n95 8gb & HTC Tytn II

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

n95 8gb & HTC Tytn II

Post od kostadin »

imam vec duze vreme n95 8gb, ispalo mi je da mogu da menjam za HTC tytn II, glavu za glavu. te me zanima sta vi mislite ? da li bi vi menjali...
sta bih dobio a sta izgubio ?

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Evo moj ortak ima ISTU dilemu... hoce da uzme tytn II... :) a ima N95 8gb.. On kaze da mu ne smeta gubitak kamere i tih 8 gb, zato sto ce dobiti WM, TS i qwerty :) Vrlo malo koristi kameru, kao i slicne funkcije, pa bi mu leglo super...
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Iskreno da ti kazem ja bih menjao jer ja sam se zasitio symbiana.
Takodje mob. ne koristim za muziku tako da mi je ta stavka ne vazna.
Kao sto kaze kapoerista90, izgubio bi 8gb, kvalitetnu kameru i izgubio bi na muzickom kvalitetu, ali zato dobijas QWERTY, ogroman pokretni TS displej, WM.
Sve zavisi od tebe za sta najvise koristis telefon (mislim pored telefoniranja i sms-a) :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Наравно да не бих мењао.
Добио би qwerty и телефон од 200 грама.
Екрани су слични а на нокији је вероватно мало бољи.Изгубићеш апсолутну једноставност симбиана,добар звук и камеру...
Ако баш хоћеш WM онда замени.
Слобода или смрт

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

kostadin, plus pored svega bi izgubio u vrednosti nekih 30-tak e....(polovne tytn II su oko 200e)...
A i mnogo ces lakse prodati n95 (tj nokiu) nego htc... 8)
D500&E71

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

hvala na odgovorima, n95 8gb mi je u garanciji, a htc nema garanciju...mob najvise koristim za pozive i sms, malo muzika, ponekad snimam njime...vec dosta dugo imam samo Symbian telefone, WM nikad nisam koristio...
ucinilo mi se na osnovu procitanog da je ovaj htc nekako funkcionalniji sto se tice navigacije, i mislio sam da ne zaostaje sto se tice baterije i muzike, jedino ta kamera malo losija...nije mnogo veci po dimenzijama.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

kostadin, Prelaskom na HTC ti dobijas jedan dobar biznis telefon sa WM koji je mnogo ozbiljniji os od symbiana,qwerty i dobar displej (mada i ovaj na N95 8GB nije za baciti :) )
Posto si naveo sta koristis na telefonu,ja preporucujem da ne menjas jer tebi ne treba sad neka masina za posao,vec telefon za multimediju a nokijin model je tu u prednosti.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kostadine posto HTC nema garanciju moraces da budes ekstra pazljiv i da imas poverenje u coveka od kod uzimas telefon.Sto se toce tih 8GB-a ja ne vidim kako je to gubitak jer mozes da dokupis karticu i od 16 GB (sad ima u prodai i od 32GB-a)....Posto si naveo da ti mobb sluzi za pozive sms,malo muzike i poneko snimanje njime mislism da neces nista novo i bolje dobiti tim HTC-om(windows poznat da je malo slabiji sa multimedijom od Symbiana) i da je n95 8GB super telefon za tebe a i po meni je lepsi od HTC-a.Sto se tice navigacije nisam razumeo to "fnkcionalniji" ali nisam cuo da se neko zalio na navigaciju kod n95-tice. 8) Moj savet ti je da stavis na papir sta dobijas a sta gubis pa ces onda da vidis pravu razmeru stvari i da li vredi zamena.

P.S. koliko mogu da primetim i sa symbianom nisi mnogo radio(mislim na ubacivanje aplikacija,hackovanje itd. itd.) pa onda zato mislim da WM za tebe nece biti neka promena jer od WM-a se najvose ocekuje u tom pogledu .
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

dimi89, ma cackao sam symb ja kamara, svakakve aplikacije sam koristio, a verovatno WM vuce jos vise na tom polju sa aplikacijama...koristim WIFI kad kad, ostalo sam vec napisao...zanimalo me je sto se tice navigacije da li je ta igo bolja od garmina, a na n95 me nervira hvatanje signala bez ikakve pomoci mreze, zna da potraje bas !

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Po meni je Nav N Go iGo 8 bolja GPS applikacija od Garmina XT.
Stvar ukusa,ali od kada koristim iGo 8,na Garmin XT sam zaboravio.
Sto se hvatanja fix-a tice,varira od telefona do telefona,kao i od vremenskih i ostalih uslova.
OMNIA hvata signal za 1-7min.Bar kod mene.
I najzad,applikacija za WM je "bezbroj".Mnogo su raznovrsnije i komplexnije od Symbian-ovih.
Slika

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

kostadin napisao:dimi89... n95 me nervira hvatanje signala bez ikakve pomoci mreze, zna da potraje bas !
Зашто без?! :?
Трошкови су минимални.
Слобода или смрт

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

bestboy, pa ne znam koliki su troskovi, tako da sam izbegavao da mi to bude ukljuceno !
jedini razlog zasto bi menjao n95 8GB je taj sto ga koristim bas dugo i dosadio mi je...a ove nove Nokie nece skoro stici kod nas, jer i ako stignu bice u pocetku jako skupi, tako da ne znas za sta bi menjao ovaj trenutni, al nije mi hitno apsolutno...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

kostadin
Скида пар кб а кб кошта 5 пара па ти израчунај. :unsure: :D
Најбоље да узмеш тај HTC на дан-два и видиш да ли ти одговара.
Слобода или смрт

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

kostadin napisao:[zanimalo me je sto se tice navigacije da li je ta igo bolja od garmina
Da, iGO 8 je daleko bolji od Garmina. Daleko bolje i detaljnije mape, zgrade, reljefi, 2D i 3D prikazi itd. Ne znam da li na ovom novom Garminu imas opciju ali na iGO 8 ti meri i kilometrazi tj trenutnu brzinu, postavljene radare, daje ti obavestenja o prekoracenju brzine i jos gomila opcija postoji.
Ovo oko brzine hvatanja signala je relativna stvar. Imam HTC-a i hvata signaj kad su kola u pokretu za manje od minuta u hladnom startu. Signal je konstantno pun i za ovih nekoliko meseci mi se nijednom nije desilo da izgubi signal ma koliko losi vremenski uslovi bili. Takodje nemas ni gresaka tokom navodjenja sto je koliko vidim ovde cest problem kod Garmina. Nedavno sam bas poredio, stavio sam drugarovu N95 8GB i moj HTC u kola i vozao se po NS-u, Garmin je napravio par gresaka a iGO nije nijednu. Ne znam koliko je taj test bio merodavan ali meni svakako mnogo toga govori ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

I Garmin isto tako mjeri trenutnu brzinu kao i predjenu kilometrazu. Isto tako i Garmin ima obavjestenja za radare kao i prekoracenja brzine, samo sto se mora stalno biti povezani na internet da bi ova obavjestenja bila aktivna. Znam iz licnog iskustva dok sam koristio Garmin po Italiji, a tamo sam imao tarifni paket za internet pa mi i nije bilo toliko strasno za kredit. :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Imao sam pozitivna iskustva i sa Garminom i sa iGo8-tom(trenutno koristi ovaj 2 mada samo kao mape grada jer nisam uzeo externi GPS) i razlika je u nekim da kazem sitnicama mada cini mise da Garmin malo brze hvata signal(probao sam kod druga i 1 i 2) idaje precizniji sto se tice kilometaze(mada nije da je sad to nesto mnogo vazno).....ali meni se nakako iGo8 vise svidja....

P.S. da se vratimo na temu.Ako vec tako ubacujes aplikacije onda ti je WM nezamenjiv(barem meni) mada meni je uvek veoma vazan i dizajn telefona bio a HTC TytnII ne moze da se pohvali nekim privlacnim dizajnom.Hteodoh da kaze da mi je n95 8GB mnogo lepsi(jos kad bi imao TS) ali to ti moras da ocenih kakav telefon zelis.Uostalom bilo sta da se odlucis bices zadovoljan oba telefona su vrhunska..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja nebih... imao sam neo vreme HTC Touch Pro i u opste se nisam odusevio... :( tako da sam ostao na n95-8gb, cekam da izadje n97 pa da vidim kakva ce prica da bude, prem da ne vereujem da ce me ni on impresionirati, s obzirom da poseduje klasican TS a na capacitive kao apple i omnia HD

Odgovori