Pravljenje flash tema za Sony Ericsson (.thm+.swf)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Pravljenje flash tema za Sony Ericsson (.thm+.swf)

Post od mezzano »

Vidim da ovde na forumu nema uputstvo za pravljenje flash tema za SonyEricsson telefone, pa sam odlučio da napravim jedan tutorijal. Na internetu, na raznim forumima sam našao mnoge tutorijale, koji uključuju upotrebu programa kao što su TUGZip i WinRar i prema tim tutorijalima, potrebno je izvesti 4-5 koraka. Nisu ni oni mnogo komplikovani, ali sam ja probao i uspeo da to uradim samo pomoću Total Commandera.
Neke osnovne stvari o flash temama:
- Rade samo na pojedinim modelima SE telefona (W serija i noviji modeli K i ostalih serija)
- Tema ima 2 fajla, jedan .thm, klasična tema koja se pravi pomoću programa kakvi su „Sony Ericsson Themes Creator“ ili „mTC creator“ i drugi .swf fajl
- Za ubacivanje teme u telefon potreban je XS++


Za kreiranje flash teme je potrebno:
- Total Commander
- Tema napravljena pomoću nekog od gore navedenih programa (npr. Liverpool.thm)
- .swf fajl koji želimo da ubacimo u temu.


1. Temu i .swf fajl stavimo u jedan folder. Ne mora, ali nije loše da se preimenuju, i da nose isto ime.

Slika

2. Kliknemo na temu (Liverpool.thm u primeru) desnim tasterom. Prvi put će te morati da, kad kliknete na „open with“ idete na „choose program“, samo odaberite Total Commander i to je to (ovo isto možete uraditi i kombinacijom tastera Ctrl+PageDown). Hvala rixxon-u na savetu. :)

Slika

3. Kada otvorite temu, Total Commanderom, dobićete sledeće

Slika


Obratite pažnju na fajl „Theme.xml“ (selektovan je belom bojom).

4. Otvorite ga i dobiće te ovo

Slika

Ispod trećeg reda, u kome piše
<Sony_Ericsson_theme version="4.5">

Ubacite sledeće
<Desktop_style Type="File" Source="NazivFajla.swf"/>


S tim što umesto NazivFajla, stavljate ime .swf fajla, koji želite da vežete za temu. U našem slučaju biće
<Desktop_style Type="File" Source="Liverpool.swf"/>

U našem primeru, to bi trebalo da izgleda ovako

Slika


5. Sačuvate Theme.xml

Slika

6. Izađete iz Total Commandera. Prilikom izlaska TC će vas pitati da li želite da sačuvate promene, klinućete na Yes

Slika


To je kraj, sada je .swf meni ubačen u temu.

Temu ubacite u telefon preko bluetootha ili PC Suite, a .swf fajl pomoću XS++.
Poslednja izmena od mezzano u Pon, 19. Jan 2009. 18:06, izmenjeno 2 puta ukupno.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Još da ima fora za nth + swf, e to bi bilo extra :chytry:
setio sam se : može preko linuxa da se otvori nth kao arhiva, ubaci swf file, edituje xml i arhiva je spakovana, al sad ne znam za windows
Nokia Lumia 630

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

djolex, moze i preko winRAR-a ;)
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

I još samo jedna napomena: operacija opisana pod korakom 2 se mnogo brže i jednostavnije izvodi pritiskom na CTRL+PgDn :D

E sad, .thm fajl je lako napraviti pomoću ThemesCreator-a i slično...
A .swf?
Ok, pomoću Macromedia Flash 8 Pro ali ??? jel neko napravio nešto što RADI? (mislim, jedno je skidati gotove swf fajlove i miksovati ih sa thm fajlovima, a sasvim drugo napraviti svoju temu 100%).
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

rixxon, što se tiče .swf fajlova, još uvek nisam naučio kako se prave. Ne bi bilo loše da, ako neko zna, napiše neki tutorijal o tome. Na internetu se može naći dosta tih flash menija, ali si u pravu kad kažeš da je mnogo veće zadovoljstvo kad napraviš i .thm i .swf, pa to lepo iskombinuješ. :)

Ja sam spremio materijal da napišem tutorijal za ubacivanje flash tema u telefon preko XS++, i ako neko napiše uputstvo kako da se napravi flash menu, onda bi proces pravljenja i instaliranja flash tema bio zaokružen. 8)

Mislim da je ovo interesantna tema jer, verujem, veliki broj ljudi ne zna kako se prave i instaliraju flash teme, a želelo bi da zna.

nemo421stc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 29. Okt 2008. 21:49
Lokacija: Subotica

Post od nemo421stc »

Ne znam da li ste nekada dekompajlirali neki .swf i otvprili ga u Flash-u. Onaj ko ne zna ni osnove AS-a, ne treba ni da pocinje sa pravljenjem menija. Cak i obican TrackID wallpaper je komplikovan da se pravi od nule.

