Priprema nove verzije MobilniSvet.com otpočela

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

tomas.hokenberi, razmišljao sam i ja o tome ali mislim da bi bilo suviše konfuzno da se iste teme pojavljuju u više podforuma. Videćemo kad krene, a do tada možemo da se poigramo (imaš link). :wink:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

tomas.hokenberi napisao:Mozda bi bilo zgodno da se neke teme vide istovremeno i u podforumima po OS-u i po proizvodjacu. Npr. Samsung I5700 tema bi se videla i kroz Android podforum i kroz Samsung podforum.
+1

Miškoni,mislim da ne bi doslo do preterane konfuzije,a i cini mi se da bi to bilo mnogo bolje nego do sada.Uostalom,ne bi bio prvi put da je neki forum tako organizovan.
Zasto?Sada imamo problem (ili bar ja to tako vidim) da su novi clanovi zbunjeni ovakvom koncepcijom foruma,odnosno podelom po O.S. koji pokrece odredjeni model telefona a ne po proizvodjacu (marka) telefona.
Posledica toga je da imamo cesto otvaranje novih tema u podforumu "Mobilni telefoni" iako te iste teme vec imamo u drugom podforumu.Naravno da je glavni uzrok tome sto korisnici ne procitaju temu "Pravila otvaranja tema i davanja odgovora",ali bolje je preduprediti nego da svake nedelje imamo po par novih - zakljucanih tema. ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Fox, u pravu si, to je jedan od problema čije rešenje mora da se osmisli da bude logično i praktično. Nažalost, koliko god da je novi forum bogat opcijama, neće baš biti jednostavno organizovati da nam sve bude po volji.

Pored trenutne varijante, druga bi bila da se sadašnji "Smart" deo ukine a da se u okviru svakog proizvođača kreiraju posebni podforumi za svaku platformu. To do sada nismo mogli da uradimo. Takođe bi mogao da se doda novi deo koji bi se odnosio generalno na različite platforme, ali samo u okviru priče vezane za sam OS, ne i za telefone.

U planu je i da se potpuno razdvoji priča o navigaciji za svaki OS posebno, čak i za pojedine modele telefona ukoliko su specifični.

Postavljanje jedne teme na više mesta je moguće samo ako se tema ispomera kroz nekoliko podforuma i ostavi se "ghost link" ka pomerenoj temi.

Svakako sam razpoložen da čujem što više sugestija u vezi ovoga. :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Miškoni napisao:Pored trenutne varijante, druga bi bila da se sadašnji "Smart" deo ukine a da se u okviru svakog proizvođača kreiraju posebni podforumi za svaku platformu. To do sada nismo mogli da uradimo.
Ovo bi moglo da bude i najbolje - najprakticnije resenje,s tim sto,ne znam da li sam te dobro razumeo pa cu napisati,pod ovim resenjem podrazumevamo da se na pr. Nokia forum podeli na sledece podforume:

- Nokia S40 ;
- Nokia S60v2,S60v3,S60v5,S^3 ;
- Nokia Maemo,MeeGo .

Ako je ovako nesto planirano onda je to ok,i mislim da je bolje resenje nego sada kada imamo "Smart" odeljak.
U planu je i da se potpuno razdvoji priča o navigaciji za svaki OS posebno, čak i za pojedine modele telefona ukoliko su specifični.
I ova varijanta moze da bude zanimljiva,s tim sto,imajuci u vidu da je na ovom site-u zabranjena piraterija (vecina postova tezi ka tome,hteli mi to da priznamo ili ne),postavlja se pitanje svrhe ovakvih tema za odredjene O.S.
Ali,ako izuzezmo to,ideja je na mestu i generalno tako nesto je i potrebno.

I jos nesto sto je tomas.hokenberi vec spomenuo,cinjenica je da ce u nekom narednom periodu gotovo sigurno sve vise modela telefona imati opciju dual boot-a (fabricki ili ne - nebitno),pa bi trebalo razmisliti i kako taj "problem" unapred resiti... :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, upravo sam to imao na umu.
  • Nokia
    Podforumi: S40, S60, S^3, Maemo/MeeGo

    HTC
    Podforumi: Android, WM, WP7

    Android
    Podforumi: Aplikacije/Igre, Android zajednica Srbije
Itd.

Dual boot u ovakvoj postavci neće biti problem jer je podela na proizvođače, a određenim modelima koji to podržavaju može da se posveti i posebna tema.

Što se tiče piraterije, do sada smo uspešno držali stvari pod kontrolom, biće tako i ubuduće. :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Miskoni, a ne postoji mogucnost da se zalepi 'label' (kao na gmailu) ili da se isti podforumi nadju na vise mesta... tipa Android podforum u Samsungu i Android podforum u HTC-u, da se takodje nalaze (tj. njihove precice) i u onom zajednickom Android forumu gde se nalaze Aplikacije/igre, Android zajednica srbije.
Zasto tako mislim i smatram da je to jako bitno za funkcionisanje. Jer, hteli mi da priznamo ili ne, ne posecuju svi korisnici kompletan forum, vec samo neke delove foruma koji su mu interesantni.
Za mnoge stvari HTC-ovi korisnici bi mogli usput da pomognu Galaxy S korisnicima, kada bi bili svi na jednom mestu. U suprotnom, nece ni zalaziti u Samsung forum (i gledati one glupave samsung budzet modele), samo da bi videli da li je tamo sve uredu sa Androidom.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Postoji opcija da se napravi podforum koji je u stvari link ka drugom podforumu, što nam u prinipu i odgovara. Ako se deo "Smart telefoni" prepravi u "Operativni sistemi", onda može da se linkuje "Android OS" podforum u okviru svakog proizvođača. Dakle, mogla bi da se napravi podela po proizvođačima i podela na operativne sisteme. Naravno, sve bi bilo međusobno povezano tako da iz jednog podforuma čas posla završite u drugom a da to i ne znate. :wink: Možda čak i u nekom trećem nevidljivom, do koga direktno ne može ni sa se dođe! :D

Da pojasnim slikovito:
  • Mobilni telefoni
    HTC
    podforumi: Android, Windows
    Samsung
    podforumi: Android, Windows, Symbian, Bada
    LG
    podforumi: Android, Windows

    Operativni sistemi
    Android OS
    podforumi: HTC, Samsung, LG, itd
    Windows OS
    podforumi: HTC, Samsung, LG, itd
HTC>Android i Android OS>HTC bi praktično bio isti podforum, kao i HTC>Windows i Windows OS>HTC, itd, itd.
Što se tiče podforuma Aplikacije/Igre/Navigacija i Android zajednica Srbije, oni bi postojali samo u Android OS podforumu i ne bi bili linkovani u okviru proizvođača. Trenutno mi ne pada na pamet ništa logičnije, mada će se u svakoj varijanti neko nov naći zbunjen i to je neminovno, ali tu je urednička ekipa da pomogne, kao i ostali redovni članovi.

Možda ne bi bilo loše da se napravi i podforum koji će biti isključivo za one koji baš ne mogu da se snađu - da lepo u njemu postave temu a ona će se odatle prebaciti gde treba, prilepiti na već postojeću ili šta god.

P.S. U planu je i smanjivanje čuvenog ograničenja na nekih 60 karaktera recimo.
To je zaista neki minimum da post bude iole smislen. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Miškoni, mislim da je ova slikovito opisana ideja optimalno resenje. Poneko ce se mozda zbuniti, ali novi clan koji ima npr. Samsung I5700 Spicu ce verovatno prvo poci ka Samsung delu, gde ce, nadam se, ugledati Android podforum i setiti se da tu potrazi svoj telefon.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Miškoni napisao: Da pojasnim slikovito:

Operativni sistemi

Android OS
podforumi: HTC, Samsung, LG, itd
Windows OS
podforumi: HTC, Samsung, LG, itd
HTC>Android i Android OS>HTC bi praktično bio isti podforum, kao i HTC>Windows i Windows OS>HTC, itd, itd.
Ok,sad ne kapiram...Cemu sad podela po operativnim sistemima i to jos na podforume proizvodjaca ?!
Pa sad smo ustvari dosli na ono sto je tomas.hokenberi i naveo na prethodnoj strani ove teme.
Zar nije bolje da imamo podelu kakvu si naveo u svom prethodnom postu,i da,ukoliko to smatrate potrebnim,da dodatno imamo podforum "Operativni sistemi" koji ce izgledati ovako:

