Spajanje tema u jednu

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Spajanje tema u jednu

Post od Koren »

Novi moderatori su se bas prihvatili posla i rade punom parom, posledica toga je pregledniji i "cisitji" forum. Ali mislim da su se malo zaneli u jednom delu svog posla. Previse tema se spaja u jednu, da uzmemo na primer temu "N73 slike utisci" tema je pocela kao prica o generalnim utiscima ljudi koji su kupili ovaj telefon o njemu, a sada je prerasla u "sve i svasta o N73". Bukvalno svaka nova tema u kojoj bi se spomenuo ovaj telefon je preusmeravana na ovu temu i zakljucavana. Ljudi su to prihvatili i zato ta tema sada ima 30 strana i 584 odgovora. E sad, problem nastaje kada se pojavi korisnik sa konkretnim problemom, na primer ne moze da instalira nista na karticu, on mora da prelista svih 30 strana jer je MOZDA neko negde to spomenuo, i da onda medju svim tim postovima juri resenje. Zar ne bi bilo lakse da potrazi temu koja se zove "N73 problemi sa instalacijom programa" koja se sastoji od 10 postova i da tu nadje resenje? Mislim da je mnogo preglednije i efikasnije kada se ima vise kracih tema nego jedna ovako poduza. Ovo nije jedina tema u kojoj se ovo desava, ali je najaktuelnija pa sam zato nju spomenuo.

Ovo je moje misljenje, a sta vi mislite o tome? 8)
PozZ

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne bih jos uvek nista da kazem...
Samo ovo- internet je pun foruma 'opsteg' tipa. Oni jedan deo posvecuju mobilnim telefonima. Oni, radi preglednosti, su primorani da ukrupnjuju teme.
Ali ovaj forum se ceo bavi telefonima i kao takav bi trebalo da iskoristi sve blagodeti 'specijalizovanih' foruma.
Da se ogradim- zbog preglednosti i snalazenja po forumu treba ukrupnjavati neke bas sitne temice, ali ne treba preterivati.
Fora je naci ravnotezu...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Osnovni problem je u lenjosti ljudi... Apsolutno je nebitno da li neka tema ima 576 strana ili 10 strana ako neko koristi opciju Traži... dakle, ne mora da lista, nego jednostavno ukuca ključne reči i nastavi da čita od posta koji sadrži tu reč/i...

Drugo, morate da skapirate da ovaj forum posećuje popriličan broj ljudi različitih struktura... Nažalost većina su oni koji dodju, pitaju nešto i odu... kada se sledeći put pojavi neki problem opet se vrate često otvarajući još jedan nalog... Njih apsolutno ne zanimaju pravila foruma, koja se moraju poštovati, ne reaguju na upozorenja i ne koriste opciju traži... Svaki dan svako od moderatora zaključa/edituje/obriše bar par tema sa sličnim ili čak istim naslovima koji već postoje što unosi konfuziju u forum i čini mi se da ne postoji drugi način nego da se forum sistematizuje...

I da stvar bude gora obično je tema sa odgovorom odmah ispod... :D

Primetili ste svakako da se samo teme o najpopularnijim telefonima izdvajaju jer je to jedino moguće rešenje... milion temica o sitnim problemima neminovno dovode do dupliranja tema jer prosto niko nije mašina da to sve popamti a moderatori nemaju vremena da za svaku temu rade search pa da brišu ili edituju... Ako Vi ne poštujete naše vreme... :wink:

imam još dosta da napišem ali žurim... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Koren, I sam imaš iskustva sa "lenjivcima" tj onima koje mrzi da makar ukucaju u "Traži" ključnu reč koja je bitna za njihov problem.
Vidi kako ti odgovaraš:
Koren napisao:Da ne bih pisao ponovo, imas jednu slicnu temu ovoj koju bi mogao da pogledas, u njoj sam ukratko opisao razliku izmedju "obicne" i 80x kartice.

Objasnjenje i temu mozes naci ovde

PozZ
Znači???
Takvima treba usmerenje 3 x jer su novi pa onda ako se ne opamete ili su namerno bezobrazni "nemam ja vremena da tražim,ne pametuj mi da tražim jer nemam nameru ovo je slobodan forum..." briiiiiiiis poruke.
Zašto ti ovo pričam...
Geometriskom progresijom se povećava baza podataka,dupliranjem jednih te istih pitanja.
Ako bi svako pitao isto i stalno isto mu odgovarali....Q Q :shock:
Ili da te pitam LIČNO.
Da li bi TI non-stop odgovarao na pitanje npr za pomenutu N73 da li je istina da blokira i koliko traje baterija?
Ili bi ga NATERAO da koristi "Traži" i uputio na JEDNO mesto (N73 temu)??
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

gameforce, dobra poenta i slazem se sa njom. Samo bih dodao misljenje, da bas to kad vide da neka tema ima 30 strana te "lenje" korisnike odvrati od citanja i oni po automatizmu otvaraju novu temu, i samim ti prave vama posao. Sto se mene tice ne mora ovaj metod rada da se menja, ja se snalazim sasvim ok, samo mi je delovalo da bi bilo jednostavnije. Ok su vam argumenti i protiv njih stvarno nemam nista...

PozZ :)

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Pa... za te lenje ima briiiis.
Na njemu je da odluči ili pravilno postovanje ili ostaje bez informacije.
Ja sam uveo kod mene kartone 2 žuta pa crveni za svakoga (reset na nulu posle 3 meseca) :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori