Dvoumim se Wildfire,X6,X10

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

sporiji je od n95 ma pusti ti memoriju 16gb uzmi n95 8gb realno 8gb je sasvim dovoljno... A E5 ima qwerty po meni najbolja tastatura ikada napravljena za mob a kako je nisi koristio svaki dan na kompijuteru :D :P . Ovaj nije manji ekran samo je vajd, a kako bre nema ima Symbian OS v9.3, Series 60 rel. 3.2, ARM 11 600 MHz processor, 5 MP, 2592 x 1944 pixels, fixed-focus, LED flash, a ako nece nju vidi e71 ili tu n95 8gb. Nemoj mnogo da mislis o memoriji imas sada Sd kartice za sve to ti je najmanji problem

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

A mozes da uzmes i E72, LG gt540 Optimus, Samsung Spica i po meni favorit LG Optimus One. To se sve moze za do 200 evra a zanimljivije je od N95. Optimus One ima Android 2.2, 512 RAM, dodatni graficki akcelerator - BOMBA od telefona za tu kintu. Mozes da pogledas neki klip na youtube dda vidis kako sve to izgleda.
Pozdrav

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

aMa nema N95 8gb polovna.
nisam na to mislio da nema nista nego na memoriju internu.ali nije ista brzina interne memorije i memorijske :disgust:
vidjecu jos i e71 ukoliko se uklapa u budzet.
Kakav je zvucnik na E5?e71?n96?ocu nesto da je prejako i po mogucnosti stereo?

Jednom sam se zaletio 2007 kad sam kupio D900i jer nije bilo K800 pa sam ga slomio za 2 mjeseca i dzabe bacio 200 i kusur eura pa sad malo razmisljam.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa nemozes od poslovnog E5 ili E71 ocekivati stero zvuk i jaku multi mediju.A N79 ja ga imam i evoga radi odlicno vec dve pune godine i svaki moj zahtev je ispunio,ima dva zvucnika i stereo zvuk,dobru kameru,kvalitetno kuciste,gps itd........

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

snebivljiva azdaja, pouzdanost sam mislio da je telefon sam po sebi cvrst, da nista ne skripi itd. Inace ako padne na ekran male su sanse da ce bilo koji touch telefon preziveti udar.
cune, za te pare imas mnogo bolji izbor, pa i X6 mozes polovnu da nadjes.... Pogledaj malo oglase i razmisli ovo sto si predlozio mislim da nije najbolji izbor za te pare.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Malcice skripi ona maska pozadi, kod kamere (barem je to slucaj s mojim X6), ali nista strasno.

Sto se tice E71 i zvuka... svojevremeno sam u E71 ubacila Auto Speaker - programcic koji odgovara na dolazni poziv nakon par sekundi a zvuk se cuje preko zvucnika telefona - idealna zamena za handsfree tokom voznje, ali sam ga ubrzo deinstalirala jer E71 nije mogao da nadjaca golfa dvojku (tj. sve one zvuke koji se cuju u golfu).

Subjektivno... hm... X6 mi deluje glasnije od E71 (zakljucak izveden poredeci moja dva telefona).

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

šljak

Post od cune »

A jos da zakljucis da vise ne raspravljamo o tim modelim :D
Sad su u pitanju N96 i E5 i slicno

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa E5 je u svakom slucaju bolja od n96...a x6 se po meni cuje najjace od svih telefona koje sam drzao u ruci,mozda me osecaj vara 8)

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

cune, ne ocekuj od (inace meni vrlo drage) E-serije izuzetne performanse kad je multimedija u pitanju - to je ipak serija namenjena poslovnim ljudima. Ti mozes u npr. E5 da instaliras solidan mp3 plejer, ali je zvuk u slusalicama i zvucniku takav kakav je.

deksicom ti je predlozio N79, sto mislim da i nije tako los predlog, obzirom na stvari koje su tebi bitne.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja bih se zadrzao na wildfire. smatram da je odlican uredjaj. inace i ja sam presao sa symbiana na android i vise se nebih vracao na symbian....

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

ali meni je dosta vazna jacina zvucnika kao i memorije interna koju nema ni N79
Veceras najvjerovatnije uzimam nesto ali jos nzm sta

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Memorija na n79 se moze podici i do 60 i nesto mb.sto je sasvim dovoljno za aplikacije koje moraju ici na mem.telefona.A za ostalo tu tije memoriska.Ja imam puno aplikacija i preko trideset tema i ostalo mi je slobodno 41 m.b.

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

ma necu ja da se bakcem sa tim programima.nisam imao symbian jos od nokije 6600(krmača,sapun) i na njoj sam tako sjebao softver.meni je vaznija muzika i filmovi kao i jacina zvuka.
sad jedno pitanje za nekog ko je imao oba telefona?

Da li je N96 sporija od N95(obicna) s obzirom da N96 ima vise ram memorije i dual procesor,a n95 manje memorije i veci radni takt procesora?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

na n95 ti je Dual ARM 11 332 MHz processor; 3D Graphics HW Accelerator, dok ti je na n96 Dual ARM 9 264 MHz processor. Ovaj pa sto ne uzmes negi dumb telefon sa vecim displayom od 3 inca koji ima dobar zvuk i eto ako ti je nebitno da li je smart ili dumb, a i jedna i druga ti imaju 128mgb rama

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

ma kakvi :D

Post od cune »

Obicna siva N95 ima 64mb rama,dok crna N95 8g ima 128mb.Barem sam tako ja nasao na netu. ali vidicu jos

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

Eto posluso sam vas i kupio E5.na prvi pogled je extra,ali mu kamera ne valja ku*cu.ali ovako je dobar i extra brz.Ne bih ga ni kupio nego mi majka nije dala da kupim polovan N96,a inace bih njega uzeo,ali ovako E5.

Odgovori