Pomoc ok izbora telefona e52 ili n78

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Kortez
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 19:43

Pomoc ok izbora telefona e52 ili n78

Post od Kortez »

Hocu da kupim novi telefon ali nemogu da se odlucim da li da kupim nokiu e52 ili n78.... :roll:
Svidjaju mi se oba telefona, ali ako neko ima neki bolji predlog.....

Hvala unapred...
Poslednja izmena od Kortez u Sre, 11. Nov 2009. 19:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Teska odluka,oba telefona su jako dobra.Ako ti je bitna kamera i fm transmitter i izmenljive maske onda n79 a e52 ima jacu bateriju i dobar kvalitet izrade.Ja bi ipak isao na n79,mada je bas tezak izbor.
Stavio si u naslovu teme n78 a ne n79.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Kortez
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 19:43

Post od Kortez »

ups izvini.. mislio sam n78 :(
Ne znam sta da radim... Svidja mi se izgled e52 i baterija, ali nemogu da kazem da mi se n78 nesvidja... Sta ima vise funkcija, kayi nesto sto bi mi pomoglo da odaberem...

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ja bi da sam u ovakvoj situaciji uzeo e52...prelep tanak po mom ukusu lepsi...noviji je telefon, baterija vrh...naravno da ne zaboravim prednost e52 je tastatura, znatno bolje...to je moje misljenje.
da napomenem da nisam koristio ni jedan od ovih telefona, sem sto sam ih video i procacko...
srecno, koj god da uzmes neces pogresiti...
Poslednja izmena od kostadin u Čet, 12. Nov 2009. 11:45, izmenjeno 1 put ukupno.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Sta trazis u telefonu? Ako ti nece trebati za muziku, po neku sliku, i sl onda juri E52 (al sam cuo da je osvetljenje tastature strasno lose), a ako ti ipak trebaju gore navedene stvari, onda N78 :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Definitivno uzmi e52, cak ima i audio cip od Nokia 5730 XM pa ne bih rekao da je mjuza uopste losija od one na N78. Plus baterija...

Kortez
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 19:43

Post od Kortez »

Pa trenutno se najvise intresujem za wi-fi... Ne znam sta da radim... Svidjaju mi se funkcije koje ima n78... Ali mi je e52 lepsi...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa jedina stvar koja je bolja kod N78 je to sto kamera ima autofokus. Sve ostalo ide u prilog E52:
jaci procesor, vise RAM-a, veca autonomija, izgled, HSUPA prenos podataka. A sto se tice wifi-ja tvrdim da nema problema prilikom povezivanja bilo kog modela E serije. To su neka moja subjektivna misljenja i zapazanja.

Kortez
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 19:43

Post od Kortez »

Izvini ali ja sam stvarno laik sto se tice telefona... Razumem se tu i tamo ali to nije nista... Ali sta je HSUPA prenos podataka??
Za sada cu izgleda da uzmem e52.... Ako imate neki bolji predlog (ne samo ova dva), voleo bi da cujem i to misljenje...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa svi noviji telefoni uglavnom imaju wifi. Ono sto ti trebas da odlucis je koliko si para spreman da das i sta ti je bitno na telefonu (sem wifi-ja; tipa kamera, muzika...).

Inace HSUPA je "High-Speed Uplink Packet Access", drugim recima protokol upload-a podataka na mrezi koji podrzava velike brzine (kod E52 konkretno do 2 Mbit/s), dok je HSDPA slicno tome samo za download podataka (D je od download) i za E52 konkretno je podrzano 10,2 Mbit/s. Odoh u off, googlaj malo te termine, dobro je znati.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Uzmi e52 jer je mnogo bolji telefon zbog kvaliteta izrade,bolje tastature,jace baterije,boljeg zvuka i duplo vise ram memorije sto je veoma bitno ako koristis internet dosta.Da je dilema izmedju njega i n79 bilo bi teze poredjenje a ovako je svakako e52 bolji telefon.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori