X10 MINI Nedostaci-prednosti

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

X10 MINI Nedostaci-prednosti

Post od jaca_85 »

Pozz,
Naime zelim da kupim X10 Mini ,kod nas se pojavio na trzistu, medutim kako sam google-la ovaj telefon pronasla sam neke prednosti nedostatke:
NEDOSTACI:
- Ne moze se nista prebaciti sa bluethoot -NE MOGU DA vjerujem (neki kazu da se moze ali se mora skinuti odredena app sa androida marketa)
- stara verzija OS 1.6 (a vec je izasla 2.0 )
-Mali displey
-Baterija se ne moze izvaditi,nalazi se u uredaju i ne postoji mogucnost da izvadite bateriju
- Nema prednju kameru

PREdnosti:
-Mali ali mocan
-na pocetnom ekranu najcesce koristeni programi (u coskovima se nalaze)
-5 MPX kamera
-slusalice-daljinski
-mogucnost trazenja odredene pjesme
-dobar interface

hm.. pomagajte ,da li da uzmem, ako neko ima neki prijedlog neka kaze,ili ako neko jos sta zna o ovom telefonu neka pise...
-

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Po mom misljenju X10 mini je suvise mali uredjaj za normalno i prijatno koriscenje, pogotovo pri unosu teksta. Iako je relativno nakrcan funkcijama, kompletan uzitak ce ipak biti na nizem nivou u odnosu na neki slican veci model. Bluetooth transfer je ipak omogucen, ali ne iz same galerije.

Predlozio bih ipak nesto drugo u ovom momentu, ko ipak zeli Android za manju cenu, mislim da bi HTC Wildfire bio pun pogodak, kao i mozda Xperia X8...

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

Vjerovatno si u pravu, ali mi se telefoncic pravo svidio :oops:
Nazalost malo me vise vuku ovi nedostaci nego prednosti :-(
mislim da kada bih imala telefon u ruci nasla bi mu jos nedostataka i prednosti..
p.s. imam malenu ruku,ali nikada nisam imala mali telefon

Svidio mi se pravo meni funkcije i citav interfejs,ali mi se ne svida sto je 1.6

a zaboravila sam reci jos jednu prednost: Uz njega dobijete 4-5 maskica razlicitih boja da mozete mijenjati,zadnjih maskica

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

jaca_85,da li si pogledala Wildfire?
Jeste da nije toliko "fancy" kao X10 mini,ali ima veci display(3.2"),funkcionalan Bluetooth i noviju verziju O.S.,trenutno 2.1,bice sigurno update na 2.2,bar su tako najavili iz HTC. 8)
Poslednja izmena od Fox u Ned, 04. Jul 2010. 11:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

Da gledala sam ali kod nas ga jos nema..
Da li se moze raditi update sa verzije 1.6 na noviju, jer sam cula da novije verzije nemaju problema sa bluetooth kao x10 mini,..
Naime ima i verzija x10 mini pro ali mi se iskreno ne svida, malo je veci za par milimetara, i ima tastaturu kao n97.
sada trenutno imam omniu i900 pa nisam nikada imala android a sve ostalo jesam.
x10 mini me je osvojio na prvi pogled,ali me malo razocarao sa tim bug-ovima

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

jaca_85,Wildfire ce vrlo brzo biti dostupan kod nas,VIP je vec najavio da ce ga imati u ponudi,tako da bi po meni trebala da ga uzmes ozbiljno u razmatranje.
A da li ce X10 dobiti "zvanican" update na 2.1 ili 2.2? Ko to zna,tesko da i sami ljudi u SE znaju odgovor na to pitanje. :uhuh:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

To što bluetooth ne radi nije problem nego je Android bio tako zamišljen (kao i iPhone).
Ne znam koji su to ostali bugovi, ali nedostaci koje si navela to zapravo i nisu. Ako bi imao veći ekran, Android 2.1, prednju kameru (ne znam kome ovo treba) bio bi u višem cenovnom rangu i konkurencija nekim drugim SE telefonima.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

telep, Slazem se s tobom, jedini problem mi je ta baterija,jos nisam skontala da li se vadi ili ne? :cry:
Izgleda da nema niko ovaj telefon jer se pojavio tek u maju 2010 godine cudi me da ga mobil manijaci vec nisu uzeli,vjerovatno ih zeza to sto je maleni..
Moze li se uopste radit update na android telefonima ?
Fox, Iz Bosne sam :-) Nemamo mi VIP ali vjerujem da ce ga Mtel ili Eronet nabaviti..
KOd nas se cijena x10 mini krece od 230-300 EURA,i mislim da je to solidna cijena za ovaj telefoncic..
Mislim da je x10 mini napravljen za cure jer je maleni,cisto sumnjam da ce koji muskarac uzeti ovaj telefon.
Velicina x10 mini- isto kao kreditna kartica,tacno u milimetar isti

