Nokia N82 - e-mail

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Nokia N82 - e-mail

Post od Nennad »

Da li neko ima detaljno uputstvo za podesavanje e-mail klijenata na telefonima koji to podrzavaju, konkretno za N82 (mada su podesavanja manje vise ista za sve telefone i zavise od vrste e-mail naloga)?
Mislim da na gmail-u funkcionise imap pristur, za msn(hotmail) i yahoo nisam siguran). Na sajtovima provajdera nema nikakvih uputstava. Za automatsko dobijanje e-mail-a na ovaj nacin trebalo bi da se placa samo kolicina prenetih podataka, ako se ne varam, za 24h je svega nekoliko kb.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nennad, reci kakva ti podesavanja trebaju ? Ako ti trebaju mail serveri pogledaj ovde

http://www.emailaddressmanager.com/tips ... tings.html
Nokia 5800XM

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

NemanjA^, znam za ta podesavanja, mogu se naci i na e-mail sajtovima, ali to su podesavanja za pc e-mail klijente, outlook, thuderbird... Ono sto mene interesuje jesu konkretna podesavanja za e-mail klijente mobilnih telefona, konkretno za N82, da bih mogao da dobijam poruke bez klasicnog logovanja, automatski. Ne znam koji server treba koristiti, IMAP ili POP3, kako podesiti konekcije, portove , sigurnost i ostale opcije koje se nalaze u e-mail klijentima na mobilnim? Konkretno na msn-u, gmail-u i yahoo-u.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nennad, Bez klasicnog logovanja moras da imas BB(BlackBerry) i da koristis Push-Email zato sto te on obavestava u momentu ;) A na ostalim telefonima ne moze
Nokia 5800XM

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Cemu onda sluze email klijenti na novijim telefonima? Ja mogu da podesim da se povezujem na gmali preko klijenta, bez klasicnog logovanja i da skinem poruke, ali ne umem da podesim za trenutno preuzimanje. Izgleda da ovu opciju malo ljudi koristi.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ja ne znam kako je to na n82 rešeno i koliko je njegov email client "moćan", ali na dumb n6500s (koji trenutno koristim) email client (imap) radi savršeno, barem za dojavu novog mejla (update interval - od 5 minuta pa do 6 sati) i stvarno malo troši. Za ostalo koristim Gmail i YahooGo apps.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nennad, a izvini nisam te dobro razumeo, mozes da podesis da sam skida na odredjeno vreme ;)
Nokia 5800XM

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Evo ovako. Pretpostavljam da ako postoji e-mail klijent da nije stvar u njemu. Kada se povezujem na gmail preko pop3 servera (prethodno podesim sve kao za outlook) mogu da se povezem jednom i normalno dobijem nove poruke. Pri ponovnom povezivanju stalno mi trazi username i password e-mail sanduceta. Sa imap4 serverom nece, kaze da incoming server ne valja. Takodje mi stalno menja portove koje rucno postavim na podrazumevane. Tako da sam zbunjen skroz. Vlado Zem, ako ti nije problem, napisi mi tvoja podesavanja za gmail imap, jer ja ocigldno nesto pogresno radim.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nennad, ja ne znam koja to podešavanja da ti napišem, to je Nokia email client app... Jednostavno se aktivira na mobu ukucavanjem (kod mene Gmail) adrese i lozinke i posle podesiš na koliko vremenski želiš da ti (gprs) proverava mailbox. Ako ima novi mail zvučno te obavesti i stoji notifikacija na ekranu. (to na w950 nikad nisam uspeo da namestim)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Znam da postoji takva aplikacija za gmail, ali neki telefoni imaju built-in klijente, samo im treba podesavanje, u koje se ja ne razumem.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa da, o built-in klijentu i pričam, samo se unese aktivna adresa i lozinka a on u sebi već ima podešavanja, u mom slučaju za gmail servis. Kakva podešavanja ti traži setup wizard?

