Motorola MPx220, MMS?

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Motorola MPx220, MMS?

Post od tripliks »

jel radi nekom MMS na 063 na mpx220? kako? koja su setovanja?

jeste, da, bilo je na forumu ALI POGRESNO! to su setovanja za mpx200 koji ima eksterni MMS program, a sa mpx220 to NE RADI.

ko mi prepise sva podesavanja castim ga novim svezim upravo skinutim 1.50 romom. unapred hvala.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

probaj ovo pa javi sta si uradio.ako si uspeo NEMOJ da mi nista saljes pls.


Start -> Settings -> Data Connections -> Menu -> Edit Connections -> GPRS Connections -> Menu -> Add
napravi "Kradici MMS" ili sl

Connects to: MMS Network
Access point: mms
username:
password:
Pri-dns: blank
sec-dns: blank
ip address: blank

Done -> Done -> Done -> prebaci MMS Network na "Kradici MMS" -> Done -> Done

desktop

Start -> MMS Settings -> Connect Via "MMS Network" -> Menu -> MMSC Settings -> Menu -> New

Name: Kradici MMS
MMSC URL: http://mms.mobtel.co.yu/servlets/mms
WAP Gateway: 217.065.192.033
Port: 9201
Max sending size: MAX (namesti ovo po zelji jer koliko kb toliko para)

Done -> Home ili Back.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

da ne zaboravim...
nekad zahteva(zasto nemam pojma)port 8080 ili 80
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

ma jok, nece. imam vec sve to sto si napisao, ali ne radi. kad napravim MMS poruku i posaljem je ona stoji u autboksu i ne mrda odatle. kad stisnem send&receive, krene on da salje, uspostavi GPRS konekciju i krene da mi jede kredit ali na kraju samo meti crveni iksić na poruku i poruka ne ode.
gameforce napisao: Done -> Done -> Done -> prebaci MMS Network na "Kradici MMS" -> Done -> Done
jedino ovo nisam znao kako, kako & gde da prebacim MMS na kradice? nema nigde ta opcija :blinky:

sta ti pise pod Start/Settings/DataConnections a sta pod Start/Settings/DataConnections/Menu/EditConnections/ProxyConnections?

poz...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

tripliks napisao:ma jok, nece. imam vec sve to sto si napisao, .....jedino ovo nisam znao kako, kako & gde da prebacim MMS na kradice? nema nigde ta opcija ...
lepo procitaj sta pise u mom postu napravi "Kradici MMS" ili sl.
jesi napravio?
pod MMS Network prelistaj mozda imas vise napravljenih konekcija pa je ne vidis,dodjes na nju pa je aktiviraj
probaj da ides sve od pocetka kako sam ti napisao
tripliks napisao:sta ti pise pod Start/Settings/DataConnections a sta pod Start/Settings/DataConnections/Menu/EditConnections/ProxyConnections?
...
ja imam v3x tako da ces morati da sacekas dok savatam nekoga ko ima 220 pa da ti odgovorim.

dotle ti napisi sta stoji kod tebe u podesavanjima,desava se da dok prepisujes vidis gresku
:)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

ma daaaj bre, pa nisam retard, sa ovom kantom od telefona se zezam 4+ meseca i to nikad nije radilo :x + nikog nisam čuo da mu radi MMS. a i vidim niko se ne javlja da mu radi :dry:

svaka tebi čast sa tim V3, MMS i radi na normalnim telefonima ali na ovim SuperTyrboSpecijalnim kantama SVE je SuperTyrboSpecijalno, npr. ovo podešavanje dole za Proxy Internet to WAP, to nisam video ni za jedan drugi telefon, imaš kameru ali je shit, imaš bluetooth ali ne radi ni sa čim, imas MMS ali... i tako dalje :uhuh:

elem, ako neko ima funkcionišući MMS na MPX220 koji radi na Mobtel mreži neka pleeze proveri i napiše u čemu se razlikujemo. moja podešavanja:

Data Connections
Internet connection: Mobtel GPRS
Work connection: Automatic
WAP connection: Mobtel GPRS
Secure WAP connection: Automatic

Proxy Connections
Name: Mobtel GPRS
Connects from: The Internet
Connects to: WAP network
Proxy: 217.65.192.33:9201 - probano i 8080 i 80
Type: WAP
User name: mobtel
Password: gprs

GPRS Connections
Name: Mobtel GRPS
Connects to: The Internet
Acces point: internet
User name: mobtel
Password: gprs
ostalo blank

Name: Mobtel MMS
Connects to: MMS Network
Access point: mms
ostalo blank

MMS Settings
Retrieve Immediately: Yes
No. of Attempts: 1
Connect via: WAP Network - probano i The Internet i MMS Network
Photo Resolution: QVGA

MMSC Settings
Mobtel MMS
MMSC URL: http://mms.mobtel.co.yu/servlets/mms
WAP Gateway: 217.65.192.33
Port: 9021 - probano i 8080 i 80
Message size: MAX

GPRS štrika ispravno, MMS jok :disgust:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

taman posla da sam to i pomislio bre
:o
desava se da uneses jedno slovo pogresno i kraj :(

ono sto ja vidim kao razliku:
Photo Resolution: QVGA (probaj nesto drugo)
a message size probaj skini sa max pa stavi nesto drugo(na v3 npr daje sending fail ako je veca od 100K)

ultra giga,mega novi samo treba da se provale, polako ne gubi nerve
tu smo da pomognemo
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

nije baki, nema to veze (mada ajde, probao sam, sad sam već u fazonu da i vudu tehnike probavam). šaljem poruku od 3 karaktera i jedan GIF od 2K, nema to veze sa QVGA i max. limitom. hvala tebi na trudu, ali treba neko ko ima to sve na MPX220 i kome to radi.

na normalnim telefonima sve ovo se ukucava u jednom meniju i štrikaš, a ovde to ima na 5 mesta. pre ovoga sam namestio MMS na SE K750 - odma proradilo, N6600 - odma proradilo, Samsung D500 - odma proradilo, znači nije stvar u tome da ne znam neka podešavanja vezana za Mobtel nego je ova kanta specifična u svemu, pa i ovomu.

vimm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 03:58

Post od vimm »

A ono što ja vidim je da nemaš nigde user name i password za MMS! Na telekomu mora i to da se unese da bi MMS radio, a radi bez greške 8)

vimm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 03:58

Post od vimm »

Probaj i ovaj link, podešavanja GPRS, MMS i interneta putem sistemskih poruka, registruj se izaberi operator settings i sledi uputstva

https://www.shopmotorola.ca/emea_new/re ... &pm=0&chr=

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

super link, ima svih modela osim mpx220 :D

ne treba user i pass za Mobtel, a probao sam i sa user & pass od GPRSa - naravno ne radi.

abre ljudi jel moguce da nema nikog ko rabi MMS na mpx 220 na 063??? :o

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

baki nemoj misliti da ne cenim trud koji ulazes, al sve ovo sam vec probao... razliciti provajderi razlicito implementiraju MMS i sledno tome slabo rade ove munje, a mislim da sam probao sve zivo, od MTS064 pa nadalje... jedini lek je neko kome to radi, ako uopste tako nekog ima
:?

samurai_jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2005. 00:05
Kontakt:

Post od samurai_jack »

Prijatelju, da li si se zapitao da li tvoja mreza uopste omogucava slanje MMS-a preko MPx220?
Znam da zvuchi glupo, ali recimo ja sa MPx200 ne mogu da se nakachim na Mondo sajt (wap) jer mi prijavljuje da nisam korisnik njihove mreze, sto jesam, i da njihovom sajtu mogu da pristupe samo korisnici 064 mreze. Tako moze da se desi da MMS sw koji ti je instaliran u telefonu ne salje potrebne podatke, ili korektne instrukcije mrezi, i nema slanja.
Mozda bi mogao da probas sa nekom 3rd party aplikacijom sa kreiranje i slanje MMS-a, naravno ako to uopste postoji za MPx220.

tripliks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2006. 18:56

Post od tripliks »

pa brate džeče zapituvam ja i sebe i javnost ovde ali slabo nešto ima odziva, ovo je kao super turbo do jaja najbest telefon na planeti a ja za šta god se u'vatim na njemu, a ono ništa brate ne radi, a memese je samo najnewest dodatak. al' se zato odma nadže njih deset da mi objasni kako to što mi ne radi, pa to ustvari i nije neka falinka jer ima toooliiiikooo super divnih stvari da se to lako previdi.

uzmem da slikam nešto, i sa svim tvikovanjima i podešavanjima imam "sliku" koja je plač majke božje a najzanimljivije stvari koje se dešavaju noćom ma to ni ne pokušavam. pu asi glup triplikse, pa to i nije namenjeno tome da se slike slikaju nego onako. važi. nisam dostupan 1/3 vremena, iako imam lepo tri crtice na na anteni, mobilni korisnik nema ga da ga pričate sas njim, poruke kasne po pet sati pa stigne 20 odjednom itede. pu asi glup triplikse pa to je takav telefon da ponekad nisi dostupan. važi. uzmem da šaljem tu "sliku" na kojoj se kao nešto nazire na neki S&E via blutut - ma nema šanse teoretske da prodže išta. pu asi glup triplikse pa to je blutut samo za neke stvari, npr. pece. važi. uzmem da pošaljem ortaku u inozemstvo corpus delicti da vidi kako mu je talentovana bivša - ma tuki, nećeš ti memeseom poslati ništa nikad nikom. pa misssim ajzdravo bre, de sam izgubio nokaju 6310 idem da je tražim i da joj se izvinim što sam drolja neverna...

ja sam metio oglas da kantu prodajem, kome treba super očuvana mepeiks dvadvanula nek se javi na private, ja bre četir' meseca ništa drugo ne radim nego tvikujem i reinstaliram i učitavam nove romove i šta sve ne da bi dobio makar 80 % funkcionalnosti koju moja retardirana komšinica ima sa svojim NEsmartfonetom

ispizdeo sam, majkemi :x

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,uzmesh telefon,stavish ga u dzep i odesh u Kosovsku ulicu (iza skupshtine) i kazesh tamo njim au Mobtelu : Izvolite,namestite mi MMS...Ako oni neshto ne uspeju,onda...

top
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 09. Mar 2006. 01:43

Post od top »

samurai_jack napisao:Prijatelju, da li si se zapitao da li tvoja mreza uopste omogucava slanje MMS-a preko MPx220?
Znam da zvuchi glupo, ali recimo ja sa MPx200 ne mogu da se nakachim na Mondo sajt (wap) jer mi prijavljuje da nisam korisnik njihove mreze, sto jesam, i da njihovom sajtu mogu da pristupe samo korisnici 064 mreze. Tako moze da se desi da MMS sw koji ti je instaliran u telefonu ne salje potrebne podatke, ili korektne instrukcije mrezi, i nema slanja.
Mozda bi mogao da probas sa nekom 3rd party aplikacijom sa kreiranje i slanje MMS-a, naravno ako to uopste postoji za MPx220.
To sa mondom se svima desava, ali ima resenja, samo ga u exploreru prebacis iz options/connections na wap network i unchekiras automatically detect setting. i radi normalno.

e-treo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 21:17

Post od e-treo »

tripliks, potpisujem ovo tvoje, gore napisano. Zesci shit nisam u zivotu imao! Imam neku perverznu sklonost ka egzoticnim vrstama mobilne faune (a925, p900, mpx200, n-gage QD ...) ali ovaj telefon je gruba sala na racun inteligencije konzumenata ovog brenda. Na zalost, gruba sala na koju sam ja naseo. Pored svega vec navedenog, imam problem i sa konstantnim, navodnim, ispadanjem kartice iz lezista, gde ne gine restart. Sto je najgore ovaj krs ne mozes ni prodati. Jedino resenje je trenutak odlucnosti i jak zamah u pravcu zida, jer, sve ostalo je samo produzetak agonije

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Ljudi samo da znate da ima i puno zadovoljnih korisnika ovih telefona (mpx200/220) :)
Evo na primer ja 8)
Imam nekih zamerki ali to nije mnogo znacajno... :roll:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

e-treo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 21:17

Post od e-treo »

Ne, ne, ne ... nemoj stavljati u isti kos mpx 200 i mpx220. To je bogohuljenje. kao sto sam gore vec napisao, imao sam i mpx 200, i to je sasvim druga prica. Telefon je odlican, jedinu zamerku upucujem relativno slaboj bateriji.

karanm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 25. Jun 2005. 00:33

Post od karanm »

Vrlo zadovoljan korisnik mpx220! :P :P :P :P :P
Nista nije savrseno, ali za ove pare za koje se sad prodaje, nema konkurenta!

Odgovori