Sony Xperia E5

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Sony Xperia E5

Post od sugarcoated_ass »

Slika
Network
Technology | GSM / HSPA / LTE

Launch
Announced | 2016, May
Status | Coming soon. Exp. release 2016, June

Body
Dimensions | 144 x 69 x 8.2 mm (5.67 x 2.72 x 0.32 in)
Weight | 147 g (5.19 oz)
SIM | Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display
Type | IPS capacitive touchscreen, 16M colors
Size | 5.0 inches (~69.4% screen-to-body ratio)
Resolution | 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)
Multitouch | Yes, up to 4 fingers
Protection | Scratch-resistant glass

Platform
OS | Android OS, v6.0 (Marshmallow)
Chipset | Mediatek MT6735
CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPU | Mali-T720MP2

Memory
Card slot | microSD, up to 256 GB (dedicated slot)
Internal | 16 GB, 1.5 GB RAM

Camera
Primary | 13 MP, autofocus, LED flash, check quality
Features | Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video | 1080p@30fps, check quality
Secondary | 5MP

Sound
Alert types | Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker | Yes
3.5mm jack | Yes

Comms
WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth | v4.1, A2DP, aptX
GPS | Yes, with A-GPS
NFC | Yes
Radio | FM radio
USB | microUSB v2.0

Features
Sensors | Accelerometer, proximity, compass
Messaging | SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Browser | HTML
Java | No
- DivX/MP4/H.264 player
- MP3/eAAC+/WAV/Flac player
- Document viewer
- Photo/video editor

Battery
Non-removable Li-Ion 2700 mAh battery
Stand-by | Up to 511 h (2G) / Up to 518 h (3G)
Talk time | Up to 11 h 30 min (2G) / Up to 9 h 30 min (3G)
Music play | Up to 65 h

Misc
Colors | Graphite Black, White
Price group | 4/10
Izvor: GSMArena.com
Review: GSMArena.com

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia E5

Post od Sale_M »

Dobar budzet fon,bas.

Sent from Xperia Z5
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od sugarcoated_ass »

Deluje zanimljivo, ali opet bih se pre odlučio za P9 lite. :)

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Sony Xperia E5

Post od Bogdan2015 »

Mislim da ce da bude direktan konkurent J5-ici .

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Sony Xperia E5

Post od darkman »

Zapazio sam ovaj telefon danas u Vipu, na sajtu da budem precizniji, i rekoh da pogledam malo recenzije na netu, kazu da mu je baterija slabija strana, negde stoji da je 2300 Mah a negde 2700? Ima jedan lik, Damir Franc, licno mi se ne dopadaju njegove recenzije, izjavio je kako je "tuzan" zato sto je Sony izbacio ovakav model i spomenuo je bateriju koja po njemu nije dobra, medjutim kada sam gledao recenziju kod Recombu/a, on je kao jednu od prednosti naveo pristojnu bateriju dok je npr imao lose misljenje o Xperia XA.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia E5

Post od Sale_M »

Baterija je definitivno 2700 mAh i s obzirom na rezoluciju ekrana ne bi trebalo da je losa nego dobra.

Sent from Xperia Z5
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Sony Xperia E5

Post od darkman »

Sale, evo gledam i na njihovom sajtu medju specifikacijama, "Battery, up 2 days battery life, 2300 mAh"? Ne kazem da nije 2700...mada videh i na gsmaerni stoji da je od 2700 mAh.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia E5

Post od Sale_M »

Pa mozda su onda ovi na Gsmareni pogresili ako na Sonijevom sajtu pise drugacije.
Mada bi me cudilo,jer oni obicno imaju od pocetka tacne specifikacije modela.

Sent from Xperia Z5
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

DanielDaniel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 23. Avg 2016. 18:36
:: Samsung Galaxy S3

Re: Sony Xperia E5

Post od DanielDaniel »

Kakva im je zadnja kamera?Cuo sam da i pored 13 mp nije bas nesto....

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Sony Xperia E5

Post od zokowmali »

Uzeo ja u mts...uz malo rasprave, uzeh ga za dinar... Baterija odlicna i 2700mah, kamera je preko dana odlicna,ali je prednja cudna(treba da ima bas dobrog svetal inace je mnogo mracna).. Radi kao satic,naravno,ne ocekujte neke ludilo performanse ali je ok. Za razgovore odlican,za poruke odlican,mailovi i sta god, baterija bas dobra. Kuciste je plasticno. Generalno nemam nikakvih zamerki, nece ih imati ni onaj koji je svestan sta je uzeo..Imam i Lg K8 i u aspektu dizajna je Lg po meni lepsi ikvalitetniji,ali su ustrojili internu memoriju i to ga sputava mnogo. E5 je sasvim ok midranger za one koji ne zele da daju previse novca ali zele pouzdan daily driver...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Gledao ga u MTSu juče, baš je zanimljiv telefon. :) Ne mogu da komentarišem kako sve na njemu šljaka, ali baš mi se čini super na oko. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Prošlo nekoliko dana od kako sam uzeo mami ovaj telefon, pa reko nešto da napišem. Koliko do sad vidim, telefon radi skroz korektno, prilično je brz (za moj ukus). Instalirao sam na njega nekoliko aplikacija kao što su Skype i Viber, onu igru Bejeweled ili tako nešto - od Electronic Artsa, i neke još sitne aplikacije... Dakle ne mnogo. Deluje mi da bi telefon super radio i ako bih ga zatrpao aplikacijama koje ja redovno koristim.

Što se tiče poređenja sa ovim telefonom koji trenutno, tj. s ovom Windows telefonima - nema šta da se kaže sem da zaista brže radi od Lumije 730, i da su aplikacije bogatije. Neke čak koje bi se na Windowsu plaćale su na Androidu skroz besplatne ili sa banerom koji nekako nikako ne smeta na vrhu ekrana od 5 inča. Doduše, ovo je znatno noviji telefon od ovih Windows telefona s kojim imam dodira, a i skuplji. Tati se posebno dopada recimo kako super radi glasovna Google pretraga - koliko dobro "razume" srpski. (Ja sam to već znao, da me ne saleti sad neko sa nekim bezveze komentarom, ni ja ne živim ispod kamena. ;) ) I sad da ne dužim priču o Androidu i Windowsu, mogu samo da potvrdim da je Android bolji po pitanju opcija u aplikacijama i sistemu, a uz to - i spustila se cena telefona i kod jakih brendova pod kojom može da se dobije pouzdan Android telefon. Dobro, rano je da to sad kažem, ali gledajući i iskustva mojih kolega - mogu sa određenom sigurnošću da to kažem. E sad, ovo gore sam komentarisao mogućnosti, a što se performansi (brzine) tiče - ne bih rekao da je neka razlika.

Što se tiče nekih manjkavosti telefona - za sad bih tu jedino uslovno mogao da pomenem kameru. Prisutna je ista stvar na koju ukazuju na YouTubu. Sporije fokusira od svoje konkurencije, ali sa malo strpljenja nema nikakvih problema.

Prilično sam zadovoljan kupovinom. Sad još samo da mami naručim masku sa TVC-malla. :)

I još malo poređenja Windowsa i Androida - ipak ništa od ovoga što sam video ne menja one stvari koje su mi kod Windowsa najzanimljivije. Za sebe se nadam da će Windows opstati u nekoj formi za nas smrtnike, više mi se sviđa, ali treba reći - ni Android nije loš, i svakako - prelazak na Android oduzeo bi nam neke stvari koje volimo na Windowsu, ali ima i Android šta da ponudi da taj gubitak nadomesti.

Ne znam i dalje kakva je situacija sa onim Androidima od po 1GB RAMa i slično, ali sad su već u i ovi od po 1,5GB dosta pojeftinili, a i ta tendencija se nastavlja.

Još jednom, ako bilo ko želi bilo šta da mu uporedim, neka pita. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia E5

Post od Deksi »

Jedan primer i za aplikaciju one note koju sam koristio na lumiji i sad na androidu. Aplikaciju pravi m.s. i eto ona je bolja za android nego što je m.s. pravio za svoj os.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Nisam je probao još na Androidu, ali očekivao bih tako nešto. Ipak, OneNote je prilično dobra i na w10m. Makar nisam imao problema sa pouzdanošću, a u poslednje vreme su stizala i ažuriranja koja su donosila nove opcije.

Ali svakako ima Microsoftovih aplikacija koje na Androidu super rade, a na w10m ne samo da ima nešto manje opcija, nego i vuku bagove. Recimo, ne bih mogao da se požalim na OneNote, ali je zato Skype Preview ima problema pri video pozivima. Možda ti bagovi i nisu baš brojni, ali ti kojih ima bodu oči. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Danas stigla neka nadogradnja na telefon. Verovatno ništa posebno, ali eto...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sony Xperia E5

Post od Evindzer »

Kako služi sad, posle dužeg vremena? :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Odličan pouzdan telefončić. Pokazao se kao dobar izbor. Sad je doduše bio posle ovog apdejta bio malo tromiji u nekim trenucima, ali računam da je to samo dok mu ne legne sve na svoje mesto.

