netacne informacije za telefone

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
sendi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 27. Sep 2010. 22:20

netacne informacije za telefone

Post od sendi »

Pozdrav svima!

Ja sam do sada bila odusevljena vasim sajtom, i jos uvek sam, ali sam dosla do mnogo netacnih informacija ovih dana.
Jako mi se svidja telefon HTC Touch 2, i zvala sam preporucene prodavnice da se raspitam, da li ih trenutno imaju.

Kod jedne je "informativna" 203 evra, dok je u samoj prodavnici 28600 dinara (tj 265 evra).
Znam sta znaci informativna cena, ali razlika od 63evra ipak nije zanemariva.

U preostale 3 prodavnice nemaju ove telefone.
A kao sto vidim, oni su i danas potvrdili da ih prodaju po tim cenama, i da ih imaju u radnjama.

Cekirala sam za vase napomene, ali nista se nije promenilo ni posle nekoliko sati.

Ako sam promasila forum, premestite! Ja samo zelim da ostanete i dalje tacni i aktuelni!

Hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sendi, stranice sa cenama nisu deo foruma tako da administracija, a jos manje moderacija foruma nema direktne veze sa unetim cenama. Svejedno treba da budes svesna da su cene koje ovde pisu dobijene na osnovu informacija koje su dostavile radnje. Ako radnje dostavljaju netacne podatke tu malo sta moze da se uradi. Radi se o stotinama modela i desetinama radnji - sta mislis koliko vremena treba da se proveri svaka pojedinacna cena? Obrati paznju da pored svake cene postoji checkbox pomocu koga mozes da prijavis netacne cene odnosno da nemaju robu na lageru.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sendi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 27. Sep 2010. 22:20

Post od sendi »

Ne bih ja ni pisala ovde da ja nisam cekirala da su sve informacije netacne, a na sajtu su samo promenjeni datumi kad su pristigle informacije, a sve ostalo ostalo isto.

Karakteristike telefona se mogu pronaci bilo gde, i onda, ako vase informacije o tome gde se telefoni mogu kupiti, i o njihovim cenama nisu tacne, koja je onda svrha sajta?

ps. nisam nasla ni jedan forum za ovakve komentare, pa sam zato tu pisala, znam da to nema veze sa uredjivanjem foruma.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sendi, koja je svrha sajta? Pa recimo da su cene jedan od najmanje bitnih aspekata sajta (sem toga to sto su neke cene pogresne ne znaci da su sve pogresne) posto ovo nije on-line prodavnica. Svrha sajta (sa tacke gledista korisnika/posetilaca) je razmena informacija zainteresovanih korisnika pre svega na forumu, ali i na komentarima ispod telefona. Informacije i pregledi telefona na srpskom (odnosno "BHS jezicima") omogucavaju onima koji ne vladaju dobro engleskim jezikom da dodju do relevantnih informacija na jeziku koji razumeju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

nije da sad ispada da branim moderatore, ali pise iznad cena:"Važna napomena: Sve cene objavljene na sajtu su informativnog karaktera, obavezno proverite svaku cenu telefonom."
Sa druge strane mozda bi moglo da se u sajt implementira, da ako neka cena u npr 7 dana ima 10 puta prijavljenu pogresnu cenu/nema na lageru da se automatski ta radnja brise iz cenovnika za dati telefon.
U svakom slucaju dobro je da ima bilo kakva orijentaciona cena, zamisli slucaj kad nema cena, i neko ko nema pojma o telefonima pogleda iphone 4 i kaze: uuu taman sam dobio od tetke 100 evra za rodjendan, valjda iphone4 nece biti skuplji od 120 evra". :P

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Sendi je u pravu vezano za dugmice C i L gde se prijavljuje netačna cena ili nemanje lagera. Ti dugmici nemaju nikakvu funkciju. Da je imaju Logic Shopu, Viktor Mobilu i AVM bi bili skinuti svi telefoni zbog netacne cene. Svaki telefon im najmanje 20e skuplji stvarno nego sto je na sajtu. TelekoPlus bi bio ceo obrisan zboga lagera. Nemaju ni jedan telefon na lageru.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

to je zato sto su to sve dileri u pokusaju,prodaju svakakve telefone na koje naidju,polovne nasminkaju u nove itd...ja sam ranije kupovao tako,ali od skora sam poceo da kupujem legalno(da se tako istrazim) i nema lazi nema prevare
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Kada se pozove neka od navedenih firmi i pitate za neki "povoljan" model, oni ili nemaju ili ako imaju, cena je 50e veca od one koja pise na MS. Kada im to kazete, oni obrazlazu time da MS nema blage veze sa zivotom i da ne znaju odakle takva informacija MS. Ili obrazlazu da MS daje cene u "bodovima" koji nisu jednaki euru i da zato postoji razlika. Murinjo: gde ima da se kupi "legalno" mobilni telefon u Srbiji?

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

recimo preko paketa kod operatera ili u dc i uscu u radnji samsung mobile-nokia....tu kad kupis uvek ide full pakovanje sa kutijom i garancijom proizvodjaca...
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

pre,nisam ni siguran koliko,ali puno godina kada sam poceo da posecujem ovaj sajt cene telefona su bile tacne.Znam jer sam se ovde informisao o modelima,citao testove,gledao slike,citao iskustva,i na kraju i kupovao.Cene su bile azurirane redovno.Ili sam bar ja uvek natrčavao na cenu koja je bila ista i ovde i u toj nekoj prodavnici.Cena jeste važna,i važno je da bute što tačnija.Ne mislim da mora biti u evro,ali da ne piše npr. za moj model LG 2X da je u nekoj prodavnici 400 i kusur evra,a kod njih 315?!Ako cena nije vazna,ne treba je ni pisati,jer apsolutno nema smisla,osim ako popunjava prostor,ili neko neće da se zeza da promeni izgled tabele.Cena je vazna,i ako postoji treba da je tacna.Time se pokazuje poštovanje prema onima koji se na vas pozivaju,citaju vas sajt.Posao treba da se radi,a ne odradi,i to profesionalno,bez obzira na naprezanje.Sajt je posecen,ima reklama na sve strane,ima love(hvala Bogu)ali ne treba ziveti na lovorikama i iz dana u dan obrazlagati predloge i sugestije odgovorima,nismo nadlezni,ako ovo,ako ono(slicno je i za onaj tapa talk-slicni odgovori)sacemo,nemamo vremena,pa se onda rastegne to sacemo u mesece i godine.Zaposlite jos nekog,budite brzi,tacniji,moderniji,i zaboravite rec - ma to nije vazno,jer cim neko nesto pise,znaci da je vazno.A na jednog ko se potrudi da napise komentar dolazi jos njih 1000 koje muci isti problem,ma koliko on za vas bio nebitan.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

iako podrzavam kupovinu na crno bilo bi dobro da na sajtu stoje cene ovlascenih prodavaca. priznajem ne bi bilo zanimljivo jer su iste cene kod svih ali i to je boilje nego ovako kako je.

rale8282
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 12:12
:: desire z
:: nokia c5-00

Re: netacne informacije za telefone

Post od rale8282 »

Meni je pre bilo ekstra, dok su stajale realne cene. Ovo uvek nesto racunam, pa onda nije bas toliko nego priblizno...

Odgovori