mali oglasi

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Zaključana tema
pyc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 21:07
Kontakt:

mali oglasi

Post od pyc »

nije mi nista jasno, 3 oglasa koja sam poslao ovog jutra na male oglase na sajtu su naprasno nestali. oglasi su bili najnormalniji, nista extra napadni, tj. uopste mi nije jasno po kom kriterijumu su nestali... da li moze da mi odgovori neko na ovo? radi se o dva oglasa sa slikom (nokia 5210 i sonyericsson t65) i jednom teksutalnom (nokia 3210).

pozdrav...

mobitus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 15:48

Re: mali oglasi

Post od mobitus »

Isto se desava i meni, znaci oglas bude malo pa nestane, ja ga ponovo ubacim ono nestane. Recite mi gde gresim. I jos jedna zamerka ne radi mi link za brisanje oglasa, ne znam zasto. Inace sajt je super, naravno osim ovih zamerki ostalo je sve pohvalno.

mristicm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 13:22
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od mristicm »

i meni se isto desava. vec nedelju dana postavljam oglase 5-6 puta i svaki put nestanu... Ako je fora sto stavim cenu duplo manju nego li u radnji, recite :)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ne čitate pravila, ali verovatno je da ne stavite prvo starost telefona već napišete model pa tek onda starost a to nije dozvoljeno.

Dakle nije dobro: Prodajem Motorola A925, stara mesec dana,...
Dobro je: stara mesec dana,...

Nema potrebe da navodite ime modela kad je već izabran i piše lepo.

Postujte svoje oglase ovde pa ću Vam objasniti pojedinačno.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

nokijica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 15:18

Post od nokijica »

Pa ja postujem, napisem prvo NOVO, pa onda ostale podatke, uzmem sliku telefona, stavim DOBRU cenu i nije da mi oglas nestane vec se uopste ni ne pojavi!
Jel to u pitanju neki monopol ili sta?
I to pokusavam vec danima da stavim, ali ne ide.
Ako ne moze da prodaje niko sem odabranih onda tako i naznacite pre nego neko uopste izgubi vreme na postavljanje oglasa koji se nece nikada ni pojaviti.

Nadam se da ima malo razumevanja, i cekam objasnjenje, POZDRAV!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Nove aparate prodaju firme koje se reklamiraju na sajtu, polovne aparate prodaju fizička lica i oni ne mogu biti novi. Dakle, oglasi služe isključivo za nekomercijanu prodaju polovnih aparata. Vaš oglas se uvek briše, nema novih telefona na malim oglasima.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

nokijica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 15:18

Post od nokijica »

AHA, pa to bi onda trebalo i da pise!

U svakom slucaju, hvala na objasnjenju, pozdrav.

nokijica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 15:18

Post od nokijica »

Nazalost, moram da dodam da sam pokusala jos 5 outa da stavim oglas za POLOVNI telefon, prateci sva uputstva, ali ni to nije dalo pozitivne rezultate.
Moracu da se preorijentisem onda na davanje oglasa na drugim sajtovima, jer ovde ocigledno neki imaju prolaz, a neki ne, iz samo vama znanih razloga.

Pozdrav, i potrudite se da ovakvih PROPUSTA ne bude, ako vam nije u interesu drugacije!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Lepo je misliti da su drugi pogrešili i da je neka nepravda počinjena, onda napljuvati admina i na tome završiti priču. Molim sve koji su "oštećeni" da pošalju svoje oglase meni na private pa će dobiti detaljno objašnjenje zašto im je oglas uklonjen.

Nemojte pisati napamet, dajte mi informacije i sačekajte odgovor pa onda dođite i negodujte po forumu kako admini vrše diskriminaciju posetilaca.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

drbojan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 28. Jul 2005. 15:54

Neko mora biti kriv kada nesto ne funkcionise kako treba !!!