Da je za mene, ne bi mi se dopadala kamera, ili bih vukao Saleta za rukav da mi pomogne oko manuelnih podešavanja kako da dobijem što bolje fotke. :D

I ne bi mi se dopadalo to što nema tamnu temu. Ranije je bilo reči o tome kako Sony to namerno radi jer im crna boja na ekranu nije čisto crna, ali to im je baš glupa odluka. Barem mene to nekako nije to to, ali to je stvar ukusa.

No mami kamera nije bitna, a pogotovo što joj nije bitna svetla tema. :D

A za performanse, ako zanemarim ovo posle apdejta, kao prvog dana je. 16GB interne memorije, tu ima mesta za šta god joj padne na pamet, a ima i memorijsku, pa ni o tome ne mora da se misli. Ni RAM memorija mu do sad uopšte nije zafalila. Mislim da će je služiti telefon odlično još koju godinu, i zaista joj je s ovim telefonom prijatno iskustvo za razliku od prethodnog HTC Desire koji je posle šest meseci zezao... Pa koliko su mu i Skype, Viber, i slične aplikacije sporo radile, ko gladna godina dok se ne otvore, ili dok se ne javiš na Viber poziv. To je bila čista prevara što su ga prodavali ljudima. Baš mi je drago što sada ima dobar i pouzdan telefon kojim je zadovoljna i radi joj kako i očekuje, a i tata ga dosta čačka. Nema više da joj se telefon zamrzne tokom neke jednostavne operacije, i da me pita "pa zašto to meni tako?". :)

Tako da je i to moj utisak o Sony-ju. Jednostavno pouzdan softver.

dragicapavl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2018. 15:18
:: Soni xperia E5 F3311
:: Nokia 225

Re: Sony Xperia E5

Post od dragicapavl »

Imam Soni Xperia-u E5 f3311 već skoro pune dve godine, nedostaje par meseci za baš punih dve godine. Radila je fantastično, iako me je u početku malo baterija zezala dok nisam ušao u fazon i naštelovao aplikacije da rade kad su meni potrebne a ne non-stop i da mi tako za jako kratko vreme(skoro za pola dana) isprazne bateriju. Kad sam to sredio sve je bilo perfektno, baterija je opsluživala zadovoljavajućih dan-dan i po, i bilo je sve uredu...
Međutim, mobilni se juče iz čista mira isključio i više nemogu da ga uključim!! Svašta sam pokušavao i otvorio ga i isključio bateriju da bih ga zatim pokušao ponovo uključiti, ali bukvalno ništa, kao mrtav...
Bio bih zahvalan svakom ko možda ima neki predlog ili (još bolje) rešenje za ovaj "kvar" ili šta li je već... Namerno sam pod navodnicima stavio "kvar" jer sam na net-u "čuo" da postoji određen redosled pritiskanja tastera za uključivanje i pojačavanje i kao navodno posle toga se telefon uključi...
Ako neko zaista može da pomogne bio bih jako zahvalan, pogotovu što ide vikend i ja do ponedeljka neću moći da nađem slobodno mesto u servisu, tako da se osećam kao bez "ruku"... pa znate taj osećaj kad ste bez fona...
Još jednom unapred zahvalan. Vlada...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia E5

Post od гари »

Moguće da je u pitanju baterija. To mi deluje kao najverovatnije. Ili bi probao da ga stavim da drugi neki punjač.

Inače isti telefon inače ima i moja mama, povremeno ga čačkam, odličan je. Doduše, njen je sigurno manje opterećen aplikacijama nego tvoj, ovo kod nje deaktiviran YouTube i slične gluposti, a instalirani Skype, Viber, WhatsApp, Messenger Lite, i još par sitnica.

Ne znam samo kako si proveravao za bateriju, mislim da na njemu baterija ne može da se menja sem u servisu.

Garanciju imaš?

dragicapavl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2018. 15:18
:: Soni xperia E5 F3311
:: Nokia 225

Re: Sony Xperia E5

Post od dragicapavl »

Gari, hvala na izdvojenom vremenu... Garancija je istekla, a baterija pokazuje da ima 4,78 volti... Morao sam ga otvoriti vikend je a i imam, čini mi se, toliko iskustva za to. Ne dižem sebi cenu ali sam i ja u tom nekom poslu elekronike već 15. godina, zato sam sebi dao to pravo, haha...
Pošto ima nemenjivu bateriju, a polovično si upravu za bateriju, jer mislim da konektor baterije ne prijanja pravilno ili onako kako bi trebalo na priključnicu... Da li možda imaš neki predlog šta bih mogao u ovom slučaju da uradim?
Hvala još jednom i unapred zahvalan... Vlada...

Odgovori