USSR editor kod Samsunga (za sms dopunu prepaid kredita )

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
viktorviktor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2010. 20:12

USSR editor kod Samsunga (za sms dopunu prepaid kredita )

Post od viktorviktor »

Vec sam postavio ovu temu na forumu za Samsung, ali pošto tamo niko ne odgovara 3 nedelje, možda je ovo stručniji podforum, pa se unapred izvinjavam na ponavljanju
Kupio sam skoro Samsung E2652W. U nacelu sam zadovoljan, ali se pojavio jedan problem. Vec 7 godina sam registrovan kod Banke za sms dopunu kredita preko tekuceg racuna. Dakle, kada se registrujes kod banke i MTS-a, posalju ti M-Pin. Procedura je sledeca: Poslajes sms na broj 8585 sa iznosom, 100, 200 din, itd. U roku od nekoliko sekundi ti stigne povratni sms sa USSR editorom gde treba da uneses 4-cifreni m-pin. Pritisnes "posalji nazad", i obicno ti stigne konfirmacija od (MTS-a) "Postovani, Vas kredit je dopunjen sa XXX dinara". To je sasvim lepo funkcionisalo na prethodnim Samsunzima, imao sam mislim E620, pa C5212, medjutim sa ovim mi se non stop javljaju problemi. SMS (Tekstualna poruka) je setovan na GSM abecedu (kao i na prethodnim modelima), i kad posaljem m-pin nazad, napise pogresan m-pin, drugi put je telefon pukao u trenutku dopune, i restartovao se. Zatim sam opet pokusao i tako 5 puta, i naravno, m-pin blokiran zbog 5 pogresnih. Zovem coveka iz MTSa, posalju mi novi m-pin, i kaze ajd opet probaj, isto. Kaze prebaci na Unicode, ja prebacim, medjutim sad ne mogu ni da posaljem sms uopste, ne prepoznaje. prebaci na Automatski, opet krasira fon, resetuje se. I tako 5 puta, i opet mi covek posalje jos jedan m-pin, i kaze idi probaj na nekom starom fonu, ako radi, onda je linija OK, m-pin ispravan. Dodjem ja kuci, stavim karticu u stari C5212, dopunim bez frke. Vratim u novi, opet pokusam sve tri varijante, nece ni jednu. Covek iz MTS-a mi rece da Samsunzi u principu prave probleme, i da je do telefona, dakle ocigledno je do njega. Da li neko ima ideju kako da setujem telefon za taj USSR editor, jer kad udjem u njega imam samo Posalji ili odustani? Pozz svima

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

viktorviktor, ne koristim tu uslugu već duže vreme jer sam na postpejdu, ali mogu da dopunjavam druge pripejd brojeve. Problem koji sam ja imao je da moram da isključim "delivery report" pre slanja poruke jer mi u suprotnom uopšte ne stigne povratna poruka, zatim mi posle par minuta stigne obaveštenje da je vreme za transakciju isteklo. U pitanju je Nokia telefon sa kojim je sve radilo bez problema dok MTS nije nešto menjao, i od tada se javlja problem. Probaj, možda pomogne. Mada, to što se tebi dešava je baš nebulozno.

Odgovori