Operativni sistemi

Android OS
podforumi: Aplikacije,Igre,GPS,... .
Windows OS
podforumi: Aplikacije,Igre,GPS,... .
Symbian OS
podforumi: Aplikacije,Igre,GPS,... .
iOS
podforumi: Aplikacije,Igre,GPS,... .
Bada OS
podforumi: Aplikacije,Igre,GPS,... .
Lobachewsky napisao: Za mnoge stvari HTC-ovi korisnici bi mogli usput da pomognu Galaxy S korisnicima, kada bi bili svi na jednom mestu. U suprotnom, nece ni zalaziti u Samsung forum...
Slazem se u potpunosti,mogli bi.Imajuci u vidu da se sada u istoj temi "Android" nalaze teme za razlicite modele telefona,koliko god da sam pokusavao da nadjem,tesko da sam sem jednog ili dva korisnika nasao da je neko pomogao drugom kolegi koji ima telefon druge marke a koji pokrece isti O.S.Pogledaj temu o modelu Galaxy S pa ces shvatiti tacno o cemu pricam.
Ista prica je trenutno i u Symbian podforumu,gde samo nas nekoliko dajemo savete i sugestije kako resiti neki problem,dok ogromna vecina ni ne cita postove u temama koje ne doticu model koji oni koriste... :| :uhuh:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Fox, ideja je prosta ako podjes od Androida imaces u Android podforumu teme koje su uopsteno vezane za Android i prizvodjacke podpodforume u kojima ce biti teme vezane za konkretne modele konkretnih proizvodjaca.Ako podjes od proizvodjaca imas uopstene teme i podpodforume po operativnim sistemima. Znaci ako trazis konkretno temu o Samsung I5700 Spici mozes do iste teme bi se moglo doci i putanjom Proizvodjaci->Samsung->Android->I5700 i putanjom Operativni Sistemi->Android->Samsung->I5700.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

tomas.hokenberi,odmah sam shvatio sta je predlozeno,ali mi i dalje nije jasna svrha takve organizacije.
Kako god,i dalje mi deluje da je logicnija varijanta (naravno to je samo moje misljenje) da se napravi podela kakvu sam predlozio u svom prethodnom postu.Takva organizacija je pregledna,nema pojavljivanja istih tema u razlicitim podforumima,... .

A zbog cega mi deluje logicnije?

Ako neko na pr. koristi ili namerava da nabavi Samsung i5700,i zeli da dobije neku info o tom modelu,on ce logicno prvo traziti podforum "Samsung",i u njemu podforum "Android".Naravno,temu za taj model ce tad lako ugledati.

Ukoliko pak nekog interesuje neka aplikacija,igra ili kako da instalira neko parce sw da bi mogao da koristi GPS za doticni model,on ce tada "otici" do podforuma "Operativni sistemi" i njemu naci podforum "Android OS" gde ce pronaci odgovarajucu temu u kojoj ce naci ili dobiti upute kako i sta da uradi.
Uostalom,vecina igara,aplikacija pa i GPS sw se mogu koristiti na vise modela razlicitih marki (nema potrebe da navodim primere),pa i to ide u prilog ovakvoj organizaciji. ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Kako god da se napravi stari korisnici ce se zacas snaci ali novi korisnici ili posetioci ce uvek zalutati.Koliko puta je neko svoju prvu poruku za Nokia symbian tel.otvorio u podforumu Nokia s40 platforma.Ja bih napravio podforume po brendu npr.Nokia i u njemu podforume s40,s60v3,s60v5,^3...i tako za svaki jaci brend ali bi se morao napraviti i deo za one proizvodjace i njihove modele koji nisu mnogo zastupljeni.Obavezno treba uvesti i opciju zahvaljivanja , to istaci vidno pored svakog clana tj.njegovog korisnickog imena pa da vidimo ko je sakupio koliko pohvala.
Aaaaaa zna li se otprilike datum novog izgleda sajta, jos bih dodao i izgled sajta prema godisnjem dobu ili nekom dolazrcem prazniku da nebude uvek ista pozadina.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

deksicom, ne zna se tačan datum ali radi se uveliko. Zahvaljivanje će se možda dodati naknadno.

Što se tiče organizacije, ništa nije konačno, zato se i konsultujemo. Poigraću se da vidim kako će sve da izgleda na delu.

xda
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 16:52

Post od xda »

Pozdrav, jedan obican predlog.
Kada izadju noviteti na pocetnoj strani sa desne strane i kada se klikne na taj model da se ubaci da se prva slika koja je postavljena pogleda u vecoj rezoluciji, npr. da se klikne na nju ili nesto slicno.
LG P500 Optimus One
Blackberry 9700 Bold

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Hakovani ? :unsure:

Slika

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ма не, нека мутава скрипта :roll:
За фајерфокс има додатак но скрипт па ако хоћеш, активирај га.
Који претраживач користиш?
Слобода или смрт

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Slika
Nista bez Opere 8)

mikec_thebest
Banned
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 09:48
Lokacija: ---

Post od mikec_thebest »

Znači ipak nije sajt bio hakovan... ?? :D
Ja se prepao pa otišao odmah sa sajta :D , dobro je što se odmah vratio
NOKIA N82

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Postoji li moguicnost da nam povecate font postova jer je nesto manji u ondosnu nego sto sam bnavikao ?

Mislim.. onako, zbog lakseg citanja.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Miškoni napisao:novi forum će imati mogućnost povećavanja fontova i automatski će se prilagođavati rezoluciji. Mada i zumiranje u okviru samog browser-a praktično radi sličnu stvar.

Zaključana tema