Nokia 3120 classic ili Nokia 5130

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
djox1987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 12. Jun 2009. 15:44

Nokia 3120 classic ili Nokia 5130

Post od djox1987 »

Pronasao sam u Handy-u dosta povoljno ova dva telefona uz post-paid paket. Pa ako mi mozete dati neki savet ili predlog koji telefon je bolji i pouzdaniji. Kakvih ste iskustava imali i da li neki od gore navedenih ima neke bagove ili probleme. Unapred hvala svima. :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

U principu su to skoro isti telefoni, ali ja bih ipak izabrao 5130, posto uvek dajem prednost muzickim telefonima, a i 5130 je noviji model. Tako, da kad bih ja uzimao uzeo bih 5130. :wink:

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

5130 ubija koliko jak zvuk ima...al mi je 3120 nesto lepsi fon i mislim da ima nesto bolju kameru...

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ja sam za 5130 jer bez obzira što nema 3G ( a verujem da ti ne treba ), ima 3.5mm priključak što znači da možeš bilo koje klasične slušalice i zvučnike da natakneš. Po meni 3120 izgleda plastično i malo krcka prilikom upotrebe i uz to, malo je stariji model ( a za starije modele, podrška za novi software se brzo zaustavi tako da je u svakom slučaju bolja 5130 ) :wink:
Nokia Lumia 630

djox1987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 12. Jun 2009. 15:44

Post od djox1987 »

Hmmm... cackao sam malopre 5130 kod druga, i stvarno ubija kakav zvuk ima. Pojacan na 40% ne moze da se slusa u sobi koliko je glasan. A i slika na displeju je dosta ostra i osvetljena. Stvarno sve pohvale za njega. Jedino sto mi se ne svidja kod njega je izgled, koji mi je jako bitan kod telefona. I suvise mi je saren mada cvrsto sklopljen.
A video sam u Handi-ju danas beli 3120 i odusevio me je koliko lepo i otmeno izgleda.
http://classy.sg/files/ad_attachments/0 ... 0mocha.jpg
3G naravno da ne koristim, imao sam i prethodni tel sa podrskom 3G, nisam ga in jednom isprobao, iskreno ne znam ni sa kime bih mogao da pricam :P
Sutra ili prekosutra idem da pazarim telefon. Taman do tada mi mozda pomogne jos neka sugestija u izboru. Posto nisam tip osobe koja menja telefone na 2 dana, koristim ga dok radi (par godina), pa onda kupim novi... :roll:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

kostadin, djox1987, kažete da 5130 ima glasan zvučnik (pretpostavljam), a kakav je kvalitet tog zvuka, i kakav je kvalitet (i jačina) zvuka na slušalicama?

djox1987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 12. Jun 2009. 15:44

Post od djox1987 »

mezzano: 5130 ima izuzetno glasan zvucnik, i vrlo kvalitetan zvuk koji ima dubinu i bas, nije jednolican. Slusalice koje se dobijaju uz njega su naj goreg kvaliteta i krce. A sa obicnim sennheiser bubicama se cuje dovoljno jako da prikrije sve zvuke iz pozadine. :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

djox1987, hvala. :-)

Znači definitivno je dobra kupovina. Jeftin je, dobar zvuk, nije ružan (jedino mi je glupa zanja strana, što je zaobljena i što je od sjajne plastike).

djox1987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 12. Jun 2009. 15:44

Post od djox1987 »

mezzano : Moglo bi se reci da je dobra kupovina. Jedino je dizajn malo slabija strana, a pogotovu izbor boja. Zato sto je crveni izuzetno zenstven i na dnevnom svetlu cak vuce pomalo i na roze. A plavi je jednostavno i suvise plave boje. :) Mada ima ljudi koji vole tako sarenije i drecece telefone, samo stvar licnog ukusa. :) Ja se jos uvek razmisljam da li uzeti bolji zvuk i kuciste ili kameru i dizajn...

Boysi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 08. Jul 2009. 20:11
Lokacija: Beograd

Post od Boysi »

mozda u toj ceni 5220?
meni licno lepse tj zanimljivije izgleda od 5130... karakteristike uglavnom iste kao a dobijes bolje slusalice u pakovanju koje mogu da ti sluze dok ne kupis neke bolje... a izgled ako je presudan imas i se g502. ja se trenutno dvoumim izmedju g502 i 5220... :)
sto se tice 3120 nije neki kvalitet kucista... Muzika naravno nije ni prineti ovima a kamera je otprilike istog kvaliteta na svim.

Odgovori