APN problem

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

APN problem

Post od Anony »

Pozdrav ljudi.

Ovako, imam jedan problem...ukratko, brat ima Galaxy S (i9000), sve ok radi, ali...pre par dana je presao na paket sa internetom. Konfiguraciona poruka iz Telenora mu nije stigla, na sajtu njihovom postoji korisnicka zona gde se moze traziti zahtev za tu poruku,kada je to odradjeno, izaslo je obavestenje da automatska podesavanja za taj model ne postoje. (ok, mada mi je cudno, jer nije neki praistorijski tel) Nakon toga sam kucao manuelna podesavanja i tu je problem. Idem ja na create new apn, ukucam sve i kad odem na save, jednostavno nema tog apn-a. Ono sto jos moze da bude bitno jeste sledece. Telefon je kupljen u prodavnici, pre 2 god mislim, nije ni bitno, ali je u sebi imao podesavanja neke spanske mreze. I sada u apn podesavanjima postoji jedan profil (movistar, mislim). Nakon sto mi nije uspelo kreiranje novog apna, probao sam da izmenim podesavanja tog postojeceg, i kada sacuvam promene, taj apn jednostavno nestane. Pa reko' da pitam strucnjake sta kazu :) Kako resiti?

p.s. Poprilicno mi je hitno da se to resi,otici cu sad do Telenora, ali sve mi se cini da ce oni reci to je onda do telefona, e ja onda stvarno ne znam sta bi mogao da radim, pa zato pitam vas, a bitno mi je da se problem resi do veceras, ako je moguce.

Hvala Vam :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: APN problem

Post od tomas.hokenberi »

Anony, zamoli nekog ko ima Android telefon i koristi Telenor i odgovarajuci paket da instalira aplikaciju APN Backup & Restore sa marketa i da bekapuje APN-ove. Njabolje bi bilo da nadjes nekog ko ima Android telefon kupljen kod Telenora. Prebaci taj bekap na svoj telefon, instaliraj istu aplikaciju i odradi "restore". To bi trebalo da sredi APN-ove.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: APN problem

Post od Anony »

Hvala za predlog tomas.hokenberi, ali sad je vec brat spicio za Bg, pa ne mogu ove nedelje nista da uradim. A vec smo obisli telenor i prodavnicu gde je uzet telefon, poenta je u tome da je tel skinut sa spanske mreze i nece da sacuva apn nikako, tako da se mora flashovati, a taman i updateovati, pa ce to srediti problem, nadam se. Hvala ti u svakom slucaju :)

Odgovori