Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
mantis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 16. Dec 2013. 13:23
:: Sony Xperia U

Re: Sony Xperia U

Post od mantis »

Pozz svima, kupio sam sony U polovan naravno, i pogledam ono "Total call Time" pise 770649:10:28. Eh sad dal je to mnogo, ne razumem ovaj android i ovaj sony..ako neko moze da mi kaze???

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia U

Post od NakaR »

To je neka greska... Ako je taj prvi broj u satima to znaci da je preko tog tel pricano 87 godina bez prestanka, sto nije logicno :D A ako je u minutima, to znaci da je pricano bez prestanka godina i po sto ni to nije logicno...

caopoz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 05. Okt 2011. 21:47
:: Sony Xperia U
Kontakt:

Re: Sony Xperia U

Post od caopoz »

antec napisao:Ics je trenutno najbolji izbor i ja njega i koristim.
Za najbolje performanse SlimCM; bagovi su fm radio i hw video decoding (resenje instalacija mx playera i ukljucivanje s/w decodinga). Link: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2143750
Jel i dalje preporucuje ovaj SlimCM kao najbolji ili ima nešto novo?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Sve nakon slima je nestabilno, bar što se mene tiče. I dalje ga koristim uz instaliran Viper audio mod (pošto je bez njega suviše tih loudspeaker).

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Stigao AOSP za XU ili "AOSX" da budem precizniji :)

http://forum.xda-developers.com/xperia- ... m-t2716190

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ima li žive duše ovde? :) Šta koristite, kako radi, preporuka za nešto stabilno?

Artur
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 23. Jan 2014. 18:23
:: Galaxy S3 Neo
:: Nokia 3510i

Re: Sony Xperia U

Post od Artur »

Hajde mala pomoc kako da uradim update koji se pominje, ovaj 4.4.3

caopoz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 05. Okt 2011. 21:47
:: Sony Xperia U
Kontakt:

Re: Sony Xperia U

Post od caopoz »

Koji je najjednostavniji način za downgrade Androida sa 4.0 na onaj fabrički 2. nešto? Čuo sam da to može da se odradi preko backup-a?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Flashtool

caopoz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 05. Okt 2011. 21:47
:: Sony Xperia U
Kontakt:

Re: Sony Xperia U

Post od caopoz »

Konačno sam uhvatio malo vremena i vratio sam telefon na GB. Problem je samo što par aplikacija nije kompatibilno sa GB, pa ću izgleda morati da ubacim nešto novije..

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Baci pogled na kitkat, ima ih više na xda, pa isprobaj.


Sogli43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 06. Jan 2015. 21:43
:: Sony Xperia U

Re: Sony Xperia U

Post od Sogli43 »

Ljudi jedno pitanje, totalni sam "newbie" za ovo i nemam pojma sta da radim. Imam problem kad se konektujem na wi fi i to samo na moj kucni wi fi. Probao sam i ruter da restartujem i resetujem, fabricki reset na fonu cak sam i preko PC suite-a uradio "repair" al dzaba nema leba, dok se na svaki drugi wi fi kacim bez problema. Jel ima neko jednostavno resenje ili da pljunem 20 evra u nekom servisu da mi to "srede".

Hvala unapred!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Mislim da servis neće pomoći... To je neka nekompatibilnost...

Sogli43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 06. Jan 2015. 21:43
:: Sony Xperia U

Re: Sony Xperia U

Post od Sogli43 »

Ne pazi, sve je sljakalo ok dok ga nisam odneo na servis. kad su mi vratili telefon sa servisa oni su sa 4.2 vratili na 2.3 ili koju vec verziju. kad sam preko pc suite-a ponovo vratio na 4.2 tad je pocelo da trokira. e sad dal se isplati raditi nesto na njemu ili nositi na servirs i dal je moguce ista uraditi, pa makar da probam cak i ako ne bude imalo nikakvog efekta ili jednostavno da odustanem od toga?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Sony Xperia U

Post od acamatic »

Ma to nešto nije uredu sa tvojim ruterom, ne može na svaki drugi normalno da se povezuje a na kućni neće. Jel si pogledao neke druge uređaje da povežeš na taj kućni wifi. Pogledaj da nisi stavio mac ili ip zaštitu na ruteru, jel si mu totalni resset odradio, mislim na ruter? Ali znaj ovo nije do telefona..

Sogli43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 06. Jan 2015. 21:43
:: Sony Xperia U

Re: Sony Xperia U

Post od Sogli43 »

Mislim da nije ruter problem, jer je sve sljakalo ok pre nego sto je otisao na servis, i kad sam ga uzeo sa servisa je sve bilo ok, dok nisam vratio 4.2 ili 4.4 ne znam tacno koji je poslednji update izasao. Sto se tice rutera odradjen je totalni reset, dugmence drzao 15 sec itd, a na taj ruter imam zakacen laptop i jos 3 telefona koja sljakaju bez problema i bez ikakvih smetnji. Isto jedan od simptoma je da kad nakacim Xperiu na wifi cela mreza pukne, ni jedan drugi uredjaj ne moze da se konektuje, jednostavno mreza zatrokira i tako je dok ne iskljucim wifi na xperiji.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

To je problem sa softverom u Xperia u modelu i pojavio se nakon ažuriranja na Android 4.x. Koliko se sećam (a proguglaj obavezno pošto nisam siguran) može se privremeno zaobići brisanjem svega iz /data/misc/dhcp foldera ili tako nešto (proveri putanju, mora da postoji slična, možda data/misc/wifi/dhcp, vidi već). Moraš imati rutovan telefon za ovo, drugu soluciju stvarno ne znam. Čini mi se da se ne javlja na cyanogen modovima, ne drži me za reč. Toliko od mene, više nemam ovaj telefon kod sebe pa ne mogu da proverim.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Ja nikad taj problem nisam imao ni na Sony romu ni na cm.

xperia_st25i
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 20. Jun 2015. 08:24
:: Sony Ericson
:: Nokia

Re: Sony Xperia U

Post od xperia_st25i »

mozete li mi pomoći :
u pitanju je xperia u (st25i) danas sam ga vratio na fabričke postavke i sve je bilo uredu odjednom mi je se ugasio i upalios am ga i samo mi je izbacio sony na ekranu i ta slika stoji jedno 5 sekundi i telefon se opet ugasi i uplai i sve tako.
Ako neko zna moze li mi pomoći hvala.

Odgovori