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

E-mail podesavanja>podesavanja veze>dolazna posta>
Korisnicko ime
lozinka
server za prijem
aktivna pristupna tacka
ime post sanduceta
tip postanskog sanduceta
bezbednost(portovi)
port

E-mail podesavanja>podesavanja veze>odlazna posta>
Moja e-mail adresa
korisn. ime
lozinka
server za slanje
aktivna pristupna tacka
bezbednost(portovi)
port

E-mail podesavanja>auto preuzimanje>
preuzimanje (omoguceno ili onemoguceno)
dani za preuziamnje
sati za preuzimanje
interval preuzimanja

E-mail podesavanja>podesavanje preuzimanja>
preuzimanje e-maila
itd

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Au, stvarno ne znam, evo sad gledam svoj "edit mailboxes" i tu skoro ništa od ovoga nema. Kod mene se "stane" na email client, options - add mailbox i to je to...
Probaj da kontaktiraš člana Sale_M na PP, mislim da je on negde navodio te parametre. :wink:

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

Nennad,ja u svom telefonu imam podesen gmail i radi savrseno!
Podesavanja za dolaznu postu:User name:stavis svoju punu gmail adresu,lozinka:stavis lozinku koju koristis na svom gmail accountu,server za prijem:pop.gmail.com,aktivna pristupna tacka:mts wap je meni ali ti stavi ono sto koristis kad ides na net,ime posta sanduceta:gmail,tip postanskog sanduceta:kod mene je POP3,bezbednosni portovi:SSL/TLS,port:995
Dalja podesavanja za odlaznu postu:moja email adresa:upises svoju gmail adresu,korisnicko ime:takodje upises svoju punu gmail adresu,znaci ne samo ime nego celu na primer dule87@gmail.com,lozinka:svoju gmail lozinku,server za slanje:smtp.gmail.com,aktivna pristupacna tacka:stavis ono sto koristis za internet,wap ili gprs,bezbednosni portovi:Start TLS,port:587
Ovo su ti glavna podesavanja bez kojih ti nece raditi email a ova ostala podesavanja ces sam namestiti prema svojim potrebama.
Nadam se da sam ti pomogao,pozdrav!
Samsung Galaxy S3 I9300

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Dule87, hvala za inf., ali ja to uglavnom imam vec podeseno. Kod mene postoje jos podesavanja za automatsko preuzimanje, naime sa IMAP serverom trebalo bi da mogu da se dobijaju obavestenja o pristiglim porukama u realnom vremenu, a ne da se rucno konektujem. Trebalo bi valjda GPRS da bude stalno ukljucen, to je ono sto me buni...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nennad, ma ne mora gprs da bude stalno uključen, to se posle namesti u kojim intervalima želiš da se emailclient automatski konektuje na mailbox (nekoliko sekundi traje i "primarno" je, ako si recimo na Operamini surfu on to nezavisno odradi...). Barem kod mene, ne verujem da je smart Nokia lošija od dumb?

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Da, to moze, da se namesti period konektovanja, ali ne moze da se dobija obavestenje u realnom vremenu, odn. odmah po pristizanju poruke. Dule87, da li se tebi isto konektuje na odredjeni period, ili dobijas obavestenje odmah?

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

Nennad,automatsko skidanje poste je kod mene na disabled,jer mi vise odgovara da se rucno konektujem i skine mi postu za nekoliko sekundi jer nema potrebe da mi gprs bude stalno ukljucen i da mi po ceo dan proverava email poruke.Al ti podesi prema svojim potrebama,pozz.!
Samsung Galaxy S3 I9300

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

nenade mislim da to sto zelis za sada ima samo blackberry(vidim na forumima da im ta opcija odlicno radi, i da im mejlovi brze stizu na tel nego na komp), kod ostalih proizvodjaca mislim da se mora podesiti na koliko vremena tel da proverava postu, npr na 5min i to radi ali mislim da skida malo kred(kilobajt po kilobajt i za mesec sigurno puno skine :)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

bezbi, ima ih i vecina nokia telefona, bar N serija, ali samo radi na gmailu..btw, namestio sam u medjuvremenu pop3 podesavanja i konektujem se kada nisam pri kompu. Inace, moze da radi i sa IMAP serverima.

Odgovori