Smartphone lepljiva

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Smartphone lepljiva

Post od migi »

Nedavno sam napisao seminarski rad za fakultet. Tema "operativni sistemi na mobilnim telefonima" nekih 20-ak strana sve sa slikama i svim ostalim. Pa ako zeli neko od admina da pogleda to, može da se ubaci kao neki sticky u smartphone sekciji, znacice neupucenim clanovima.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Naravno!
Vrlo rado bi pogledali i naravno ako je moguće da postaviš ovde .. zašto da ne.
Hvala na ponudi
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

migi, жели неко и од чланова! :P
Јел си мислио да скенираш па да поставиш? :)
Nokia 6220 Classic

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

migi, interesantna ideja :) Kontaktiraće te administrator Miskoni na PP da se dogovorite oko načina da se to postavi na forum :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Godzilla, Nisam ga pisao olovkom tako da necu morati da skeniram :wink:
Ovo je prva verzija, i ima dosta grešaka sigurno, neke sam i svesno pravio da bi što pre završio rad. Iskreno može ovo mnogo bolje da se uradi, ali trenutno nemam vremena.

http://www.4shared.com/file/191269052/5 ... ob_OS.html

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Nije li problem da ga stavis u .doc posto ne koriste svi Office 2007/10 ?
Nokia Lumia 630

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

migi, djolex ima pravo - ne svidja se svima novi kretenski GUI Office-a 2007/10. Ali optimalni format je zapravo PDF. Ako koristis Office 2007/10 nece ti biti problem da izvezes taj dokument u PDF.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Evo pdf verzija, pretpostavljao sam da će biti zamerki zbog docx-a :oops:

http://www.4shared.com/file/191555756/4 ... ob_OS.html

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

migi, jako lepo :)
Slobodno postavi to kao temu ma koliko to strana zahtevalo.
Tema će biti odmah zaključana (bez komentara) i postavljena medju info na vrh strane odeljka smart
Čekamo sa nestrpljenjem :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

gameforce, nisam se jos bavio web designom, ali pretpostavljam da ima neki nacin da se ubaci ceo rad sa slikama jer nema sanse da nadjem sve linkove. A greota da ubacim samo tekst :?
Kapiram da ne vredi da eksportujem kao web stranu, jer ovaj tekst boks ne hvata tekst kao html
Ima li nekog resenja?

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

tomas.hokenberi, То што се теби не свиђа не значи да је лоше, GUI Office-a 2007/10 је заправо нешто најбоље што је компанија М$ избацила у последњих пар година. Још ми нико није рекао да му вратим "Office 2003" после "Office-a 2007" већ напротив свима одговара.

Капирам ја да старијим особама који су навикли на стари систем ово не одговара јер морају поново да уче (пар дана) али би ипак требали да разумеју почетнике и непрофесионалце којима је "Office 2007" у многоме олакшао рад и скратио период учења рада са "Office" пакетом.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

migi, Slika
Ako se ima šta zameriti (smatraj dobronamerno :wink: ) - kombinovanje srpskog i engleskog jezika "u paketu", nisi spomenuo različite Touchscreen vrste, recimo. I "notification bar" na Androidu je otvoren za sve 3rd app :) Keep up good work :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

migi, možda je najjednostavnije rešenje da ga exportuješ u doc pa copy-paste a sve slike pokačiš na http://www.fotorola.com/ 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

migi, Fin rad,samo eto ono sto bih ja naglasio i sto bih uradio da sam pisao o OS-ima jeste da kada ih sve nabrojis i izredjas njihove karakteristike,onda napravis njihovu komparaciju i izneses sud da bi onaj ko cita tvoj rad mogao da stekne utisak sta izabrati i cemu sta prilici.Ne zaboravi ti pises rad i on mora imati nesto tvoje,nesto specificno jer ti si istrazivac u ovom slucaju i bez tvog stava i saveta to lici na gomilu nabacanih stavki koje svako moze naci na internetu uz sat-dva upotrebe Google-a. :wink:

LittlePrince, Ja moram da se saglasim sa clanom tomas.hokenberi, sve posle Office-a 2003 je prosto mlacenje prazne slame iz MS i uopste ne nudi nista revolucionarno da bi moralo da se poseduje i da postane standard.E druga je stvar sto se likovi loze pa hoce da imaju najnovije verzije programa da bi se duvali i nazor ih koriste,samo eto da se pokazu.
Ja sam uvek za pre svega prakticnost pa onda prazno nekoliko mesta i tek onda "modu".
A to sto spominjes da se mora nesto uciti je besmislica.Mislim ko se jos plasi par novih "naprednih" funkcija i razmestenih mesta komandi.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ljudi...čovek se ponudio da nam postuje ono što je uradio kao seminarski.
Nemoj sada da smo svi pametni pa ovo, ono, ovo, ono
Neka uploaduje svoj rad a vi ako znate i umete bolje...široko vam polje!
I vaše radove bi rado ovde videli.
Ako imate neki takav, slobodno ga prezentujte i ako želite postujte ovde.
Bilo kao nov ili kao dodatak/dopuna.
Biće podjednako tretirani kao što će biti ovaj njegov.
Bolje pomozite čoveku savetima kako da to prilagodi forumu :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LittlePrince, ovo je offtopic - ali ajde da odgovorim. Nije isto kada office koristis stalno ili kada koristis povremeno. Nije meni problem da naucim ne za par dana vec za par sati. Medjutim Office 2007/2010 ne donosi nista revolucionarno novo ili posebno napredno da bi bio vredan apgrejda (imam na PC instaliran i legalan Office 2003 i betu Office-a 2010 (apgrejdovan Office 2007)). Ako imas desetine korisnika u mrezi miks razlicitih Office alata i formata je nocna mora. No taj problem nam polako nestati posto napustamo M$ Office potpuno i prelazimo na OpenOffice.Org. :-)

Sto se tice migijevog teksta. Svaki tekst ima svojih nedostataka. Dobronamerne primedbe i predlozi su OK i mislim da se migi nece ljutiti da ih cuje na PP. Ali mi nismo seminarska komisija pa da mu ocenjuemo odmah rad.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...pa naravno da nismo... Ali ovo je javno objavljen "rad", na forumu koji ima pridev "mobilni", i naravno da je odmah javno izložen komentarima, kritici itd (seminarski ili whatever, nebitno, nije to "sveto slovo").
A pošto smo ovde valjda neka vrsta "prijatelja", trebalo bi da je sve dobronamerno, u cilju napretka svega iznad...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

migi, simpatičan rad, ali definitivno fali zaključak, ili što reče Wicker Man - presuda. Malko je "kabast" rad za forum, morao bi da se podeli u nekoliko poruka, što nije problem. Svako poglavlje u jednu poruku, slike na neki od sajtova za kačenje slika i sve to može u kafić.

Što se tiče "docx" problema, postoji "Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats" koji omogućava upotrebu istih u Office 2000, XP i 2003.

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Slazem se sa kritikama, saveti su dobrodosli
Wicker Man, Sva poglavlja do WM-a sam iz glave napisao, uz konsultaciju interneta za brojke, ostalo pomesano. I kao sto rekoh ovo je prva neka verzija. Zakljucak definitivno fali, to sam planirao da dodam, tu bi Android bio No1, takodje bih dodao jos Maemo malo i koju rec za blackberry.

Sva strucna literatura mi je bila na engleskom tkd. sam se bas mucio sa pojmovima i ovo je neki kompromis.

Sad sam u skripcu sa vremenom, kad prodju rokovi doradicu ovo.

Miškoni, zasto u kafic, i svemira se vidi da je za smartphone odeljak?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

migi, a u koji ces WM, S60, UIQ, ...? Odnosi se na vise "smartphone" OS-ova pa nije jasno u koji bi islo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori