Priprema nove verzije MobilniSvet.com otpočela

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Imam jedan predlog\kritiku. Sad sam citao neke poduze tekstove ovde na forumu i skapirao da mi je mnogo mucno da citam tako dugo ovoliko sitna slova! Imam savrsen vid, al od ovoga prakticno pocinju da mi suze oci.. Morao sam na browseru da zoomiram da bi citao lezerno. Pa bi moj predlog bio da se na novom forumu ubace malo veci fontovi, tj. da se malo poveca citav forum :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pera Detlic, "find" pronalazi i tekst ispod slike telefona ali mora tačno da se otkuca. :wink:

Ideja o prilagođavanju sajta za mobilne uređaje postoji odavno ali zahteva dosta rada. Verovatno će i to u neko dogledno vreme biti urađeno jer se sve više koriste mobilni uređaji za pregled interneta.

vanjuska, novi forum će imati mogućnost povećavanja fontova i automatski će se prilagođavati rezoluciji. Mada i zumiranje u okviru samog browser-a praktično radi sličnu stvar.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Miškoni napisao:Ideja o prilagođavanju sajta za mobilne uređaje postoji odavno ali zahteva dosta rada. Verovatno će i to u neko dogledno vreme biti urađeno jer se sve više koriste mobilni uređaji za pregled interneta.
Recimo ja sam imao dosta poteskoca pratiti mobilni svet preko browsera na Nokiji E71. Uopste nisam mogao citati komentare, jer je prikaz na ekranu bio totalno isprekidan. Sve u pola recenica, pola ima, pola nema...
Na HTC Desire-u je maltene sve savrseno... ne znam od cega je ono sa E71 zavisilo, da li od samog browsera ili neceg drugog.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Green, ista situacija sa 5800, pola se normalno vidi i odjednom jedna recenica ode do Negotina pa treba da skrolujes 3 dana dok pronadjes, izgleda da je do Nokijinih browsera.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Na default browser-u ista situacija i kod mene, a na Operi Mobile je skroz normalno
Nokia Lumia 630

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

hibiskus, ne znam brate, kod mene na E71 nisi mogao nista postici skrolovanjem, jednostavno onako kako je na ekranu, tako je... dok kod Desire-a, ma landraj bato kako hoces...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Na n70 preko Opere sve fino sljaka,nema frke.
Inace radujem se novom forumu i nadam se da ce sto pre biti pusten u funkciju.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

E drustvo, jel neko skontao bug na forumu da prilikom glasanja uvek vraca na prvu stranicu a ne na stranicu sa koje je glasano?
I imam jos jedan predlog, da kad se klikne na neku od tema, da se automatski ide na poslednju stranicu a ne ovako od prve da krece a mi da nabadamo brojeve da bi dosli do poslednje, ako ste me razumelista sam hteo da kazem...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa mozes da odma odes na poslednju stranicu jer ispod svake teme stoji i brojevi nekih od stranica a medju njima i broj poslednje stranice kliknes na njega i ides odmah na nju.
Trebalo bi se uvesti novina u pregledu tema koje imaju veliki broj stranica npr.200 stranica a da se moze odmah otici na sranicu na primer broj 105. A ne kao do sada da moras da ih otvaras redom.To bi moglo da se izvede nekim padajucim menijem kao sto postoji sada na forumu,dole levo i opcija skoci na - brojevi stranica - idi.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Azimuth, nije greška u pitanju, glasanje se uvek nalazi u prvom postu pa zato i vraća na njega. Za skok na poslednju stranu u temi - kako ti je rekao deksicom, klik na broj strane.

deksicom, biće ta opcija za upis željene strane.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Miškoni, znam, klik na broj i eto te odmah na poslednjoj strani ali mi je nekako logicnije da kad se klikne na naziv teme da te odmah uputi na poslednju. Bukvalno da ide sve u nazad. Zasto? U 99% situacija ucesnici tema su standardni forumasi, ljudi koji gotovo svakodnevno posecuju i prate forum. Nekako mi je logicnije da se zato klikom na temu ide na poslednju stranicu pa da se lista u nazad sve do prve.
Nemam pojma, to je samo moj predlog...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Mozda bi cak najbolje bilo da klikom na naziv teme vodi na prvu neprocitanu poruku, to sam susretao na nekoliko foruma i jako mi se dopala opcija... Ovako moram da pamtim sta sam poslednje procitao...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vanjuska, ne moraš da pamtiš. Ispred svake teme u kojoj je nešto pisano od tvog poslednjeg logovanja imaš narandžasti znak.. Kada klikneš na to automatski ti se otvara tema na prvom ne pročitanom postu..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Prebačeno iz teme koja je obrisana:
toda81 napisao:Bilo bi dobro kada bi se u privatnu poruku ubacila opcija za slanje fajlova.To nije tesko odraditi.Ja sam pravio forume phpbb forume koji imaju tu opciju
I novi i stari forum imaju tu mogućnost ali je isključena zbog protoka na serveru. Za sada nije u planu puštanje bilo kakve lokalne razmene fajlova.

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Pohvala za konacno prosirenje kriterijuma kod odabira mobilnih telefona.
Jos samo da sredite deo Slike iz ruke za Operu, da ne budu sve slike u jednom redu. ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Zanima me da li ste razmislili da ubacite podršku za Tapatalk pošto je mnogo jednostavnije čitati sa telefona nego ići preko browser-a?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Post od Anony »

Evo jednog predloga, ne znam dal je bio do sad, ali...mislim da bi bilo korisno za sve one koji posecuju sajt kako bi se informisali o mobilnim telefonima da u informacijama o telefonu, u delu vezanom za ekran postoji informacija o touch-screen ekranima da li je rezistivni ili kapacitivni.

svadjalicacica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 05. Feb 2007. 16:57

Post od svadjalicacica »

Ja sam veoma znatizeljna za izgled novog MSa, sto se tice redizajna ne bih mnogo menjala ali u komentarima ostalih ima vrlo zanimljivih predloga :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

A bre kad ce taj novi izgled foruma da bude gotov.Ova tema je otvorena jos pre vise od godinu dana i dokle se je stiglo.
Hm mozda nas iznenadite za pri januar he he.
Dao bih i predlog da se uvede rublika za zahvaljivanje na dati komentar,pa se po tome moze videti ko zna znanje.Slika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Da li ce u novoj verziji foruma jedna tema moci da bude u vise podforuma? Primer: Otkako je napravljen NAND Android firmver za HTC HD2 pocela su da se javljaju pitanja vezana za Android u toj inace Windows Mobile temi. Postoje dve opcije - da se naprave dve teme ("HTC HD2 - WM" i "HTC HD2 - Android" ili da se jedna (ista) tema vidi u oba podforuma (Windows Mobile i Android).

Mozda bi bilo zgodno da se neke teme vide istovremeno i u podforumima po OS-u i po proizvodjacu. Npr. Samsung I5700 tema bi se videla i kroz Android podforum i kroz Samsung podforum.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zaključana tema