Nokia E5 vs Samsung B7330

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
samir
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 09:16

Nokia E5 vs Samsung B7330

Post od samir »

Molim vas za vase misljenje, da li se za nekih 50 evra (koliko trenutno iznosi razlika izmedju ova dva aparata sa mts-a koji se kao novi nude ovde po oglasima), "isplati" kupovina E5 u odnosu na B7330? Prvo, tu je razlika u OS - Symbian mi je dobro poznat a nikada nisam koristio Windows mobile. Drugo - E5 ima bolju kameru (koja ipak nema autofokus ali ima blic) i 2gb karticu kao i standardni 3,5mm prikljucak za slusalice a sa druge strane B7330 ima veci ekran. Vazne odlike aparata su mi pouzdanost u radu i dobra autonomija baterije, sam kvalitet kamere kod ovakvih aparata svakako nije presudan faktor.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hmmm, pa vidi, E5 je pripadnik E serije - stoga bi trebalo da je prilicno pouzdan u radu (nisam ga video, pa pricam napamet, i po onome sto sam procitao). Sto se samog OS-a tiche, bezi od Symbiana koliko te noge nose. WinMob je po meni odlican. E sad... pitanje je koji je skuplji?
Drugo, dobijas vise sa E5...
Recimo da bih i ja bio na pola puta, ali cisto zbog smornog Symbiana glasam za Sljamsung, iako ovo i nema tako neko utelotvorenje...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

E5 sam kupio juce. 200 €
inace poslovna serija telefona.Uz njega ide Micro SD 2GB,USB kabal dug 15 cm(sigurno za laptop),punjac i neke jadne slusalice.
-minus mu je kamera jer nema autofokus znaci moras slikavati mirnom rukom, ali nije losa,mogucnost upaljenog svjetla dok snimas video veoma dobro po meni,blic je takodje jak.
Zvuk je jasan ali ne dovoljno jak po meni.
+Prebrz telefon ima procesor na 600Mhz Dual ARM 11,256 MB ram memorije i nista se ne ceka bez obzira sta otvaras.
Kuciste mi se ciji jako i izgleda kvalitetno jer je poklopac na bateriji cini mi se limeni,ali ja ga nosim u silikonskoj futroli tako da mi to nije vazno.
tastatura je super,lagana i sve to super ali je problem zbog znakova interpukcije.Npr Gdje je oznacen ( tu je - sve pomjesano mozda je zbog toga sto je na srpskom jeziku.i Z i Y su zamjenjeni.ali inace je udobna
WiFI je stabilan i jak.
A ostalo nisam stigao probati.
Konacno moja ocjena nisam bas zadovoljan jer nije kao sto sam ocekivao jer vise sam orjentisan na multimediu ali jbg ovo je poslovni telefon.Ako te jos nesto zanima pitaj.

A taj Samsung nzm kakav je ali je po meni bolja Nokia u svemu
E sad OS je na tebi da izaberes.Meni je licno bolji Symbian mozda zato sto nisam probao WM i android.sace da nagrne 10 njih da me pljuvaju sto sam rekao da je symbian dobar.Ja stvarno ne vidim po cemu je los.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cune,
A taj Samsung nzm kakav je ali je po meni bolja Nokia u svemu
Ne znas kakav je Samsumg ali je Nokia bolja u svemu?! Kako mozes da zakljucis da jedan bolji ili gori ako o drugom ne znas nista?
.Meni je licno bolji Symbian mozda zato sto nisam probao WM i android.
Nisi probao WM (i Android) ali "znas" da je Symbian bolji??!!

samir, od ova dva ja bih pre uzeo B7330 pre svega zbog WM-a, veceg ekrana i autofokusa. Ali ako trazis telefon u toj klasi pogledaj Samsung B7350 Omnia PRO 4. Neznatno je skuplji od B7330 ali ima TS i softverski je bolje podrzan. Poredjenje
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

od mene preporuka za b7330
odlican telefon, JAKO BRZ, fenomenalan! jedini nedostatak je po meni LED na kameri, sve ostalo vrh :roll:

edit

sad videj i ovaj b7350 isto je vrh mob! nznm dal on ima LED?
Poslednja izmena od Mirko BGD u Čet, 23. Dec 2010. 14:00, izmenjeno 1 put ukupno.

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

tomas.hokenberi napisao:cune, Ne znas kakav je Samsumg ali je Nokia bolja u svemu?! Kako mozes da zakljucis da jedan bolji ili gori ako o drugom ne znas nista?
Po specifikacijama sam zakljucio da je Nokia E5 bolja od ovoga Samsunga.sta je tu nejasno samo sam pohvalio telefon koji imam i opisao ga onakvog kakav jeste,a za samsnung to ne mogu da uradim jer ga nisam ni vidio uzivo,a kamo li radio na njemu
Nisi probao WM (i Android) ali "znas" da je Symbian bolji??!!
Ja to kao nisam napisao?Sam sam rekao da mi se cini bolji jer nisam probao ovo dvoje i nzm koji je tvoj problem.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cune, jedna vrlo korsna tema za tebe viewtopic.php?t=14873 takodje pogledaj i temu iz mog potpisa i poradi malo na tom kvotovanju. Ne vidi se sta je tvoj tekst, a sta citiras.

