари "омашила" прстом (поготово кад скролујем странице које прегледам). Не знам како другима, али мени је лично оловка једна много компликована ствар јер су ми обе руке заузете око телефона, што не волим. Навикла сам да телефон користим једном руком, а старе навике се тешко мењају.. ;)
Друга предност јесте што могу да проверавам неколико налога у исто време, што ми посебно одговара. Трећа је одлична синхронизација. Четврта је гармин, који нисам ни слутила да ће ми оволико користити. Пета је.. па не знам шта тачно да наведем. Рецимо овако: све што ми треба, овај телефон може да уради. У исто време су ми покренути опера и експлорер и укључен је нпр. неки текст у ворду који читам. И само пребацим на оно што ми треба, нема никаквих кочења и баговања. Ако некад нешто баш и запне, када сам на путу и урнишем га од употребе, урадим софт ресет и опет све у реду. За годину дана нисам имала потребу за хард ресетом, с тим што сам водила рачуна да на њега инсталирам проверене програме.

За све остало, препоручујем да прочиташ постове које је писао Томас Хокенбери.
И на крају, питање је у које ћеш сврхе најчешће користити телефон. Ја га користим највише за синхронизацију докумената (календара са неколико сервера, ворд докумената и слично) и у томе је одличан! Наравно користим га и као телефон, то сам заборавила. :)

Јави шта си одлучио, да питам за Б7330 ако се одлучиш за њега - верујем да је и он одличан, плус је новији модел...

Jurke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 16:56
Lokacija: Novi Sad

Post od Jurke »

Iz prikrajka napisao:Може и ћирилица, мада на интернету генерално пишем латиницом јер има људи који нису из Србије, а посећују форуме. Нема везе, направићу изузетак (верујем да је мало оних који се интересују за и780).
Лепо од тебе, али изгледа само ми пишемо туђим писмом и то зарад других, док наше запостављамо, што опет нико други не чини, обрати пажњу мало на то ;) Кућа се гради и чува зарад укућана пре свега, а тек после зарад гостију ;)

А за ово остало једно велико хвала!!! Мислим да ниси ништа надувала иако си га баш лепо нахвалила :D Чак могу рећи да сам због твог одговора на 99% да узмем баш И780.

Али морам јоште нешто да те питам, јел гломазан? :oops: Ја цртао димензије на папиру и успоређивао са мојом Н70 али џаба :unsure:

@Томас
Нема 7350 нигде ;) А чини ми се да су он и И780 доста слични.

Ћирилицу не рекламирам, свуд у свету је коришћење свог писма ОСНОВ васпитања, образовања, нешто као друго име и презиме, свуд, осим код нас ;) Зато се тако олако "шутамо" са њом.
И наравно, срБски је правилно, ипак ;)

И хвала за линк за 6.5 за И780 од пре неки дан, сад се тек сетих захвалити се!!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jurke, moram da te ispravim, pravilno je srPski, zbog jednacenja suglasnika po zvucnosti. Kada se iza bezvucnog suglasnika nadje zvucni, od se pretvara u svoj bezvucni parnjak - pogledati u Matica Srpska!
Ja generalno vise koristim latinicu za pisanje, jer sam nekako navikao - osim potpisa koji mi je cirilicno. Inace po Ustavu, u Srbiji se oba pisma koriste ravnopravno, i mislim da nema potrebe i na forumu koji se bavi mobilnim telefonima pocnemo da politiziramo i "srbujemo", ima toga dovoljno na drugim mestima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori