Nove specifikacije telefona na sajtu MobilniSvet.com

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Nove specifikacije telefona na sajtu MobilniSvet.com

Post od stefank »

Evo, posto Milan rece da otvorimo novu temu o ovome, pa da je i otvorim, rekoh. :D
Znaci, koje bi se specifikacije mobova trebale dodati kad se uradi novi sajt, po vasem misljenju?
Ja licno bih volio da vidim naznaceno:

1. da li telefon ima Symbian, i ako ima koju verziju ima.
2. za smartphonove brzinu procesora, i tako neke vaznije hardverske specifikacije. (memorija, RAM...)
3. koliko kanala za polifonske melodije podrzava neki telefon
4. da li je ekran STN, TFT, TFD i koji li sve vec imaju.
5. Push-To-Talk opcija (nesto kao toki-voki, da ne objasnjavam sad), ne bi bilo lose da se i to stavi mada nije neophodno.

Kad bi sve ovo imalo bio bi stvarno vrh sajt, a i ovako je odlican. Ako ima ko jos neki predlog neka kaze... :wink:

Mozda je ovo puno posla, ali po mom misljenju samo u pocetku, poslije kad se dodaju novi modeli to je cas posla... :?: :roll:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Samo da potvrdim da stefank govori istinu, tj. da sam rekao da treba da se otvori nova tema gde ćemo elaborirati šta je sve bitno kod jednog telefona i treba da se nađe u specifikaciji kod modela koji su na sajtu. Molio bih Vas da sve ideje dajete u numeričkom redosledu kako bi bilo lakše i meni i učesnicima da se ne ponavljaju ili izgube nit u smislu da ne znaju da li je nešto već rečeno.

Pridružujem se sa sledećim predolzima:
1. koja je generacija telefon (1,2,3...)
2. koje sve tipove prenosa podataka podržava (GSM, GPRS, EDGE... itd)
3. tip memorijske kartice, veličina koja dolazi uz aparat i max veličina preporučena od proizvođača
4. kamera: rezolucija kamere i sve rezolucije koje su dostupne za snimanje (320x240, 640x480... itd), postojanje blica i ogledalca na zadnjoj strani telefona, da li se kamera rotira ili je fiksna, da li se kamera nalazi sa prednje ili zadnje strane ili bočno, rezolucija video zapisa

P.S. Samo bih objasnio jedan detalj, a to je da li se kamera nalazi sa prednje, zadnje ili bočne strane. Ovo iako nebitno, biće biti vrlo korisna opcija jer će omogućiti filtriranje telefona po položaju kamere na telefonu. Drugim rečima, odete na pretraživač, izaberete sve telefone koji imaju kameru na boku i dobijete Nokia 6260, čini mi se LG7100 i slični. Iako nije tako bitna opcija nekom će i ovo biti vrlo bitno za kupovinu.

Redizajn će se raditi u Februaru, tako da imate dosta vremena da kada Vam nešto zafali od informacija a može da se nađe u specifikaciji, onda lepo dođete ovde to i kažete. Pozdrav. :wink:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Evo i par mojih predloga:
1. Na prvoj strani sajta postaviti i kategoriju "Symbian" na osnovu koje ce pretrazivac sortirati sve telefone sa ovom opcijom. Mozda bi cak bilo jos bolje staviti "Operativni sistem" jer postoje i telefoni sa drugim OS-ima (MS Smartphone, Linux, Palm OS...)
2. Kod specifikacija pojedinih telefona ubaciti i podatak o rezoluciji displeja
3. Ubaciti i podatak o kapacitetu baterije...
4. Na Nokia sajtu ima jedna interesantna opcija koja pomaze posetiocu da odabere najbolji telefon prema svojim potrebama i mogucnostima... Naime, rec je o maloj anketi u kojoj je postavljeno desetak pitanja o telefonu kakav bi zeleli da imate (karakteristike, cena...), odgovorite, a zatim vam na osnovu vasih odgovora preporuce konkretan model. Ovako nesto bih jako voleo da vidim i na ovom sajtu, tim pre sto ovde postoje podaci o telefonima svih proizvodjaca...

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

1.Da stavite kolko telefon ima interne memorije,to jest sa kolko memorije dodje telefon.
2.Da li ima video zapis i kolko ukupno moze da snima
3.Na svakom telefonu da stavite koja mu je najnovija verzija firmware(software)
4.Da li je telefon S40 S60 S80 ili S90,jer neko ni to ne zna
5.Da li telefon ima lampicu kao 3200,5100,1100...Jer to niste stavili da ima
3220

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Zaboravih jos nesto da napomenem,posto neki telefoni S40 ne mogu u mms da salju i melodije,pa da stavite sve sto telefon moze da posalje.
Primjer:
melodija DA
slika DA
tekst DA
slika uslikana kamerom NE
video zapis NE
3220

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Takodje bi trebalo dodati koju telefon ima rezoluciju kamere i ekrana, kao i koje mu je klase GPRS. Bilo bi dobro da se stavi na pretragu koji modeli imaju mogucnost povezivanja USB-om. :wink:

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Sa ovakvim zahtevima sajt nece biti gotov ni u februaru 2006 :D Sta vam je tesko da malo proceprkate po netu?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

:lol: Pa oce valjda. A ako nesto ne moze da se stavi nema veze, samo kazem da bi bilo vrh da ima sve ovo... :wink:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ne brinite Vi kako i kada ce biti gotov sajt. Ja cak i znam detaljno sta ce biti, ali mi je interesantno ako neko izvali neki novi detalj koji nisam predvideo. U svakom slucaju, pricajte sada da posle ne bi bilo a sto ovo nije stavljeno ili ovo. Ne volim da trazim od ikoga da mi govori sta treba, ali je bilo dosta postova o ovome pa da ne gusimo ostale teme vec sve ovde da se lepo elaborira.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Sjetih se jos necega, moglo bi da se stavi pod kriterijum i MMC. A ne bi bilo lose ni da se napise od cega je maska, posto ima nekih telefona sa maskom od aluminijuma npr. sad, i je li izmjenjiva, kao i tehnologija, mislim, kao sto nokia ima X-press npr. , kao i je li lako izmjenjiva, posto za neke telefone je bolje ponijeti u servis, npr. SE T610, za promjenu maske... :roll: Trebalo bi staviti i to da li neki telefon ima dzojstik, posto se sve vise primjenjuje dzojstik umjesto navigacionog tastera + ok. :mrgreen:
Milane, a ako mozes da ispises sto si ti predvidio da bude, da ne bi kucali nesto sto si vec naumio? :mrgreen:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

To je poslovna tajna, kad bude gotovo videcete. Zanimljivo mi je ovo sa džojstikom, to se nisam setio. Ovo za maske već teže malo ali džojstik je ok. Pozdrav
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Trebali biste da stavite jos nekoliko servisa.Connect niste stavili ima ih jos mnogo koje niste stavili.
3220

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Na kakve servise mislis? :roll:
A ako nije problem moglo bi da se napomene i ako se neki telefon proizvodi iskljucivo sa npr. Vodafone-ovim menijem, kao SE V800 npr. Jer bi to automatski znacilo da bi kod nas morao da se dekodira izmedju ostalog valjda... :roll:
Korisna bi bila i opcija Screenshot, kao sto ima N-gage/QD.
Ovo za maske mi je prvo palo na pamet, nema veze, naravno nisam ni mislio da ce svi predlozi da se usvoje. :mrgreen:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Evo da i ja dodam nesto. Npr. na forumu bi bila interesantna opcija find. Tako da neko moze da napise pojam koji ga interesuje npr. "T610" i da mu se onda izlistaju sve teme u kojima se spominje T610.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sovo, u dnu foruma imaš opciju "Traži", što je upravo to što si predložila. :wink:

A mislim da je već sve bitno obuhvaćeno dosadašnjim predlozima, pa neću ništa dodavati (za sada). :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

MA ikonboard forum, koji se platja, mnogo je bolji, ima dosta vise opcija! a velicinu avatara valjda odredjuje admin! Pa php podrzava skinove, tako da je i skin verovatno preuzet, ako se ne varam! Odosmo u off, sad ce Milan da brise! :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ponekad je funkcionalnost i jednostavnost mnogo bitnija od lepote, šminke, gomile opcija, gde čak i veštiji korisnik može lako da se izgubi, a oni manje spretni čak mogu i da odustanu od posete forumu. Šta vredi šarenilo, ogromni avatari, milion smajlija, i gomila tema, ako posetiocu treba 5 sati da pronađe nešto što ga interesuje? Mislite o tome... :wink:

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

odlican je forum. ne treba da se menja uopste. da li je neko pomenuo mogucnost da osim slika samog telefona budu uz telefone koji imaju kameru i neke slike samim telefonom? ako jeste odlicno, ako nije eto jos jednog predloga
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

chale, to vec postoji samo sto nije uradjeno za svaki model. Vjerovatno ce i to da se uradi... Mada bi bilo bolje da postoji prvo obicna slika, onda night mode, zoom, slika sa blicem i tako te zezalice, nego 10 puta isti mod samo razlicite slike... :roll:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Slazem se sa Stefankom za slike.
@Miskoni
Sorry! :oops: Nisam obratila paznju :oops: Moja greska :mrgreen:

Odgovori