pomoc potrebna oko 3g tv

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
djole1972
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 24. Nov 2007. 06:14

pomoc potrebna oko 3g tv

Post od djole1972 »

Dakle sve je radilo donedavno.Aparat je nokia 6120 classic i nemozem da gledam tv na 3g mondo portalu,stalno izbaci unable to connect to server.Invalid URL.Jel neko imao slican problem?,slali su mi nova podesavanja,sve isto,kamere rade i streaming kamera radi,ono kao gradovi i tako to ali nista vise.Prelazio sam sva podesavanja rucno deo po deo ali ne fercera.Ostalo sve je ok.Aj ako neko zna resenje neka predlozi.Hvala svima unapred ,da ne objasnjavam zasto mi je ovo bitno ali bitno je.Znaci radio je do pre 10-tak dana kada sam zadnji put gledao.sada vec dva -tri dana ne radi.

Ripper
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 27. Dec 2004. 20:01
Lokacija: Novi BG
Kontakt:

Post od Ripper »

Hmm ako ti je uteha ni meni ne radi na E51...Verovatno su nešto za*ebali...

Mene nervira što ne mogu da pristupim nijednom drugom sajtu (recimo hoću da otvorim www.mobilnisvet.com)...kaže da preko ovog APa mogu da pristupim samo mondu...

Jel radi 3g i kad izaberem stari profil - MTS-wap?

I koja je razlika između MTS-Wap i MTS-gprs-wap i MTS-internet? Net radi samo sa MTS-Wap, uopšte ne znam otkud mi ovi ostali profili?

P.S. Imao sam i 2 profila za MMS... MTS-mms i MTS-MMS ?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Ripper nemoze se pristupiti ni jednom drugom sajtu osim mondo portala, jer bi onda svi koristili 3G da surfuju po internetu za 350 din, a to mt:s nece.
meni je radio 3G na N71 i koristio sam MTS 3G profil, tako da ti preporucujem da njega koristis, i obavezno podesi u podesavanjima za mrezu gde ima Gsm, ... , i Gsm i ....(e sad to .... sam zaboravi kako se zove) e treba da stavis da bude ....
pa ne bi trebalo da bude neke razlike izmedju MTS-Wap i MTS-gprs-wap sve je to isto.
MTS-internet ti sluzi da ides na internet taj profil koristis kad odes u onu ikonicu Web.
MTS-mms i MTS-MMS su dva potpuno indeticna profila sa samo razlicitim rasporedom imena.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Ripper
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 27. Dec 2004. 20:01
Lokacija: Novi BG
Kontakt:

Post od Ripper »

Ovaj Djoletov problem je nestao kad sam u Real Playeru postavio mts-streaming profil. Taj Mondo 3G radi skroz lepo :)

Ostavio sam dual-mode tj i GSM i UMTS za svaki slučaj, ne znam gde je šta pokriveno. Nadam se da ne troši bateriju previše u dualu..

E sad iz nepoznatih razloga (lude glave :D ) obrisao sam sve profile osim MTS-3G, MTS-WAP, MTS-mms i MTS-streaming. I kada idem na "običan" internet koristim u web-u MTS-WAP? Nadam se da je to OK...pošto nije hteo da mi se poveže ranije sa MTS-internet profilom...(javljao nešto packet connection not available ? I u podešavanjima ovih profila koje sam izbrisao (mts-internet i mts-gprs wap) sam video da su identična kao u MTS-WAP samo nepotpuna... (zato sam ih i obrisao)

Sad meni sve šljaka savršeno, ali ako sam napravio glupost brisanjem ova 2 dodatna profila, javnite mi :( ?

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Re: pomoc potrebna oko 3g tv

Post od griswold »

Koju pristupnu tacku (AP) ste stavili za default da koristite ?
Ja imam nokia N8, probao sam sledece scenarije:
1. Default acces point MTS INTERNET, a u web browseru stiklirao da koristi bas to. I otvara stranice.
2. Default acces point MTS WAP, a u web brosweru stiklirao da koristi bas to. Nece da otvara stranice.

Samo ta dva sam i dobio podesavanja za konfiguraciju preko poruke sms, i imam jos mms.

Koju vi pristupnu tacku koristite i zasto nece da mi radi sa MTS WAP i cemu on sluzi ?

hvala

Odgovori