Poseban podforum za kineske proizvodjace

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kineski proizvodjaci

Post od acamatic »

Pa fala bogu, koliko nas ovde entuzijasta u vezi mobilnih telefona nije ni čulo za te marke telefona. A kamoli neki "spolja" (većina svakodnevnih korisnika). Iskreno samo mi gledamo ovako na telefone kao što gledamo, svi ostali gledaju na uređaj kao uređaj što je bio pre 10tak godina samo sa po nekom funkcijom.
Pa samim tim mislim da nema potrebe, ali opet kažem to je moje mišljenje da ne treba da rušimo preglednost foruma sa nekim tamo "š" markama o kojima šira javnost nije upućena..

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Kineski proizvodjaci

Post od kutijagreha »

^ +1
Ajde razumem da neki takav telefon dodje kod nekog naseg operatera,pa ajde.
Ali ovo nagomilavanje uredjaja...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Azimuth »

A sta ce se desiti kad se popuni prva strana tog dela foruma? Ko ce prelomiti i kako ce obrazloziti zasto ovaj brend ide na prvu a onaj na drugu stranu? Kome ce se udovoljiti a da se opet postupa jednako sa clanovima?
Misljenja sam da je onako, iako se na prvu loptu mozda cinilo nepreglednim, mnogo prakticnije bilo. Zive teme su uvek na vrhu, a one zaboravljene tonu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

Lobachewsky napisao:Smatram da se gubi efekat sa tolikim brojem proizvodjaca, i paradoksalno, smanjuje se preglednost foruma.
Ja ovo shvatio samo kao zezanje i takmičenje u poznavanju "nepoznatih" marki.
Naravno da ne treba svi da imaju zasebne sekcije/podforume i drugo
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Lobachewsky »

m@c|-|oR, buraz, nisam ja to tebi odgovarao, slucajno se palo da si iznad mene ;) - samo sam izneo moje misljenje o ovim novim promenama (Alcatel i Huawei podrzavam posto su se oni odavno odomacili, a takodje su i u ponudi operatera)
Azimuth napisao:A sta ce se desiti kad se popuni prva strana tog dela foruma? Ko ce prelomiti i kako ce obrazloziti zasto ovaj brend ide na prvu a onaj na drugu stranu? Kome ce se udovoljiti a da se opet postupa jednako sa clanovima?
Na sta tacno mislis?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

Vau, gde izvlacite ove pzoizvodjace. Jedino sam za Wiko(ili bese Wigo) cuo, za ove ostale nikada.
No, moje licno misljenje je da apsulutno nepotrebno opteretti forum sa proizvodjacima za koje cak ni poznavaoci telefona nisu culi, a kamo li neko neupucen. Bilo bi opravdano da se ti modeli mogu kupiti kod nas na bilo koji nacin, drugacije ne. Smatram da bi zbog preglednosti foruma trebalo izbrisati Elephone i slicne koji su stvarno nepoznatu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

Ma nisam se ni osetio prozvanim, samo sam primetio da je tema malo pobegla "iz ose" 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Lobachewsky »

znemanja napisao:No, moje licno misljenje je da apsulutno nepotrebno opteretti forum sa proizvodjacima za koje cak ni poznavaoci telefona nisu culi, a kamo li neko neupucen. Bilo bi opravdano da se ti modeli mogu kupiti kod nas na bilo koji nacin, drugacije ne. Smatram da bi zbog preglednosti foruma trebalo izbrisati Elephone i slicne koji su stvarno nepoznatu.
Drago mi je da ima istomisljenika po ovom pitanju :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Naravno da je bilo zezanje to oko nabrajanja marki. Smatram da je malo previse dodato novih brendova na forum, o kojima ce se, verujem, jako retko pisati. Sta ce na primer Goclever i Utok? Ja eto nikad cuo za te. Pa onda CAT. Totalno nebitan brend u ovom trenutku. Mozda zanimljiv, ali ne toliko da bi dobio poseban odeljak.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

znemanja, treba biti uvek spreman! Evo, Elephone krupnim koracima osvaja svet, moramo i mi da ga stavimo na forum i budemo prvi na ovim prostorima koji ga promoviše. Uz to ide i reklama, donacije, besplatni telefoni...
:D :D :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Azimuth »

@Lobachewsky, pa bas na te sekcije unutar "ostalih proizvodjaca". Trenutno postoje 23 sekcije + ostali. Nisam pratio koliko tema/sekcija moze da bude na jednoj strani, ali pre ili kasnije, ako se nastavi ovaj trend, morace da se predje na drugu stranu. I eto problema, koji i zasto bas taj/te brendove prebaciti na drugu stranu a ostale ostaviti na prvoj ;)
Slazem se da je ovo ipak previse i da zaista nema potrebe za izdvajanjem nekog brenda koji je totalno nepoznat i maltene nedostupan ljudima na ovim prostorima.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

Kada se ti modeli pojave kod nas u bili kojem vidu prodaje, onda ok, ovako ne. Green je pomenuo Utok i Cat, za njih se slazem da treba da budu u sekciji Ostali jer modeli oba proizvodjaca mogu da se kupe u radnjam u Srbiji, cak na Slaviji posotoji i neki bilbord koji reklamira Utok modele. Ali Elephone, Wiko i sl. su stvarno ne potrebni.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Lobachewsky »

Azimuth napisao:@Lobachewsky, pa bas na te sekcije unutar "ostalih proizvodjaca". Trenutno postoje 23 sekcije + ostali. Nisam pratio koliko tema/sekcija moze da bude na jednoj strani, ali pre ili kasnije, ako se nastavi ovaj trend, morace da se predje na drugu stranu. I eto problema, koji i zasto bas taj/te brendove prebaciti na drugu stranu a ostale ostaviti na prvoj ;)
Azimuth, aha, kontam na sta mislis. To samo znaci jos nepreglednosti. :roll:
m@c|-|oR napisao:znemanja, treba biti uvek spreman! Evo, Elephone krupnim koracima osvaja svet, moramo i mi da ga stavimo na forum i budemo prvi na ovim prostorima koji ga promoviše. Uz to ide i reklama, donacije, besplatni telefoni...
:D :D :D
:lol: :D :lol:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

Moj predlog, pod "Ostale proizvodjace" ubaciti 5-6 koliko-toliko zastupljenih proizvodjaca (Prestigio, Acer, Asus, Lenovo...) sve ostale staviti pod sekciju "Ostali" u okviru "Ostali proizvodjaci". Mislim da je to najbolje i forum ce biti pregledniji.
Ko zeli nesto egzoticno, sigurno mu nece biti problem da klikne na link "ostali" i sazna potrebne informacije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

znemanja, a kad se tamo namnože pa se rasprostru na dve, tri strane?
:lol: :lol: :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Kineski proizvodjaci

Post od <Milanche> »

Prestigio, Acer, Asus?! Očigledno ne poznaješ materiju, kao i mnogi koji se drže brendova, htc, samsung, lg...
Nokia Efiftyone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

m@c|-|oR napisao:znemanja, a kad se tamo namnože pa se rasprostru na dve, tri strane?
:lol: :lol: :lol:
Onda ne znam sta cemo da radimo [emoji3]

@Milanche, ako mozes da obrazlosis sta si mislio sa tim postom. Recimo jasno mi je da je Meizi, Xiaomi i sl. jako zastupljeni i Kini i istocnim zemljama, ali kod nas ne. Meizu je od skoro poce da se prodaje u Telenor paketim i on mozda zasluzuje mesto u sekciji "Ostali proizvodjaci".
mobilnisvet.com je sajt na srpskom jeziku, nece neki kinez, japanac, italijan i sl. doci na ovaj sajt da sazna relavantne informacije iz prostog razloga jer mu je nepoznat jezik na kojem je sajt napravljen. Shodno tome sajt treba da bude skocentrisan na srpsko trziste i srpske prilike. Slazem se da je, recimo, Xiaomi, Oppo, dosta jaci od, recimo, Prestigio, ali Prestigio moze da se kupi u srpskim radnjma a moze da se kupi i preko pakete kod operatera sto je dovoljan razlog da se uvrsti u sekciju "ostali proizvodjaci",a ne pod sekciju "ostali."
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Miškoni »

Dakle, ne može se ljudima ugoditi pa to ti je... :lol:

Ništa, sklonio sam par proizvođača a za dalje ćemo videti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

Meni je odlicno ovako, a svakako je bolje nego ranije, dok vecina nije bila istaknuta.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Coni »

m@c|-|oR napisao: Ja ovo shvatio samo kao zezanje i takmičenje u poznavanju "nepoznatih" marki.
Naravno da ne treba svi da imaju zasebne sekcije/podforume i drugo
:D
Ja se ne zezam.
[emoji13] [emoji23] [emoji24]
P. S. Obavezno dodati dobri stari Archos. E da, sad sam se setio. Upoznao sam skoro dve Hrvatice koje furaju - paz'te sad - Doogee i Hangar 18. Tako da... Otvarajte teme.

Odgovori