Post od drbojan »

Kao prvo kakva su to pravila da prvo mora da ide starost telefona pa onda ostale informacije ?
Kao drugo ja sam davao oglas za motorolu i pojavi mi se oglas pa ga onda izbrisete, tako da ga vi brisete a ne brise se on automatski !
Moje misljenje je da su mali oglasi monopol !

Kao trece kakav je to sajt kada nigde nema mail za zalbe ili neke informacije, nego moram da se prijavim na forum ?!

Na kraju cele price ste me filtrirali da ne mogu da pustim mali oglas, ZASTO ???
A sto se tice foruma, necu da pisem koje su mane ali bih savetovao adminu da ide na forum benchmark-a (www.benchmark.co.yu), tamo moze dosta toga da se nauci, znaci nemoj da mislis da je ovo neka reklama jer ja nemam veze sa tim sajtom ali sam zadovoljan funkcionisanjem njihovog foruma tako da sam to naveo samo kao poredjenje !

" Lepo (Najlakse) je misliti da si ti jedini u pravu a da svi ostali grese "

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

"Kao prvo kakva su to pravila da prvo mora da ide starost telefona pa onda ostale informacije ? " - O ovome se Vi ne pitate, prema tome poštujte pravila ili idite na neki drugi sajt, ima ih dosta.

"Molim sve koji su "oštećeni" da pošalju svoje oglase meni na private pa će dobiti detaljno objašnjenje zašto im je oglas uklonjen. " !!!! - Drbojan-e, pošaljite Vaš oglas na private msg meni pa ću Vam detaljno objasniti u čemu grešite. Monopol?! Ne znam da li znate šta ta reč tačno znači, ali dobro ako tako mislite.

Admin ne pokušava da kopira druge forume, već ga uređuje kako misli da je najbolje za posetioce. Bench forum jeste dobar, ali vuče čak 65% ukupnih poseta bench-u, što nama svakako nije u interesu. Nije pravljen sajt da bi bio forum već sajt, forum je tu da popuni neke praznine.

Da ste se obratili meni na private sigurno ovo ne bi napisali, jer bi Vam bilo razjašnjeno u čemu grešite. Ne razumem taj stav kod ljudi da napadaju bez prethodnog objašnjenja ili sličnog.

Ne znam da li ste pročitali poslednju rečenicu mog prethodnog posta na ovoj temi ?! "Nemojte pisati napamet, dajte mi informacije i sačekajte odgovor pa onda dođite i negodujte po forumu kako admini vrše diskriminaciju posetilaca."

Da li je toliko nemoguće da je neko ipak korektan i da se trudi da svojim posetiocima izađe u susret, ili smo mi kao nacija ipak previše navikli da sve radimo na silu i vikanjem.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja nemam nikakvih primedbi!Samo sam svratio da kazem kako mi je ceo sajt ok,i cesto puta mi je bio od pomoci!Kako vec duze vreme nisam u Srbiji (sajt je jos imao stari izgled kad sam otisao),odavno nisam ni postavljao oglase,tako da sa time nemam problema.....Mada moram priznati da mi se svidja kako sada izgledaju:jasno,kratko i precizno!Sto se samog foruma tice,nalazim da je koristan i zabavan!Cesto svracam samo da bih popricao srpski s nekim,bez ikakve specijalne "telefonske" namene!Doduse,cesto sam na njemu i nalazio resenja za probleme sa svojim telefonima,tako da zaista ima i koristi od njega!Osim par nekulturnih manijaka i nekoliko usijanih glava,vidim da su uglavnom svi posetioci ok!

Kulturan,efikasan,informativan sajt!

Svaka cast moderatorima,adminima,i uopste svima koji se redovno bakcu oko njega! :D

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ma mislim da nokijica i drbojan preteruju...
To za oglase mozda jeste malo preterano, ali sve u najboljoj nameri da bude sto preglednije, i u pravu je Milan, niko vas ne tera da saljete oglase ovde, imas milion sajtova koji se bave time kod tako da....

Uostalom, ne mozemo mi da menjamo pravila.
Iako ima mana, kao ta MOZDA prestroga politika sa oglasima, MOZDA rigorozan forum, i MOZDA jos nekih stvari, sajt je veoma koristan i jednistven na nasim prostorima, tako da iz ovaga podrzavam Milana, a uvek naravno ima i ljudi kojima jednostavno neke stvari ne odgovaraju.

Pozdrav

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od voodoons »

Jel ima ogranicenje povodom broja oglasa sa istog broja/email adrese?
Ukoliko se postavi vise od 2 oglasa, posle toga vise nikad nece stici link potvrde oglasa na mail koji je stavljan za aktivaciju oglasa (verovatno je stavljena adresa u neki filter).. I sami oglasi ce biti pobrisani u vrlo kratkom roku..
Ako postoji ogranicenje broja oglasa po broju telefona ili po email adresi, zasto to nigde ne pise?
Jel treba da gledamo u pasulj da bi znali kad ce oglasi biti obrisani, da li ce uopste stici mail autorizacije?? :shock:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Dnevno maksimum 2 oglasa po jednom broju telefona i emailu, sve ostalo tretiramo kao preprodaju. Ukoliko imate potrebu da oglašavate više od 2 aparata dnevno, koristite druge brojeve i email adrese i to je to.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Evo, da ne bi bilo gledanja u pasulj, izvršene su korekcije na delu za dodavanje oglasa, sada jasno piše desno od dugmeta za slanje koji je limit u postavljanju oglasa.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

mig29
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2008. 02:49

Post od mig29 »

ljudi, meni oglas ne stoji ni pola sata, dakle uopste ne izadje. Evo pokusavam da postavim oglas, pa, sigurno vec mesec dana, ali nista! Znaci, uopste i ne dobijem mail sa linkom za aktivaciju. Stvarno ne znam o cemu se radi. Da li su oglasi za svercere ili sta!?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Najveci problem oko oglasa jeste to sto ima i previse preprodavaca i onih koji valjaju na crno telefone pa oglasi od drugih koji pokusavaju da udome svog ljubimca u neverovatno kratkom roku zavrse na donjoj polovini strane. E i tada nastaje problem, posaljes jos 1 ili 2 oglasa iste sadrzine, sa istog mail-a vrsis verifikaciju, ostavis isti broj i eto ti belaja. Razumem ja da je gotovo nemoguce prekontrolisati svaki oglas pa praviti selekciju ali se neki brojevi konstantno vrte, isti modeli se prodaju sa vec prepoznatljivim textovima. Pitanje je samo da li postoji jos neki nacin da se pravi selekcija, da se nekako filtriraju oglasi i sta vec pa mi se cini da tada ne bi bilo ni ponavljanja oglasa ni stavljanja mejlova na "crnu listu"

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Azimuth napisao:Najveci problem oko oglasa jeste to sto ima i previse preprodavaca i onih koji valjaju na crno telefone pa oglasi od drugih koji pokusavaju da udome svog ljubimca u neverovatno kratkom roku zavrse na donjoj polovini strane.
Sa ovim se u potpunosti slazem. I forum za kritike i predloge je postao forum za zalbe na male oglase, sto mu nikako nije svrha. Sve je manje ljudi koji zele da prodaju svoj aparat iz razloga jer im je dosadio i zele da uzmu nesto drugo, a sve je vise preprodavaca sa izuzetno bezobraznim cenama, tako da mi se cini da su oglasi ovog sajta izgubili smisao i da ih treba ukinuti ili komercijalizovati(nesto simbolicno, ali da ne budu za DZ pa da bude spama i slicno).
5130+Koss the plug....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Trebalo bi da oglasi budu samo u rangu clanova i da o5 imaju neka ogranicenja tipa, 1 oglas nedeljno,staz od minimum 3-6 meseca na forumu da bi se i moglo postovati u sekciji oglasi i sl.
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Zaključana tema