Ono sto ljudi rade danas je da nadju gotov flash lite meni, odrade prebace ga u .fla i menjaju ikone , boje i pozadinu. Ja sam na aj nacin nebrojeno puta napravio flash lite meni koje sam koristio uz svoje teme.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

nemo421stc, ajde postavi neki svoj rad da vidimo.

I to ne bi bilo loše, izmeniš pozadinu, ikonice... to, praktično, izađe kao da si ga napravio od početka. :wink:

Koji su programi potrebni? Možda napraviš neko uputstvo? :)

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

potreban je swf decompiler i adobe flash (nekad macromedia) :wink:
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

nemo421stc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 29. Okt 2008. 21:49
Lokacija: Subotica

Post od nemo421stc »

Davno sam ja to radio da bih pisao uputstvo. Vazno je da dekompajliras .swf, tj, da zavrsis sa .fla fajlom i sa folderom sa svim slikama iz flash animacije. posle samo u Adobe Flash-u zamenis ikone u library-ju, malo izmenjas AS (ne secam se koje komande) i opet zapakujes u FL1.1 format. A ovo nije uopste kao iz pocetka da se radi. Ovo je samo menjanje vizuelnog dela, dok je AS kod vec napisan i nastimovan za komande.

A evo tri menija sto sam izmenjao za svoj W880, http://rapidshare.com/files/186010470/pack.rar.html

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Sa najnovijim Theme Creatorom je moguće za wallpaper postaviti .sfw fajl, što u pređašnjim verzijama nije moglo.

Themes Creator 3.32 - Windows (9.2MB)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Davno beše diskusija u ovoj temi (tada još ni CID49 nismo savladali :D ). U ta doba sam se baktao sa SWF decompilerima, FL-om i AS-om. Na nevolju, tada sam imao samo K750, na kome nisam mogao da isprobavam flash teme. Sad imam telefon koji podržava flash, al nemam vremena da se bakćem time.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

LJudi jel ovo vazi za k770 i da li postoji neki sajt sa vec napravljenim temema u kojima ce biti i flash meni....to za sajt na pp..

Koliko sam ja shvatio, fajl teme i fajl ikona treba pomocu nekih programa spojiti i napraviti jedan fajl, i onda je to to...ubacim i pokrenem kao kod normalne teme..

Hvala...
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

www.topse.ru
tu imas flash meni teme i svasta. ali trebace ti xs++ ili neko drugi prog da ubacis :)
Nokia N73

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

kefalo, naravno da ima puno sajtova sa gotovim flash temama. Izmedju ostalih, jedan od tih je i ovaj koji ti je preporucio brain_damaged. Ovo je tutorijal kako da vezes .sfw fajl (meni sa fles ikonicama) sa obicnom temom.

Kako da ubacis flash temu u telefon, uz pomoc XS++, mozes videti >>>Ovde<<<

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

mezzano, jel možeš dati neke linkove do flash menu tema, ja sam tražio ali jedino na ovom topseru sam nasao odatle imam skoro sve one najbolje :)
Nokia N73

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

A jel moze meni mala pomoc?? Kako da pisem u onome za temu kada uopste nece ni paste ni ono sto ja kucam?? :cry: Pls. mi recite, mucio sam se da napravim svoju temu 2 sata i sada me ovo zeza :(
Edit: evo uradio sam preko notepada :)
KISS ME I AM 93

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Coa 12, ne razumem sta nece da pise?
Jel u theme.xml? Pokusaj ponovo, uputstvo je korak po korak.

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

Znam evo promenio sam, sve je ok, sad cu da ubacim temu preko A2 Uploadera. Samo se pitam da li su iste putanje za flash-eve kao na ovim fonovima A100 platforme :dry:

Edit: Evo ubacio sam temu u moj K850 i extra radi :) napravio sam Partizanovu temu tako da cu da je i ja postujem na zedge :D
KISS ME I AM 93

vuk.78
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 18. Jul 2009. 20:48

Post od vuk.78 »

e ja sve odradim po tutorijalu,kada ubacim tenu u fon i kada hocu da je aktiviram izbaci mi Theme corrupt cannot be set.sta se radi u ovom slucaju

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

vuk.78, jesi li probao sa 1 temom ili vise njih, i koji je telefon u pitanju? :?

Odgovori