Uputstvo za bluetooth

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
tea2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 11:06
Lokacija: Beograd

Uputstvo za bluetooth

Post od tea2006 »

Da li neko ima uputstvo za uspostavljanje veze izmedju telefona i uredjaja bluetooih-a. Pokusala sam. ali ne ide. Koji je postupak podesavanja na telefonu i na kompu? Help
Dragana

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ubacish BT u komp,instalirash drajvere i to je to...na fonu podesish da je vidljiv za sve i samo ih sparish... :)

tea2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 11:06
Lokacija: Beograd

Post od tea2006 »

Pokusala sam da uspostavim vezu izmedju telefona i kompa, instalirala uredjaj bluetooth, ali ne uspevam da prenesem slike na ovaj nacin. Ako neko zna preciznije kako da uspem u ovome?
Dragana

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

tea , kao sto kad se dva telefona uparuju kad ih povezujes preko bluetooth-a i kad moras da ukucas kad te pita , sifru , tako i PC smatraj jednim telefonom . idi u bluetooth devices i trazi sve vidljive uredjaje ( devices ) , prethodno podesi kao sto ti je Dexter rekao da je telefon vidljiv i ukljuci bluetooth na telefonu i PC ce ga pronaci . kad ga PC pronadje onda dvoklik na telefonovo ime na PC-u ili desni klik i upari ih . 8)

pozdrav Vlada

nadam se da je ovo malo preciznije 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

:lol: pa devojka nije instalirala drajvere za BT na kompu, prvo to mora da odradi pa tek onda uparivanje i to sto si napisao vlada1970

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

tea, isto tako moras i da na kompu aktiviras opciju 'receive file', koja ce ti dozvoliti da posaljes fajl sa telefona na komp.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Opcija "receive file" je potrebna samo sa Microsoft-ovim drajverima (veliki smor), za Widcomm i BlueSoleil nije potrebna potvrda za svaki fajl.

tea2006, koji telefon je u pitanju, koji je model BT-a i koji je softver stigao uz njega?

tea2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 11:06
Lokacija: Beograd

Post od tea2006 »

Uspela sam. Problem je bio u podesavanju kompa, jer ja imam windows XP. Upustvo sam skinula sa sajta telenor-a. Namu;ila sam se, ali je uspelo. Sad mi preostaje jos da prenesem muziku sa kompa na telefon. Znaci obrnut postupak. Pojavio se jos jedan problem. Kada sam prenela video snimak, na kompu se nije mogao aktivirati. Video je u formatu mp4. Verovatno moram da skinem program koji cita ovaj format. Ili postoji neki drugi nacin?
Dragana

Odgovori