SUB-item u forumima

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

SUB-item u forumima

Post od zvezdarac »

Mislim da je forum prerastao svoju pocetnu fazu i nagomilalo se toliko pitanja i odgovora da je postalo jako tesko ne ponoviti pitanje.
Verovatno je neko i ovo pitanje pokrenuo ranije :)
Pored ostalog pokusajte da recimo pretrazite nesto sa dve ili 3 reci...izbacice skoro sve poruke koje postoje na forumu :(
Nisu mnogo od koristi ni AND OR * " i sl.
Moj predlog se sastoji da se uvedu pod-kategorije za svakog od proizvodjaca i time omoguci lakse pretrazivanje i bolja preglednost.
Mislim da ne zahteva neki trud od administratora a pomoglo bi u profesionalnijem "look"u i preglednosti.
Primer:
Nokia:s40,s60...
Motorola:uiq,win....
Sumnjam da nekoga ko ima N70 kao ja recimo zanima i podesavanje melodije na alarmu za 6280 recimo.Koga bas zanimaju sve nove poruke moze to pronaci sa search_id=newposts

Zbog te nepreglednosti i sve vecih skretanja sa tema i pisanja svakakvih off topica sve cesce se nazalost okrecem drugim forumima gde problem pronalazim i resavam brze.
:disgust: :(
Steta :(
Shodno tome i vasi sponzori gube potencijalnog kupca zar ne?

Mislim da sa samo malo truda ovo moze postati najbolji forum u okruzenju.

pozdrav
N70 v 5.0609.2.0.1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma bilo bi to preterano,a uz to i dosta posetilaca koji dodju samo da rese problem ili dva,ne znaju dal im je Nokia series 40 ili koja,neko ce hteti da postavi pitanje koje se odnosi na vise platformi pa nece znati gde i onda ce sigurno postaviti u vise kategorija (kao sto sada rade pa imas identicne teme sa istim pitanjem postavljene od strane jednog istog korisnika u,na primer,rubrikama Samsung,Kafic i Servisiranje) i onda ce to biti zbunjujuce!
Predlozio bih medjutim jedan kompromis!Mislim da ipak ne bi bila losa jedna podela na OS-ove koje koriste telefoni,znaci da se napravi po jedna soba za Symbian i WinMobile u kojima bi postovali probleme,resenja... za te dve platforme,znaci da se izdvoje iz delova Nokia,SE i Motorola,to bi mislim bilo prihvatljivo resenje za upravu,jer ipak su te platforme (narocito Symbian) neverovatno postale popularne u zadnje vreme i ima puno korisnika koji bi mogli da imaju jedan svoj kutak!
Pozdrav 8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

zvezdarac, ovo i jeste domaci naj forum i samo neka ljudi postavljaju pitanja a mi cemo polako da odgovaramo na njih tj. da pomognemo ako mozemo....pa zato smo tu jel?! :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Trebalo bi ubaciti podforum koji obuhvata Symbian, Windows Mobile i ostale OS, jer bi to znacajno povecalo preglednost foruma.
Cesto se javljaju pitanja tipa: "Nisam znao gde da postavim temu, pa sam je stavio pod Nokia. Koji program za Symbian sluzi za..." :) Ako je problem piraterija, sprecavace se isto kao i na Nokia i ostalim delovima foruma. Takodje Nokia bi se znacajno rasteretila...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

fain2daniel,
Poenta je i bila da niko ne ceka na odgovor ako takav vec postoji(mozda i nekoliko puta).
a mi cemo polako da odgovaramo na njih
:unsure:
Nije ti valjda cilj da caskas polako i off dok neko nestrpljivo ceka odgovor?

Neka pitanja se nakon vremena izgube u masi raznih modela i os a pretrazivac izbacuje masu uglavnom nebitnih i uopste netrazenih odgovora :(
U krug sve ista pitanja?Dokle tako?Meni vec dosadilo a ja sam samo 2 meseca ovde.

Ideja je bila da se lepo razdvoje oblasti(modeli,os i sl)i time olaksa pretraga i pracenje onog sto te interesuje.
Mozda bi se tako smanjilo i postovanje nekih ljudi koji ne daju konkretne savete nego zavlace i idu u off non-stop a mozda i ne bi :unsure:
N70 v 5.0609.2.0.1

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

zvezdarac, navikni se na forum ovako kakav je i vides da sve funkcionise i ovako super a ako neko slucajno bude bio iskuliran moze slobodno da postavi drugu temu o istom problemu ili da preformulise pitanje...bez off caskanja ne bi se ni zvao forum nego neki mobile support koji bi se najverovatnije i naplacivao 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

fain2daniel,
navikni se na forum ovako kakav je
Mozda i mogu da se naviknem na ovakav kakav je a mozda i ne , ali to bi promenio "da sam administrator sajta"
Da bi ti bilo slikovitije mozda pomogne jedno malo poredjenje

Zamisli kutiju sa srafovima svih duzina i oblika na gomili :shock:
I zamisli te iste srafove u fiokama sortirane po duzini i obliku :)

Zatreba ti sraf i sad gde ces radije da potrazis?
Na toj gomili ili tamo gde je lepo sredjeno?

Postoje mesta za opusteno caskanje:kafici,zurke,msn,icq,irc
a postoje i mesta kao ova na kojima mozes da viidis-resis svoj problem i za , kako bi se to nekad reklo , podizanje tehnicke kulture.

pozdrav
N70 v 5.0609.2.0.1

Odgovori