Mnogo malih oglasa sa istog broja i reklamiranje sajta

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
sage
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 20. Jan 2009. 02:55

Mnogo malih oglasa sa istog broja i reklamiranje sajta

Post od sage »

U malim oglasima na sajtu svaki dan jedan isti oglasivac postavlja mnogo istih oglasa. Obratite malo paznju u kategoriji HTC telefona u malim oglasima.
Svaki treci oglas od tog broja i stavlja reklamu do sajta gde prodaje telefone. Stvarno nije u redu to.

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od voodoons »

da bas ja hteo to da konstatujem.. dugo nisam ni gledao oglase i sad sam u potrazi za nekim telefonom i listam i imam sta da vidim, skoro isti tekst za sve oglase, isti broj telefona, jos navodi da je garancija radnje 6 meseci sto po novom zakonu nije ni moguce, minimum je dve godine..
evo, o cemu se radi:
Slika

znam da je tesko ali neki red bi mogao da se uvede..
npr. za ostavljanje oglasa, mora se za pocetak ulogovati. svaki clan moze postaviti sa svojim korisnickim imenom dva oglasa. ukoliko neko krsi pravila, jednostavno mu se nalog iskljuci pa nek pravi nove naloge. Korisnicko ime bi mogao da bude broj telefona koji ce biti na kraju oglasa. Ionako vec ljudi u administraciji sajta idu i gledaju oglase pa brisu nedozvoljene, ovako bi se islo na varijantu kome pre dosadi.. administratorima sajta ili onima koji non stop otvaraju novi nalog ne bi li ostavili oglas protivan pravilima sajta..

:wave:

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od voodoons »

Ja bih dao jedan koristan predlog koji mozda trazi malo vise posla ali sigurno ce dati rezultate..
Naime, mogli bi pored oglasa postaviti polje za prijavljivanje oglasa, gde ce korisnici moci prijaviti sporan oglas (oglas koji ne odgovara pravilima oglasavanja) sa porukom zasto prijavljuju oglas. Na taj nacin ako neko prijavi oglas koji postuje pravila, ostace, dok ce oglas protivan pravilima lakse i brze moci da bude obrisan.
Druga stvar, mogla bi da se uvede registracija korisnika i da se oglasi mogu ostavljati samo sa registrovanog korisnickog naloga. Korisnicko ime bi moglo biti upravo broj telefona a otvaranje naloga preko aktivacije putem emaila.

Mislim da bi se time uveo mnogo veci red i postovanje pravila. Nuspojava bi bila smanjenje broja oglasa jer u svakom trenutku u sekciji oglasa postoji bar 60% oglasa koji ne odgovaraju pravilima oglasavanja..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mnogo je bolje da se napravi pravilo da sa jednog broja telefona koji mora da se registruje moze jedan oglas dnevno da se postavi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

s obzirom na trenutnu koncepciju, ovim masovnim oglasivacima nece biti tesko da registruju vise naloga i da rade istu stvar, ili da, ko sto i sada rade, umesto 065-xxx-xxx napisu na primer nula65 ili o65 itd.

Mozda bi bilo lakse da moze 1 oglas dnevno po IP adresi

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

sve bi to nekako bilo lakše da nema gomile fake oglasa, ali kako se tek protiv toga boriti :cry: puno ljudi zapravo uopšte nema razne telefone, ili su ih baš prodali, neki kao da nemaju pojma što si ih zvao, ali jeste prodaju oni bajagi neke telefone... kao da ostavljaju oglase da bi glumili velike biznismene pred drugarima u kafićima i da bi im malo zvonio telefon :wacko:

bikkemembergs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2011. 12:11

Post od bikkemembergs »

Nije mi jasna jedna stvar
Aman bre ljudi,koji se matrag bunite,i kakve to veze ima sa vama
Prava srpska posla,samo da se nekom napakosti,pametnjakovici...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Најбоље да се дозволи скроз неконтролисано постављање огласа, па да осим препродаваца мобилних, у посао крену и шверцери говеда или оне тете што се баве масажом целог тела. :lol:

Хех, мени је запао за око неко ко стално у својим огласима има детаљ да телефони које продаје, раде на "све мреже". :roll:
Слобода или смрт

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

bestboy, haha ti bi iz Uzica jel da? I ja sam isto to primetio.

U rat protiv tajkuna malih oglasa! :lol:

leta1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 16. Avg 2011. 10:27

Post od leta1983 »

Moze li neko da mi kaze kako da kontaktiram administratora malih oglasa, posto validacija oglasa po broju telefona ne postoji i neko kaci oglase sa mojim brojem telefona sa nenormalno niskim cenama, pa mi je telefon neprestano zauzet.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

leta1983, pošalji mejl na mobilnisvet.com@gmail.com sa objašnjenjem i potrebnim podacima.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Da li stvarno ocekujete da ce nesto da se promeni u sekciji mali oglasi?
nazalost ceo sajt pa i sam forum je ostavljen na cedilu bez ikakvih noviteta vec duze vreme.
Ukoliko zaista zelite i hocete da promenite nesto pocnite sa tim ne obecavajte vec radite.

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

jedina promena koja bi bila neophodna u oglasima je obavezno polje za upisivanje lokacije....ne verujem da je to neki problem ubaciti ga,a mnogo bi znacio ljudima koji trose kredit na raznorazne indijance koji ne stavljaju lokaciju u text oglasa 8)
jel sapunjate macora?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

neovo, ja bih pre uveo kategoriju lokacije ili makar regiona: npr. Beograd, Vojvodina, Juzna Srbija itd. Znas neki ljudi prvi put postavljaju oglase pa i ne znaju da treba da stave lokaciju zbog lakse prodaje, tako da ne bi bio tako strog prema njima.

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

e bogami ja bi bio,jer zbog njihovog nezanja u fazi kupovine trosim vreme i pare na razgovor sa zahirom iz novog pazara,milojkom iz babusnice i ostalom zatucanom kompanijom...

nego dajte vi meni opciju brisanja oglasa samo na par dana da napravim masakr i regulisem ovo visegodisnje rasulo sa nakupcima,preprodavcima sa 10 oglasa na 1 broj,nepotpunim oglasima i tako tim totalno nebitnim stvarcicama koje iritiraju pojedine ljude ciji se uredni oglasi konstantno brisu i blokiraju im se mejlovi.....
jel sapunjate macora?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Trebalo bi u malim oglasima uvesti mogucnost pretrage po brendu i modelu. Bilo bi lakse ako me zanima 6120 da ukucam u pretragu taj model i pogledao oglase samo tog modela a ne ovako da izgubim pola sata gledajuci sve oglase.
ps: vreme je novac 8) 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

deksicom, iskoristi opciju "Find on this page" (ili tako nekako) u Browser-u koji koristiš i lako ćeš naći to što te interesuje u Malim oglasima...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ninolina, pokusah ali neide, ovako li nesto treba ili

Kod: Obeleži sve

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-malioglasi/Find on this page/nokia 6120
:dry: :chytry:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deksicom, Ninolina je mislila na opciju browser-a. Daklem ako koristis Firefox, ima opciju "Find ..." pomocu koje trazis tekst na otvorenoj web stranici, kod IE je "Find on this page" itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

У сваком брвзеру комбинација за то је "ctrl + F", само укуцаш шта хоћеш и уживаш и не само у бровзерима, такође и у МС Ворду, Нотпеду... Скоро свим програмима који баратају са текстом :wink:

Odgovori