I ja sam pogledao i uporedio specifikacije i nisam nasao nijednu stavku po kojoj je E5 bolji, naprotiv po svim specifikacijsms je ili B7330 bolji ili su isti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

__ _____________E5________________ B7330
Broj piksela senzora: 5 megapiksela - 3.15 megapiksela
Rezolucija fotografija: 2592x1944piksela - 2048x1536piksela
Rezolucija videa: (VGA) 640x480piksela - (QVGA) 320x240piksela
Ostalo: video zapis, digitalni zoom, blic - video zapis, digitalni zoom, autofokus

E5 ima bolju kameru, veci takt procesora, a B7330 ima samo malo veci ekran, ali istu rezoluciji i isti broj boja.
Ovim zavrsavam raspravu

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Za sve te "predonsti" koristi se fotoaparat, ne telefon :) Osim ako ti je krstenica mladja od dve dekade pa je kul da imas sto vise megapiksela i te fore, ko se razume u fotografiju zna da su to obicne gluposti i da te minorne razlike u pikselima kod telefona nemaju puno znacaja, uradi fotku od 5mp i od 3mp kao pravu fotografiju - ako ti oko radi, videces o cemu pricam. Bitna je optika a to je kod telefona uglavnom krs (izuzev "specijalizovanih" telefona za to i Zeiss sociva)
WM vs Symbian = cini mi se vec davno zatvorena prica, iako E5 potice iz "poslovne" serije.
Takt procesora i ne mora imati puno znacaja, moze telefon sa manjim cpu-taktom da radi brze nego li neki sa vecim, da si probao, video bi.
A za ovo "Symbian je bolji od ostalih ali ostale nisam probao" ne postoji adekvatan komentar osim da je i moj cale tvrdio da je Fica najbolji auto na svetu dok nije kupio novi. :ohmy:

U svakom pogledu B7330 je bolji izbor,
(osim ako neces fotkati slike iz Luvra telefonom) :D
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

N-tchbl, neslazem se sa tobom u vezi kamere,ona je meni veoma bitna jer dig.aparat se nosi kada se krene negde sa razlogom slikanja a dobra kamera na telefonu je uvek tu na dohvat ruke a takve uspomene posle nekliko godina ipak znace.
U ovom slucaju i ja bih odabrao E5 ako zbog niceg drugog lakse ce ga prodati covek ako cesce menja telefone.
cune, je pohvalio svoj E5 njemu odgovara i naravno da ga ne interesuje drugi os.
E5 pa naravno.Slika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cune, priznajem da nisam obratio paznju na tih 5Mpix, ali to malo znaci bez autofokusa. B7330 ima vecu rezoluciju 320x320.

deksicom, naravno da njemu odgovara E5, ali zaklucci tipa X je bolje od Y pri cemu ja imam X, a o Y malo znam su bez ikakve tezine i vrednosti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

U ovom slucaju bih kupio Nokiu,jer imam losa iskustva sa Samsungom a odlicna sa E i N serijom Nokie.Poslovna E serija je sinonim kvaliteta,symbian volim iako sada koristim android os.Glas za E5
LG G2 Black,16GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

samir, Još jedan glas za E5, imao sam priliku da ga koristim na kratko i ostavi je pozitivan utisak na mene.Jako mi se dopao kavalitet izrade, iako je u pitanju plastika, deluje stabilno i čvrsto.Ako si symbian koristio ranije, onda znaš sve njegove prednosti i mane.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

samir, nisam ni jedan ni drugi telefon koristio ali po onome sto vidim na papiru ja bih se pre odlucio za B7330.
Ovako: lepsi mi je (malo, moje subjektivno misljenje) , vise volim WM od simbijana (ne kazem da je simb. toliko los), malo veci ekran i laksi i malo manji. E sad velike mane su mu sto ima losiju kameru i nema blic (prvenstveno zamerka je zbog blica) takodje nema ni 3.5 mm ulaz. Verujem, da ne kazem da sam siguran, da ce ti baterija duze trajati na E5. Sto se tice brzine procesora to je diskutabilno koji bi ti brze radio (telefon mislim).

Ali ja bih i dalje pre uzeo B7330 :)
and justice for all...

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Germa

Post od cune »

Da dodam jos ovo sto sam probao danas da navigacija Garmin radi super na E5. Veoma brzo i lako nalazi satelit/e i povezuje se lako i ne prekida

samir
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 09:16

Post od samir »

Samo da prijavim da sam juce nabavio E5. Za ovaj nepuni dan koriscenja, da ne ureknem, vrlo sam zadovoljan aparatom. Svima zahvaljujem na ovde iznetim komentarima.

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

neces se pokajat vjeruj mi i ja sam prezadovoljan :) samo skini foliju sa kamere jer ce ti biti bolje nocne slike nece biti onog odsjaja od blica

Odgovori