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jaca_85, ako je zaista tako mali (velicine kreditne kartice) ja bih ga zaobisao u sirokom luku. Za TS telefon kojim se upravlja prstima to je premaleno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

jaca_85,mislim da ce cena Wildfire na trzistu takodje biti negde oko te cene za koju si rekla da se moze nabaviti X10 mini.
A tomas.hokenberi je po meni u potpunosti u pravu,ekran na X10 mini je previse mali za neko udobnije koriscenje.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

tomas.hokenberi, Smanjena verzija Xperije X10 dimenzija je 83 x 50 x 16 milimetara (težina 88 grama) što ju čini maleckom i na cijelom tržištu mobitela. Naravno, i zaslon (osjetljiv na dodir) trpi posljedice smanjenja kućišta pa je širok svega 2,55 inča (6,5 cm) po dijagonali,
Voljela bih da mogu naci sliku poredenja, sve u svemu u pola je manji od x10 (koji je za mene iskreno jako veliki telefon jer imam male ruke pa bi mi ispadao iz ruke)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jaca_85, za TS telefone je jako bitno da im ekran nije premali. Meni ekran X10 deluje kao premali za lagodnu upotrebu. Verovatno ti sada deluje "lep, sladak i malen" ali posle nekog vremena ces poceti da mrzis malecki 2,55" ekrancic na kome ces nabadati stavke menija. 2,8" ekran, poput onog na HTC Tatoo, je verovatno apsolutni minimum upotrebljivog pod OS-om koji je zamisljen kao "finger friendly". X10 mini deluje, bez obzira na smart OS, vise kao "fashion" telefon nego kao zaista upotrebljiv smart telefon.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

tomas.hokenberi, Kako sam gledala klipove ne djeluje mi bas maleni skroz kako zamisljam kada kazem da je velicine kreditne kartice..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jaca_85, pravougaoni ekran (4:3) sa 2,55" dijagonalom je jednostavno mali, bez obzira kako ti delovao na klipovima. Sem toga rezolucija od 320x240 ga cini nekompatibilnim sa mnogim Android aplikacijama pravljenim za vece rezolucije i ekrane. Uostalom jednostavno nacrtaj pravougaonik 83mmx50mm na hartiji i na njemu pravougaonik dijagonale 2,55" i odnosa stranica 4:3 i proceni velicinu. Btw. 83mmx50mm je nesto manje od kreditne kartice.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

E vala onda ovaj telefon treba da se zove mini-mini a ne samo mini :-)
Malo me podsjeca na jedan davniii slide sony ericsson (koji nije bio touch screen) koji sam davnoo imala nekada,jer je takode bio bas mini
p.s. smijem li postavljati linkove, gdje se nalazi video x10 mini?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jaca_85, mozes postaviti linkove prema svemu sto nisu warez i slicni sajtovi, a vezano je za temu. Mozes postovati i slike, pod uslovm da su dimenzije u skladu sa pravilima foruma (sirina manja od 600 piksela). Za vece slike ostavi link ili "thumbnail link".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

Slika
poredenja : x10 ,x10 minipro , x10 mini

Slika
poredenje iphone i x10 mini

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=8GxlsbUS ... re=related
Za sve one koji su znatizeljni :-D
p.s. nadam se da ne krsim pravila

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

ne krsis pravila.
gledaj, ja sam na iPhoneu jedva kuckao poruke bez greske, na desireu je okej, na sestrinom tattoou je NEMOGUCE. zamisli tek ovo.
iPhone 4.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

jaca_85, momci su dali dovoljno razloga da ipak zaobidjes ovu minijaturu, a i ja mogu jos jedared da istaknem da ces se samo smoriti koristeci ovaj model. Pogotovo ako kucas dosta poruka i volis ici na internet...

Takodje imam manju ruku, ali smatram da ako neko zeli telefon sa ekranom na dodir, ipak ne treba kupovati nista sto ima ekran manji od 3.2 inca.

Sta mislis o, recimo, SE Vivaz-u? Rezistivni ekran, 3.2 inca, mozda bolja solucija za zensku osobu (zbog noktiju, gde je unos teksta ipak olaksan na neki nacin)...

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

Pozdrav momci,
Evo da vam javim, da sam postala ponosna vlasnica x10 mini,jednostavno sam ga morala uzeti bez obzira na nedostatke jer mi se pravo svidio,i moram vam reci da se do sada nisam pokajala..
Pa evo mali review od mene
Jucer sam ga uzela, jako je dobar, odaziv ekrana je pravo dobar (bolji od omnia) punoo bolji,iako je ekran maleni.
Pravo dobro stoji i pristaju u ruci,velika su slova, pravo dobrih aplikacija i dobih stvari ima u njemu,.
Npr kada pisete poruku odmah vam on ponudi najcesce rijeci koji ste koristili i imate drop down meni da izaberete rijec.
timescape me je jednostavno odusevio
Jedino bluetooth sto se mora skinuti sa android marketa ali i to se obavlja u nekoliko sec.
U paketu sam dobila: pear white masku i pink, sillicon case i screen protector za njega i naravno punjac i sve ostale one dodatke
Aplikacije mozete postavljati kako vama odgovara znaci mozete se po ekranu pomjerati dole gore desno lijevo i tu sve mozete napraviti aplikacije i uci u meni
jedina mana koja se na sada ne moze ispraviti je sto nema zooma kada slikate ali ima zooma koji je savrsen kada imate vec sliku koju ste slikali,zoom vec slikane slike je savrsen..
jako doboro je sto ima 2 senzora senzor svijetlosti i senzor blizine..
One 4 ikonice u coskovima uvijek mozete mijenjati..
eto.. Nadam se da sam nekome pomogla u odluci o uzimanju mobitela,a za sve one koji imaju ovaj mobitel ili zele da uzme, stojim vam na raspolaganju za sva pitanja,nejasnoce ili bilo sta
Hvala vam momci na odgovorima :-D

Odgovori