Nokia 6300 i mini Opera

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Diwljak91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2008. 05:38

Post od Diwljak91 »

I meni se to desava. Pise "Subscribe to packet data first" ili na srpskom "Prvo se pretplatite na paketne podatke.

Pokusao sam da udjem i preko drugog programa (virca) da vidim dali nije do opere i medjutim pojavio se stalno prozor gde pise "java.io.IOException:Error occured whilstopening connection".

Znaci sva moguca podesavanja sam pokusao i idalje nece. Ja stvarno vise neznam sta radim a i na izmaku sam zivaca...

Jel ima neko bilo kakvu ideju kako da resim ovaj slucaj?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Za operu, kod mt:s-a, treba koristiti APN "gprsinternet", umesto "gprswap" Za Telenor ne znam kako je.

Diwljak91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2008. 05:38

Post od Diwljak91 »

Evo konacno sam uspeo da podesim.Mada nisam ni sam verovao da sam uspeo.
Ovako sam ja radio...

Menu/setings/configuration/personal config.sett./

E sad kad ste u tom meniju idete na options/add new/access point

Sledi podesavanje "Access point-a"

Account name: To i nije bas bitno. Stavite neko ime kojeg cete se setiti u daljem toku podesavanja...

Access point settings:Otvara 2 pod menija u "data bearer" mora da stoji " packet data"

zatim udjite u 2 podmeni pod nazivom "bearer settings" U njemu treba izmeniti samo:

1.Packet data acc.pt. : u tom meniju napisati "gprswap" (tako pise na MTS ovom sajt).
2.User name :upisati "mts"
3.Password: upisati "064" i potvrditi sa "064"
(naravno netreba upisivati navodnike..)

Zatim se vratite do menija Persnonal accaunts(personal config.sett.) I tu idete ponovo options/add new/ i dodate WEB. tu ne podesavate nista. (ovo je bitno uraditi da bi vam se otvorila opcija da mozete da izaberete licnu konfiguraciju)

Sada se vratite na pocetni meni "Configuration" i udjete na prvu po redu opciju(Default config.sett.) zatim izaberete "personal config" i izaberete "default".

ponovo se vratite na meni "Configuration" i izaberete drugu po redu opciju "activ. def. in all apps." i kad udjete tu izaberete "yes".

i to bi trebal od bude to ... Moj savet je da pobrisete sve akaunte ako ste dodavli prethodno da vas ne bi zbunjivalo ( ako ste pre ovoga pokusavali da dodate "access point" ili nesto drugo...)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ma ne moraju da se brisu prethodni akaunti, samo precizni podaci za onaj koji nameravas da koristis, wtf.
Evo ovo sad pisem iz CG, Operamini, Promonte mreza uz obavezni new account.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Diwljak91 napisao:....

1.Packet data acc.pt. : u tom meniju napisati "gprswap" (tako pise na MTS ovom sajt).

Umm ne, APN je obavezno gprsinternet

Ostatk može da prođe ali nije bitno ako ste dobili podešavanja od operatera može da napravi pometnju pa je bolje samo aktivirati taj acc. point koji je kreiran tj postaviš se na njega options pa activate... i tako na svim NOKIA s40 tlefonima...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Evo ako nekad nekome zatreba za Promonte, S40 naravno
account name = ProGPRS, Data bearer = Packet data, Packet data acc.pt. = gprs.promonte.com.
Ostalo se ne dira, do user name = gprs i isto to za password.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

mircest2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 16:48

Post od mircest2 »

uradila sam sve kao sto je divljak91 napisao, ali meni i dalje izlazi ''subscribe to packet data first'' :( stvarno cu poceti da placem. Jel ima neko resenje za ovo?

mircest2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 16:48

Post od mircest2 »

uspela sam! verovali ili ne treba da odete u podesavanja tekstualnih poruka, i tu namestite ono ''packet data'' pozz

Jericho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 02:09

Post od Jericho »

Jeste da je tema stara, ali bih se ovim putem javno zahvalio Diwljaku :) Apsolutno nijedan nacin konfiguracije nije radio (wap & mms su radili, ali java, e-mail i ostalo ni u sali).
Access point sam pravio nekoliko puta do sada, bez uspeha, smesno je da je na kraju proradio sa istom konfiguracijom kao do sada - jedino zahvaljujuci neiskoriscenim novim blanko web postavkama (a nije mi ni ponudilo opciju licne konfiguracije, vec je proradilo).

Btw, kod mene se nije radilo o 6300, vec o 5220, ali je softver vrlo slican, s40v5 :)

Jos jednom - hvala, Diwljaku!!!

Odgovori