oglasi...oglasovi...

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
grinskrin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Pon, 24. Mar 2008. 23:45
Lokacija: Beograd

oglasi...oglasovi...

Post od grinskrin »

memoriska, bez J - od ovoga mi se povraca, koliko sam puta do sada procitao
displey - malo redje od memoriske, ali i dalje veoma zastupljeno
perfektno ocuvan - moja logika mi govori da je neki telefon ili ocuvan ili nije ocuvan, a ovo perfektno i ostali epiteti tipa odlicno, super, extra, exstra, zekstra, zena nosila itd. smatram da su potpuno neupotrebljivi u ovom primeru, i zatim po automatizmu besmisleni.
blutut - jebi ga, Vujaklija.

Jos i ono laganje da na npr. N82 baterija drzi 4-5 dana...

Kada bih ja bio administrator, ja bih primenio sledece uslove...

Dakle, ko postavlja oglas treba da:

1. navede da li telefon je ocuvan ili ne, samo da se pojavi OCUVAN: DA ili NE na oglasu, da bi onaj ko cita preciznije mogao da vidi o cemu se zapravo radi.

2. navede da li prodaje telefon sa full opremom(to podrazumeva da je sa originalnom kutijom, papirima, slusalicama, rezervnom baterijom, futrolama itd.), jer iz mog iskustva - full znaci "pun" "sav" "sve od opreme-u ovom slucaju", i opet DA ili NE, opet iskljucivo radi lakseg razumevanja od strane citalaca.

3. ostavi broj SVOG telefona, da ne bi onaj ko zove dobijao ~50 smernica u vezi postavljaca oglasa i kako, kada i kod koga da ga nadje.

3(a). ostavi SVOJU e-mail adresu, kako bi ga potencijalni kupci mogli kontaktirati i na taj nacin, a i ako neko, kojim slucajem, bude napusen od strane prodavaca, da se oglas momentalno obrise.

4. "konfirmacioni(potvrdni) ili aktivacioni e-mail" je odlicna stvar iz jednog ugla, ali verujem nedovoljno efikasna, upravo zbog ova 3 gore navedena razloga, a i danas svako moze imati koliko hoce e-mail adresa.

5. opciono postavi fotografiju telefona koji "se prodaje", a ne one slike sa sajtova i iz casopisa itd.

Za sada sam se ovoliko setio, ako se dosetim jos necega, napisacu.
Voleo bih da procitam i tudje utiske u vezi ovih fenomena.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Pa swako ce stawiti da (ocuvan: DA) je telefon ocuwan iako nije,isto tako i za ful opremu,tako da nema neke wajde od toga...woleo bih da se uwede owo pod 5.

-mene npr. nerwira kada za neki stariji fon,koji se ne prodaje,kazu star jedan dan ili kad nabiju cenu i kazu HITNO!!!

:wink:

grinskrin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Pon, 24. Mar 2008. 23:45
Lokacija: Beograd

Post od grinskrin »

U pravu si, zato bih stavio, pre pisanja svakog oglasa da izadje "oci da izbija", font 150pt, crvenim slovima, na primer, ovako neka "skala".

1 - nov, netaknut, tek izvadjen iz kutije
2 - koriscen do mesec-dva-tri dana ali bez IJEDNE ogrebotine
3 - koriscen nekoliko meseci-do godinu dana, ogreban samo i jedino od nosenja, dakle sitno ili malo
4 - koriscen nekoliko godina
5 - ogrebotine od ispadanja i svega sto nije dzep, koriscen pitaj Boga koliko
6 - samo za prave ljubitelje i iskusne poznavaoce moga aparata...

E sad, posto uvek ima neko ko hoce da ispadne pametan i nadmudri "sistem", onda mora i za to da postoji resenje.

Onda bih na sajt stavio nesto tipa "prijavite netacni oglas itd.", sto bi se pojavljivalo kao ona reklama za HYPO banku ili sta vec, ona plava, sto iritira maximalno, jer bi prethodno oglasivac ostavio svoje podatke, e-mail, telefon, adresu, urinokulturu itd. pa svako ko bi ga kontaktirao i "uverio se" da je oglas netacan iliti lazan, mogao bi da ga prijavi(naravno, i prijava bi podrazumevala ostavljanje svojih podataka i naravno onaj konfirmacioni e-mail, da se ne igra bas svaka budala sa tim), a iz te neke "baze" u koju bi te prijave isle, bih samo kliktao na DELETE i onemogucavao buduce postavljanje oglasa sa tim podacima. Naravno i ovde je ocigledna mogucnost sabotaze nemilih prodavaca, jer sumnjam da bih imao vremena, volje i zivaca da zovem svakog "prodavca" ponaosob i pitam da li je istina da je dao netacne podatke u oglasu. Malo je glupo.
Mislim da je pametnije nastelovati program da automatski posle brisanja posalje tom nekom "prijavljenom prodavcu" e-mail sa zahtevom za fotografijama telefona kako bi se "opravdala verodostojnost oglasa", i ako ih taj neko ne bude poslao u nekom roku, tipa 48h, vise nikad nece moci da se oglasava; da izbegnem onu "MAJKE MI" situaciju. Ja mislim da bi funkcionisalo savrseno, u smislu da bi koncentracija prevaranata drasticno opala, samo ne znam kakve se komplikacije stvaraju zakupom veceg prostora na internetu i do kojih granica je tu moguce delovati.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Re: oglasi...oglasovi...

Post od Masterokrata »

grinskrin napisao:
1. navede da li telefon je ocuvan ili ne, samo da se pojavi OCUVAN: DA ili NE na oglasu, da bi onaj ko cita preciznije mogao da vidi o cemu se zapravo radi.


5. opciono postavi fotografiju telefona koji "se prodaje", a ne one slike sa sajtova i iz casopisa itd.
Ovo pod 1 i 5 nikada nece zaziveti. Ima previse razloga za to. Pazi oglasi su oglasi i sajt se ogradjuje od telefona i opreme koja se na taj nacin prodaje. Uvek ce biti likova koji lazu, kao sto ce uvek biti i postenog sveta. Sve je to lutrija i ostaje ljudima koji kupuju preko ovih oglasa da otvore 4x ociju i gledaju sta kupuju + ono staro pravilo "Bog ti bio u pomoci" uvek vazi kod ovih kupovina da kazemo na nevidjeno. I nikad, ali nikad nemojte ici sami da kupujete telefon, jer nikada ne znate s kim idete da se nadjete i kakve su namere "prodavca" ima svakakvih ljudi.
5130+Koss the plug....

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Ali "blutut" me uvek dovede do suza .

markosnu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 04. Okt 2008. 17:31
Lokacija: Beograd

Post od markosnu »

zasto nece server da mi prihvati oglas tj posalje link na mail????? markosnu@yahoo.com Molim Vas ako neko moze da mi pomogne kako da dam oglas. HVALA svimaaa

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Evo sad bas gledam male oglase - zanimala me cena za HTC Touch Diamond - zanimljivo da je jedan lik sa istim brojem za kontakt ostavio oko 5 potpuno identicnih oglasa...
Jos jedna stvar koju sam primetio je - u ovoj nasoj Srbiji svi telefoni na malim oglasima stari samo 1 dan, nekoristeni, samo otpakovani i pri tome savrseno ocuvani. Ovo postaje smesno... :lol:

tuki
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:46

Post od tuki »

Uz vise pokusaja oglas mi se ne objavljuje ! Isto tako nekom zaredom se vise puta pojavljuje isti oglas.Dali moderator vidi ili od prepuno posla nemoze da stigne da nekom objavi a nekom brise oglas! :P

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

:x Nervira me sto ne objavljujete moj oglas. U pocetku ste objavljivali a sada samo ........ :wacko: Upisem sve lepo tamo i ukucam moju mail adresu i gledam da mi stigne poruka da aktiviram a on ne stigne!! :angry: . Znam da je pravilo 2 oglasa na dan po mailu a ja uzmem i josh bratov mail i ono nece :shock: . I to vec pokusavam 4 dana........
Imam zamerku za postavljanje oglasa. Ne mogu da otkucam svoj kontakt mail u fullu!!
Npr.: a****************@hotmail.com A on prikaze
a****************@hotmail.
A hitno mi trebaju pare za telefon jedan da kupim!!
KISS ME I AM 93

Zaključana tema