Tableti

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Tableti

Post od Tacty »

čini mi se da ne bi bilo loše da se uvede poseban podforum tableti. ili, da se u okviru svakog os-a napravi tako nešto. trenutno je pomalo razbacano, i rekao bih da bi to moglo da se nekako grupiše na jednom mestu. spadaju u mobilnu kategoriju, a biće ih sve više, pa bi bilo preglednije da se nekako odvoje od mobilnih telefona.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Po meni, tableti su jos uvek u drugoj "zoni" u odnosu na mobilne telefone, jer su ipak i neka vrsta racunara. Jeste da pruzaju i opciju razgovora, ali se ne bih slozio kada bi neko rekao da bi zbog toga trebali obavezno biti u istoj grupi.
U principu, meni ne bi smetalo da se ubace kao podforum, ali ipak urednici sajta imaju poslednju rec.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

već sada postoje posebne teme za posebne tablete. moj predlog je samo da se nekako objedine na jednom mestu, kako bi bilo preglednije. jer, ako me zanima neki tablet moram da tumaram po šumi tema o telefonima, a recimo hteo bih da pročitam nešto samo o tabletima, bilo onako generalno ili o nekom pojedinačnom modelu. to bi dozvolilo da imamo posebne teme o aplikacijama za tablete, što bi opet bilo preglednije itd...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Predlog je svakako za razmatranje. Međutim, u skladu sa tematikom sajta, bili bi obuhvaćeni isključivo modeli sa mogućnošću telefoniranja, a to bi dovelo do problema jer je nezgodno razdvajati pomenute od ostalih. Već se javio problem sa postavljanjem tema i o modelima koji nemaju mogućnost telefoniranja, biće još gore ako bude postojao poseban deo za njih. Dok se ne osmisli neko zgodno rešenje, ostaje ovako.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

ajd još jednom da podgrejem predlog :) ono što tablete povezuje sa telefonima nije samo mogućnost telefoniranja nego i sam operativni sistem. a operativni sistem većine tableta današnjice je zapravo telefonski operativni sistem, aplikacije se preklapaju, iste mogu da se koriste i na telefonu i na tabletu, itd...ios, android, web os, sve su to operativni sistemi koji se koriste i na telefonima i na tabletima, tako da i tu postoji jaka dodirna veza.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Tacty, koliko je meni poznato, malo je tableta koji imaju i funkciju telefoniranja. Galaxy Tab, Dell Streak 5", i to je to. Ja ne znam ni za jedan drugi. jeste, imaju neki od njih 3g, ali samo za data saobraćaj.

Slažem se da bi bilo fino imati zasebnu sekciju za tablete, jer ipak su oni mobilni uređaji, ali kako je ovo pre svega sajt o telefonima, teško da će se tako nešto dogoditi. Doduše, po nekoj mojoj logici, Tableti imaju mnogo više veze sa mobilnim telefonima nego sa računarima. barem ih ja gledam kao prerasle telefone više nego kao smanjene računare. Ali, to sam samo ja 8)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Узмимо саму чињеницу да су сви страни сајтови који се баве мобилним телефонима убацили и таблете 8)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja mislim da bi morala da se napravi anketa clanova... Jer mi smo ti koji uzivamo u forumu 8) salim se, ali moj glas ide za tablet sekciju samo ne znam kako bi se to sprovelo s obzirom da bi logicno bilo da svaki ide uz svoj OS, bilo bi glupo da ih nabacamo sve u jedan podforum, nekako ne ide...
Ali svakako bi bilo lepo da se resi to pitanje... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori